Stukanie / klikanie po prawej stronie

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez kuba10130 » 22 mar 2019, 17:38

Witam.
Posiadam moją Mazdę 3 od około 2 miesięcy, jest to samochód używany kupiony od pierwszego właściciela, od początku do końca serwisowany w ASO. Mazda ma najechane niecałe 107000 km.
Mój problem dotyczy stukania w prawym nadwoziu od strony pasażera. Stuki pojawiają się w momencie najechania na dziurę bądź w przypadku najechania na nierówności na drodze. W ASO powiedzieli mi że zawieszenie jest OK, i jest to kwestia nadwozia a konkretnie okolice prawego głośnika. Brzmi to jak kawałek plastiku który mógł się odczepić i powoduje trzaski. Dodaje, iż w ciepłe dni ma to miejsce bardzo głośno. ASO może wykonać mi weryfikacje usterki, jednakże będą „ściągać” kawałek po kawałku deski rozdzielczej, nadwozia etc i sprawdzać.
Może okazać się, że to blacha rzecz i zostanie wykonana od ręki, bądź będą to weryfikować długo. co wiąże się z kosztami.
Nie ukrywam, ze irytują mnie te trzaski.
Bardzo serdecznie proszę o pomoc.
Model to Mazda 3, 2013 rok, benzyna 2.0 Hatchback. Auto w chwili zakupu było po lekkim zarysowaniu prawych drzwi, aktualnie nie ma śladu( naprawa wykonana w ASO). Auto kupione w ASO.
Początkujący
 
Od: 5 mar 2019, 12:43
Posty: 5
Auto: Mazda 3. 2.0 Benzyna 120 km.

Postprzez darrecki » 23 mar 2019, 08:04

Za często używasz słowa "nadwozie", trochę to mylące, bo to zbyt ogólne określenie. Jeśli chcą rozbierać auto od środka, to o ile mogą rozebrać deskę, o tyle samego nadwozia nie ruszą, bo się zwyczajnie nie da – tam wszystko zgrzane / spawane. Nadwozie to mogą zacząć rozbierać od zewnątrz...
Polecam zrobić 3 rzeczy:
– wyjąć schowek, zerknąć do środka czy nic tam nie lata. Pojeździć chwilę bez schowka
– zdemontować zaślepkę prawego głośnika na desce rozdzielczej, bo u mnie lubi od czasu do czasu wpadać w wibracje. Znajomemu zaś odpadła imitacja głośnika (bo ciężko to nazwać głośnikiem) i wpadła do środka.
– pierwsze modele 3 (zdaje się CX5 również) miały problem z mocowaniem blachy w podszybiu. Robiło to ASO za darmo w ramach akcji po zgłoszeniu przez klienta. Trzeba było zdjąć plastikową osłonę (gdzie są chociażby wycieraczki szyb) odkręcić 3 śruby na stronę, dać jakiegoś smaru, zdaje się lekko podgiąć i skręcić z odpowiednią siłą. Nie wiem, czy u nas nie było o tym (jakieś stare posty), za to na innym, angielskojęzycznym forum mazda3revolution było na bank. Była tam też i instrukcja jak to zrobić.


Znalazłem instrukcję:
http://mazda3revolution.com/forums/2014-mazda-3-skyactiv-recalls-tsb-ssb/43521-tsb-ticking-noise-passenger-dash-17.html#post1018026
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez kuba10130 » 24 mar 2019, 14:35

Witam,
Podsyłam filmik z ów stukania, czy warto jechać z tym do ASO ? czy próbować samemu?
https://youtu.be/wPworA_FdJQ
Początkujący
 
Od: 5 mar 2019, 12:43
Posty: 5
Auto: Mazda 3. 2.0 Benzyna 120 km.

Postprzez darrecki » 24 mar 2019, 16:05

Bardzo dziwny dźwięk muszę przyznać. Taki zupełnie niepasujący do sytuacji.
Zdemontuj schowek, wyłącz całkowicie dmuchawę (klimę) i posadź kogoś na fotelu pasażera. I teraz niech "macha" telefonem nad / pod deską szukając największego natężenia stuków.

Wg mnie to może być to: http://mazda3revolution.com/forums/2014-mazda-3-skyactiv-recalls-tsb-ssb/43521-tsb-ticking-noise-passenger-dash-17.html#post1018026
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez kuba10130 » 31 mar 2019, 20:03

Witam,
Niestety nic z powyższych nie pomogło.
Czy warto jechać do ASO?
Początkujący
 
Od: 5 mar 2019, 12:43
Posty: 5
Auto: Mazda 3. 2.0 Benzyna 120 km.

Postprzez PGawronsky » 3 kwi 2019, 17:01

myślę, że warto z tym pojechać.
u mnie M3 BN 2017 zgłoszone jako trzeszcząca, brzęcząca szyba.
trzeszczenie tylko przy zamkniętym oknie, tak jakby naprężenia samej szyby to powodowały.
po minimalnym opuszczeniu cisza.
w ASO rozebrali drzwi, wyregulowali podnośniki szyby i jest spokój. mam nadzieję, że nie powróci problem.
Początkujący
 
Od: 22 lis 2017, 19:45
Posty: 18 (8/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BN, HB 2.0 185KM (120KM) 2017
SkyEnergy + LED

Postprzez marcin.grzesiak » 25 maja 2020, 12:16

Czy komuś udało się wyeliminować tą usterkę? Czego ona dokładnie dotyczyła? Byłem 3 razy w ASO i za kazdym razem powraca;( jestem juz zrozpaczony. Dźwięk dokładnie taki sam jak z filmiku. Dodam że podszybie zostało już zrobione w ASO a dźwięk pojawia się gdu jest ciepło na dworze. Przez chwilę myślałem że to z nadkole. Zostało one jednak sprawdzone w ASO i wszystko jest niby ok.
Początkujący
 
Od: 25 maja 2020, 12:03
Posty: 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323