Lampa tył sedan

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Piotr.R. » 10 lip 2021, 07:59

Witam wszystkich forumowiczów,
jestem tu nowy i z góry przepraszam jeśli powtarzam temat, ale nie mogę nic znaleźć na temat mojego problemu. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem mazdy 3 BM sedan, kilka dni temu po ulewie zauważyłem zapoconą tylną lampę w klapie bagażnika. Próbowałem ją zdjąć aby sprawdzić czy można ją jakoś osuszyć, odkręciłem nakrętkę, zdjąłem boczny zatrzask, poruszałem lampą i tyle. Są tam jakieś dwa zatrzaski, których boję się urwać. Pytanie, jak to ustrojstwo wyjąć? Czy po prostu szarpnąć, czy jest jakiś inny myk – coś nacisnąć, okręcić? Po próbie wyjęcia jest jeszcze gorzej, po następnej ulewie w lampie w lampie stoi woda <glupek2> . Proszę o pomoc, może ktoś już demontował to i wie jak do tego się zabrać. Z góry dziękuję za porady.

Dopisano 10 lip 2021, 11:46:

Lampa wyjęta – trzeba mocno pociągnąć. Wodę wylałem otworem, który był zaklejony okrągłą naklejką średnicy ok. 1 cm (są takie dwa). Spróbuję wymienić uszczelkę piankową, która jest już wysłużona i być może tędy dostaje się woda.
Początkujący
 
Od: 21 lut 2021, 12:37
Posty: 3
Auto: Mazda 3 sedan,
2.0 120KM automat,
2015r., skypassion

Postprzez Piotr.R. » 29 sie 2021, 09:52

Niestety, uszczelka wymieniona a woda i tak się dostaje. Widocznie jest gdzieś rozszczelniona i będę musiał wymienić na nową – nie mam czasu i ochoty raz w tygodniu suszyć lampy. <płacze>
Początkujący
 
Od: 21 lut 2021, 12:37
Posty: 3
Auto: Mazda 3 sedan,
2.0 120KM automat,
2015r., skypassion

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323