Akustyczna przednia szyba – wyciszenie kabiny

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Kuffs » 6 gru 2020, 11:39

Witam wszystkich w Mikołajki. Postanowiłem porządnie zabrać się za wygłuszenie mazdy. Tył nadkola, bagażnik zrobiłem i powiem, że jest efekt. Przednie nadkola zrobione, ale z efektu zadowolony jestem połowicznie. Mogłoby być lepiej. Niestety teraz bardziej słyszalny jest silnik w kabinie. O to moje plany. Konsultowałem się z dwoma car audio i podpowiedzieli:

1 – wymienić przednią szybę na akustyczną plus wygłuszyć podszybie;
2 – tunel środkowy rozebrać i też wyciszyć. W ogóle zwróciłem uwagę, że tunel środkowy jest bardzo zimny nawet jak w aucie jest już ciepło po nagrzaniu;
3 – zdania podzielone dot. osłony dolnej silnika. Jedni twierdzą,że robi różnicę jej wyciszenie. Drudzy, że pic na wodę. Zobaczę, zastanowię się jeszcze;
4 – być może wykleję też blachę pod akumulatorem i filtrem powietrza. Koleś na forum Opla tak zrobił z Merivą;
5 – grodzi nie ruszam bo za dużo gimnastyki od strony silnika. Deski nie chcę ruszać. Może pod nogami zrobię;

I teraz proszę się ze mnie nie śmiać.... kilka dni temu napadało u mnie śniegu. Nie odgarnąłem z maski i podszybia. Byłem w szoku jak cicho było w kabinie.

Jeśli chodzi o przednie nadkola to wykleiłem wnękę ale tylko do połowy licząc, że w komory silnika większego efektu to nie zrobi. Chyba zrobię tak, że zerwę piankę. Wykleję dodatkowo plastikowe nadkola matą i pianką 6 mm. Zostawię już matę która jest w nadkolu. Czyli będę miał matę w nadkolu, a na to nadkola z matą i pianką. Spinki chwycą.

Sporo materiału mi zostało więc żadne dla mnie koszty. Cholernie zastanawia mnie ta przednia szyba.
Początkujący
 
Od: 17 paź 2020, 14:11
Posty: 5 (1/0)
Auto: Mazda 3 hb, 2.0 120km, 2013

Postprzez dobrzyn22 » 6 gru 2020, 12:20

Z tym śniegiem to może być mylące – po prostu największy hałas dochodzi do wnętrza od toczących się kół, a na śniegu jest bardzo cicho – ciszej ze śniegiem na podszybiu to tylko zbieg okoliczności. Z moich obserwacji wynika, że hałas obecnie najbardziej dochodzi gdzieś z okolicy uszczelek drzwi, przy środkowych słupkach. Do tego przy większej prędkości słychać również szum powietrza od lusterek. Dodam, że auto mam również wyciszone ( maty + pianka na cały tył + nadkola + drzwi ). Wydaje mi się, że na plus mogło by zadziałać jeszcze wyciszenie pianką grodzi ( tam jest praktycznie goła blacha ).
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 16:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

Postprzez xxxp77 » 19 maja 2021, 19:41

I jak Kuffs? Zrobiłeś te modyfikacje? Nawet nie wiedziałem, że można kupić akustyczne szyby, to dobrze wiedzieć. Pytanie jak z kosztami za taką przyjemność? :)
Początkujący
 
Od: 17 maja 2021, 18:07
Posty: 5
Skąd: Kraków
Auto: Mazda CX3 2015,Soul Red, AWD 2.0 150 KM, MT, Sky Passion

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323

cron