tunel środkowy pokrętło

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez bartwr » 23 cze 2019, 20:26

Witam !
Mazda 3 BM 2016. Na tunelu środkowym jest panel z pokrętłem min do obsługi nawigacji. Niestety, ale z lewej strony zapada się. Chciałbym to zdemontować i sprawdzić czy coś jest połamane, czy może po prostu nie dokręcone. Podpowie mi ktoś jak się do tego dobrać, żeby niczego nie poniszczyć. Załączam zdjęcie poglądowe z internetu.
Załączniki
mazda-tunel.jpg
Początkujący
 
Od: 5 cze 2019, 20:34
Posty: 17
Auto: Mazda 3 BM 2016 1.5D 77KW

Postprzez child » 24 cze 2019, 00:38

To, co pokazałeś na zdjęciu, to dwa osobne elementy – osłona drążka zmiany biegów (wraz z plastikiem) oraz tzw. górny panel, czyli to, o co ci chodzi, bo do niego od dołu jest przymocowane pokrętło z przyciskami.

By zdjąć ten element, musisz rozpiąć skórzaną osłonę dźwigni hamulca ręcznego, a następnie ścisnąć element po bokach najpierw z przodu, potem z tyłu, za każdym razem ciągnąc do góry – plastikowe zaczepy powinny puścić. Z przodu nie szarp jakoś bardzo mocno, bo element jest tam mocowany przez wtyczkę do tego pokrętła, o które ci chodzi.

Jeśli chodzi o sam problem – tam są bodajże 4 śruby i możliwe, że którąś trzeba dokręcić, ale niestety stawiałbym na urwany jeden z 3 plastikowych zaczepów górnego elementu (tego z cudownego materiału piano black). Jeśli tak właśnie jest, to może być problem z kupieniem tego elementu w rozsądnej cenie. Ale sprzedam ci taki patent – możesz ten górny element skleić z dolnym kawałkiem mocnej taśmy klejącej po prostu przyklejąjąc ją z boku. Ze względu na wektor działających sił powinno to się dobrze trzymać – wiem, bo sam tak mam od kilku miesięcy (tyle, że tylny zaczep, a nie lewy) i działa idealnie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 19:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez bartwr » 26 cze 2019, 21:33

Dzięki,jak temperatura opadnie, będę coś tam działać. Cały ten element ze zdjęcia znalazłem w necie za chyba 130 z wysyłką.
Początkujący
 
Od: 5 cze 2019, 20:34
Posty: 17
Auto: Mazda 3 BM 2016 1.5D 77KW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323