Montaż rozpórki

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Adrian200 » 11 cze 2020, 19:06

Montował już ktoś do BM/BN rozpórkę na przednie kielichy ?
Chce się dowiedzieć czy pomaga to w stabilności pojazdu i czy niweluje "hałasy" plastików wewnątrz


https://tomson.com.pl/product-pol-2992- ... g&curr=PLN
Forumowicz
 
Od: 1 lis 2017, 17:43
Posty: 102 (6/3)
Auto: Mazda 3 2.0 120KM 2018 SKY-PASSION + NAVI

Postprzez Płomień » 11 cze 2020, 20:05

Interesuje Cię opinia konkretnie w BM/BN, czy pytasz ogólnie o rozpórki?

Ogólnie, rozpórki robią różnicę w stabilności przy szybkich nagłych ruchach, np test łosia. Każde nadwozie będzie się delikatnie wyginało, choć starsze i spracowane wyraźnie bardziej. Auto minimalnie szybciej odpowiada na ruchy kierownicą, podobny efekt do przepompowania opon o 0,3-0,5 bara, ale bez trzęsienia.
Pytanie czy plastiki trzeszczą od pracy nadwozia, czy od wibracji. Jeśli od wibracji to mam dla Ciebie złą wiadomość, bo rozpórka nie tylko nie poprawi sytuacji, ale wręcz wzmocni wibracje. Oczywiście rozpórka rozpórce nierówna.

Podpowiem jeszcze że kupowanie rozpórki Tanabe w sklepie tomsona, ma jeszcze mniej sensu niż słuchawki Beats By Dre, czy inne airpodsy. To jest mega proste urządzenie, i w użytkowaniu nie zauważysz różnicy. Wyglądem też nie różni się od innych. Marka też nie jest powszechnie znana. Proponuję Górny Sport. Możesz z nim spróbować dogadać grubość i materiał, tak żeby uzyskać efekt usztywnienia bez przenoszenia wibracji.
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
CUP 2018 miejsce 1
 
Od: 13 lis 2014, 16:47
Posty: 1120 (25/84)
Skąd: Łódź / Kowary
Auto: Xedos 6 KL `92
323C `96 ZM-VE
Mazda 6 GH

Postprzez Adrian200 » 14 cze 2020, 08:25

Intersuje mnie w sumie to i to z naciskiem na już konkretnym przykładzie BM/BN .
Dzięki za informację , już się zgłosiłem może coś fajnego mi zaproponują . :D
Forumowicz
 
Od: 1 lis 2017, 17:43
Posty: 102 (6/3)
Auto: Mazda 3 2.0 120KM 2018 SKY-PASSION + NAVI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323