Centralny zamek

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Hironn » 13 lis 2020, 08:28

Witam. Pacjent bm 2015
Czu ktoś z was miał problem z zamykanie dzwi z pilota? Tzn po wciśnięciu przycisku dzwi się blokują ale po paru sekundach włącza się alarm. Nie dzieje się to zawsze ale zauważyłem, że coraz częściej. A teraz naciskam i nawet dzwi się nie chcą zamknąć. Dodam tylko, że baterie wymieniłem z miesiąc temu..
Początkujący
 
Od: 5 lip 2020, 15:12
Posty: 4
Auto: Mazda 3

Postprzez RobertPi » 13 lis 2020, 20:34

Prawdopodobnie auto "widzi" otwarte drzwi.
Być może, któryś zamek lub czujnik drzwi jest uszkodzony.
RP


Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2008, 21:12
Posty: 1086 (14/38)
Skąd: Kraków
Auto: M3BM1,5b 2013SkyMotion
były
Hi10 1,2b 2009-140kkm
M3BK1,6b 2006-256kkm
323BH1,5b 1998-135kkm
323BF1,3b 1989-189kkm
616 1,6b 1975-280kkm

Postprzez meridian » 8 gru 2021, 18:22

Cześć wszystkim,
Chciałem założyć nowy temat albo widzę że podobny już był poruszany. <nauka>

Mam podobny problem ale trochę bardziej irytujący i uprzykrzający życie z centralnym zamkiem w swojej Mazdzie 3 BM (2015), a mianowicie nie można zamknąć auta:
– czy to po kliknieciu przycisku na pilocie – migają tylko światła i uzbraja się alarm, bo wyje jak wykryje ruch,
– ani poprzez zamknięcie zamka od środka samochodu – nic się nie dzieje,
– ani również fizycznym kluczykiem w klamce z zewnątrz – też nic się nie dzieje.

Dodatkowo nie działa przycisk otwierania szyby kierowcy, reszta szyb działa prawidłowo.

Problem jest poważny bo nie mogę nigdzie auta zostawić <glupek2>, na szczęście mam garaż więc nie stoi pod chmurką. Garażowany od nowości, więc nie powinna to być wilgoć, chociaż kto wie.

Pierwszy raz coś takiego mi się przytrafiło ok. miesiąc temu w trasie. Po zatrzymaniu nie można było zamknąć auta, ale po krótkiej przejażdżce i ponownym zgaszeniu, znów wszystko ok, więc myślałem że przypadek jednorazy. Dziś jednak padło na amen.

Teraz mam pytanie do osób bardziej doświadczonych, co można sprawdzić w pierwszej kolejności?
Moduł sterowania centralnym – gdzie on się może znajdować ? Czy to wchodzi w skład modułu tzw. komfortu ? Może jakieś kabelki w drzwiach ? Albo podpiąć komputer ? Forscan może coś wskaże ?

Bardzo proszę o porady <czarodziej>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 gru 2016, 09:09
Posty: 54 (1/2)
Skąd: Silesia
Auto: Mazda 3 BM 2015 HB 120KM

Mazda CX-5 KF 2019 160KM

Postprzez meridian » 10 gru 2021, 12:59

Dziś trochę posprawdzałem i chociaż nie znalazłem jeszcze przyczyny problemu, to mogę kilka rzeczy wykluczyć.
Okazuje się że gdy nie da się zamknąć samochodu, bagażnik jest zamknięty/zablokowany i nie można go otworzyć. Przy kliknięciu z pilota przycisku otwierania coś tam cichutko piska jakby z bagażnika, więc wygląda na to że coś w bagażniku zamek się przycina <co?>.
Sprawdziłem bezpiecznik od centrlanego – jest OK. <spoko>
Podpiąłem ForScana ale nie znalazł żadnych błędów związanych z centralnym, nawet nie wiem czy przez niego można wykryć takie błędy, bo nie widziałem żadnego modułu skojarzonego z zamkniem centralnym, ale ekspertem nie jestem.
Następnie tak z niczego otworzyłem drzwi od kierowcy i na otwartych drzwiach spróbowałem zamknąć zamek od wewnątrz i o dziwo "zagadał" razem z resztą drzwiami (przypominam że wcześniej przy zamkniętych drzwiach nic się nie działo). Po tej czynności spróbowałem z kluczymi i nagle wszystko działa, zamyka i otwiera, bagażnik też <glupek2>.
Teraz pytanie czy akurat to pociągnięcie pomogło, niewiadomo. Z centralnym i kluczykiem na pewno wszysztko OK, podejrzewam coś w bagażniku, tylko pytanie co?
Jakieś sugestie ? :>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 gru 2016, 09:09
Posty: 54 (1/2)
Skąd: Silesia
Auto: Mazda 3 BM 2015 HB 120KM

Mazda CX-5 KF 2019 160KM

Postprzez darrecki » 10 gru 2021, 17:33

Cuda i dziwy panie.
W bagażniku nic nie ma oprócz czujnika nazwijmy to bliskości kluczyka i samego zamka centralnego w klapie. Jak dla mnie, coś ci się podziało w drzwiach kierowcy, nie bagażniku – tam jest siłownik "master", sterujący pozostałymi drzwiami.
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323