Jak ustawić światła LED w Mazdzie 3 BN

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez geraf » 19 kwi 2018, 23:06

Szanowni, pytanie jak w temacie – czy ktoś z Was już ten temat ćwiczył? Nie mogę znaleźć śrub regulacyjnych do ustawienia wysokości przednich reflektorów LED (auto po lifcie). Będę wdzięczny za pomoc
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 wrz 2017, 13:48
Posty: 56 (5/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BN 2018 sedan, SkyENERGY 120KM M/T + LED

Postprzez Arquiteto » 20 kwi 2018, 07:30

Z tego co pamiętam to paru forumowiczów jechało z tym do ASO, które załatwiało to bez kosztów w ramach obsługi posprzedażowej.
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2016, 21:34
Posty: 40 (1/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 '18 HB, SkyPassion, 2.0 AT

Postprzez maku99 » 20 kwi 2018, 14:13

Jesli chodzi Ci poprawe ich wysokosci to sugeruje wizyte w ASO.
Ja tak zrobilem. Przy pierwszym przegladzie w ASO poprosilem, zeby sprawdzili ustawienia. Podobno byly ok. Nie dawalo mi to spokoju i umowilem sie na kolejna wizyte i argumentowalem, ze swieca mocno ale zbyt krotko. Pracownik podszedl do sprawy powaznie i sprawdzili jeszcze raz oraz podobno zaktualizowali, cytuje "oprogramownie odpowiedzialne za swiatla". Teraz jest duzoo lepeij, swiatla miajania swieca duzo dalej i wygald ana to, ze nie raza innych kierowcow (nikt jeszczenie mignal dlugimi).
Dodam, ze usluga byla za free
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 sty 2017, 11:41
Posty: 171 (21/12)
Auto: M3 2017 (HB), MT120@172
SkyPassion+Safety, Et.Blue

Postprzez czarmi » 20 kwi 2018, 15:50

maku99 napisał(a):Dodam, ze usluga byla za free

... a niby dlaczego miałaby być odpłatnie, jeśli auto jest na tej prawdziwej, trzyletniej gwarancji <co?>
Korzystajcie póki jeszcze możecie i jeździjcie do nich z rzeczami które wydają się być duperelkami, bo czas bardzo szybko mija :|
Obrazek

Do głowy wpadają pomysły od wewnątrz...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 21:04
Posty: 1410 (38/46)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM, 120KM 6MT, SD SkyEnergy, soul red 14'
była ...

Postprzez geraf » 14 maja 2018, 13:07

Dzięki Panowie :) Końca końcem odwiedziłem ASO, które po sprawdzeniu poziomu świateł stwierdziło, że sa ok... a nawet ciut zbyt ok więc nie ma czego regulować. Pojeżdżę jeszcze trochę i zobaczę – być może to kwestia przestawienia się ze zwykłych halogenów i przyzwyczajenia do wyraźnej granicy odcięcia (odnoszę wrażenie, ze coraz mniej mi to przeszkadza) :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 wrz 2017, 13:48
Posty: 56 (5/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BN 2018 sedan, SkyENERGY 120KM M/T + LED

Postprzez Kritik » 31 paź 2018, 10:40

rowniez spotkalem sie z takim problemem w swojej Mazdzie z LEDami

swiatla swieca bardzo mocno i ladnie ale baardzo krotko

jechac w nocy w trasie bez oswietlenia na krotkich swiatlach – po prostu strach....
widac 15m przed autem i koniec..... czaaarny koniec <glupek2>

wyregulowalem sam swiatla w garazu podziemnym przy scianie, jest duzo instrukcij w necie jak to zrobic poprawnie i nie ma w tym nic skomplikowanego

teraz swieca duzo lepiej i przy tym nikogo nie razi <oczko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 14:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez Maciekma » 31 paź 2018, 12:23

Dla mnie też świecą zdecydowanie za krótko. Dwa razy zgłaszałem przy przeglądzie i odpowiedź zawsze była ta sama, jest ok.
Początkujący
 
