Czujnik poziomu płynu spryskiwaczy – diagnoza

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Imbeer » 31 lip 2019, 21:37

Cześć,

Po drobnej kolizji (otarcie przez wymuszającego pierwszeństwo) byłem zmuszony oddać auto do serwisu (wymiana lampy, zderzaka i zbiornika płynu spryskiwaczy). Po kilku miesiącach odkryłem brak wskazań niskiego stanu płynu do spryskiwaczy. Orientuje się ktoś czy mogę zdiagnozować czujnik przez Forscana/gdzie szukać wskazań tego czujnika? Wolę mieć to za sobą przed zdjęciem zderzaka – wolę ewentualnie zamówić czujnik wcześniej, niż pozycjonować plastiki drugi raz. Czekam na ewentualne sugestie "co mechanicy mogli zrobić nie tak" które pomogłyby mi w naprawie problemu.

Kolejna uwaga – druga rzecz jaką przy okazji zauważyłem to wyciek płynu do spryskiwaczy po nalaniu go powyżej poziomu zbiornika – gdy ciecz zalewa już kanał wlewowy to dochodzi do wycieku przez uszczelkę przy łączeniu kanał-zbiornik. W dużym skrócie – fuszerka, aż dziw że resztę rzeczy zrobili prawidlowo

Dzięki
Forumowicz
 
Od: 3 sie 2014, 22:22
Posty: 332 (47/25)
Auto: Mazda 3 BM, 120AT@174, 2014

Postprzez child » 31 lip 2019, 21:41

Mogli nie podłączyć wtyczki do czujnika (lub wtyczka może być uszkodzona). Możesz nie mieć czujnika, tylko taką zaślepkę, jak w wersji bez czujnika :)

Co do wycieku – to łączenie jest przez taki silikonowy łącznik. Jak go zobaczyłem, to się dziwiłem, że to cały czas nie wycieka, więc nie bądź dla nich zbyt surowy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 19:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez darrecki » 31 lip 2019, 22:40

Nie trzeba zdejmować zderzaka, wystarczy nadkole. Dostęp nie będzie idealny, ale wystarczy, za to roboty znacznie mniej
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez zbiorzec » 31 lip 2019, 23:33

Obstawiam, że założyli ci zbiornik bez czujnika.
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2017, 14:13
Posty: 117 (5/10)
Skąd: Toruń
Auto: Mazda CX-30, Hikari, Skyactiv-X, Soul Red Crystal, MT

Postprzez Imbeer » 13 paź 2019, 13:56

Dla zainteresowanych

W końcu znalazłem trochę czasu na zdemontowanie nadkola – wyjąłem czujnik, zlałem płyn spryskiwaczy do miski, oczyściłem czujnik i jego wtyczkę, założyłem spowrotem, zlany płyn wlałem znów do zbiornika, odpalam zapłon – działa, na wyświetlaczu wyskoczył komunikat o niskim poziomie płynu do spryskiwaczy (choć płynu jest spokojnie ponad połowę zbiornika, więc zaczynam się obawiać że uszkodzony jest sam czujnik, bo pływak jest na tyle prosty że nie ma się w nim co zepsuć). Daję mu jeszcze jedną szansę – możliwe że kontrolka zniknie jak doleję więcej psikacza, zrobię to jutro bo nie widzi mi się dziś kupować płynu na stacji za 25ziko x)
Forumowicz
 
Od: 3 sie 2014, 22:22
Posty: 332 (47/25)
Auto: Mazda 3 BM, 120AT@174, 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323