Dziwne piski podczas jazdy

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez macko9393 » 16 maja 2019, 15:42

Witam

Przede wszystkim chciałbym powitać wszystkich na forum, jako że jest to mój pierwszy post tutaj :)

Dnia wczorajszego stałem się szczęśliwym posiadaczem trójeczki, hatchbacka z roku 2013. Niestety, radość szybko utrudniły piski, dochodzące jakby z wnętrza kokpitu. Pojawiają się one podczas jazdy po nierównościach, bądź w innych momentach gdy nadwozie wpada w wibracje. Piski osłabiają się bądź nawet całkiem znikają po mocnym dociśnięciu kokpitu do szyby w okolicach panelu klimatyzacji (na łączeniu góry panelu z deską).

Podejrzewam, że poluzowała się jakaś śrubka, i tu bardzo prosiłbym o pomoc – czy ktoś z Was byłby w stanie jakkolwiek nakierować mnie, gdzie mogę szukać rozwiązania?

Z góry serdecznie dziekuję :)
Początkujący
 
Od: 16 maja 2019, 15:37
Posty: 7
Auto: Mazda 3 BM 2.0 121kW 2013r hatchback

Postprzez Concave » 13 lip 2019, 09:12

Ja mam podobnie.
W czwartek jadę do ASO w Sosnowcu. Dam znać.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 maja 2017, 19:50
Posty: 10
Skąd: Zawiercie
Auto: Mazda 3, skyEnergy, r. 2016, benzyna 2.0

Postprzez darrecki » 13 lip 2019, 09:40

Nie chcę tutaj źle prorokować, ale znasz może historię auta? Nie słyszałeś nic podczas jazdy próbnej? Bo jak coś Ci skrzypi i piszczy po 1 dniu, to co będzie się dziać po miesiącu?
Takie objawy mogą świadczyć, że ktoś grzebał przy desce. A po co to robił? Tu odpowiedź przemilczę...
Mazda klipsami stoi – plastik fantastik. Nawet jak masz śrubki, to głównie plastik przykręcony do plastiku. Normalne śruby z gwintem typu "M", to można na palcach jednej ręki policzyć.
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323