Od: 11 lut 2016, 12:49
Posty: 28
Auto: Mazda 3 BM Sedan 120 MT SkyPassion 15

Postprzez Kritik » 31 paź 2018, 12:57

U mnie nie bylo OK
musialem podniesc na scianie okolo 5-7cm, juz nie pamietam dokladnie

i tylko teraz jest w miare OK

problem jest w tym ze soczewka bardzo mocno i drastycznie odcina swiatlo
i za ta linija jesz zupelna ciemnosc

z jednej strony to jest dobrze bo nie razi
ale z drugiej <nie>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 14:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez child » 31 paź 2018, 23:10

Mocne odcięcie jest typowe dla LEDów.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 18:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez pazurskyy » 11 lis 2018, 23:22

Podobnie jak przedmówcy miałem problem z LEDami, po wizycie w ASO światła zostały podniesione, faktycznie widoczność jest dużo lepsza, pojawił się niestety problem mrugania kierowców z naprzeciwka <nie> kilku już zdołało zaprotestować w ten sposób :(
Wizyta w ASO, Pan z obsługi zaprezentował żonie (akurat miała czas na tą wizytę), że wg aparatury pomiarowej, wszystko jest ok. Więc nie było ponownej regulacji.. zobaczę jeszcze chwilę jak to będzie wyglądało, najwyżej odwiedzę ponownie :/
Początkujący
 
Od: 5 paź 2018, 21:28
Posty: 5 (0/1)
Auto: Mazda 3 BN Sedan 17' 2.0 120KM RedSoul

Postprzez Kritik » 11 lis 2018, 23:59

oczywiscie ze w niektorych momentach swiatla moga razic innych
niestety drogi nie sa idealnie rowne, bez zakretow, i t.d.
a przez to ze LEDy swieca bardzo mocno to i razi tez mocno <oczy>

ale co zrobic, albo czasami razisz innych, albo nic nie widzisz..... <ok>

mi na razie jeszcze nikt nie mrugal

jezeli wg aparatury pomiarowej, wszystko jest ok, widac rowniez dobrze, to nie przejmuj sie <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 14:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez child » 12 lis 2018, 13:06

Nie – właśnie przejmuj się, bo skoro innym kierowcom to przeszkadza (i nie jest to pojedynczy przypadek), to znaczy, że coś jest nie tak. Cieszy mnie, że nie zostawiasz sprawy na etapie "ja mam fajnie" i chcesz, aby przy okazji nie przeszkadzać innym <spoko>

Co do samego ustawienia świateł – może warto byłoby samemu pomierzyć na ścianie?
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 18:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez Kritik » 13 lis 2018, 09:07

child napisał(a):Nie – właśnie przejmuj się, bo skoro innym kierowcom to przeszkadza (i nie jest to pojedynczy przypadek), to znaczy, że coś jest nie tak. Cieszy mnie, że nie zostawiasz sprawy na etapie "ja mam fajnie" i chcesz, aby przy okazji nie przeszkadzać innym <spoko>

Co do samego ustawienia świateł – może warto byłoby samemu pomierzyć na ścianie?


zalezy w jakich okolicznosciach razi innych
jezeli przy jezdzie w gore czy na zakretach, kiedy na innych moze swiecic nawet prawa strona prawej lampy, ktora powinna swiecic po znakach drogowych, to oczywiscie ze to bedzie razic innych

i ja bym sie tym nie przejmowal, bo jak wyreguluje tak zeby w zadnym przypadku nie razic innych, to sam nie bedzie nic widziec... i jak wyleci cos czy ktos na droge, no nawet nie zdazy zahamowac..... <glupek2>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 14:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez pazurskyy » 13 lis 2018, 20:49

Faktem jest, że mrugali w sytuacji podjazdów na wzniesienia itp, przynajmniej w większości przypadków, ale przy okazji będę musiał sprawdzić samemu jak to wygląda, bo wcześniej nie zdarzało się to wcale. A samemu również nie lubię być oświetlany... <co?>
Początkujący
 
Od: 5 paź 2018, 21:28
Posty: 5 (0/1)
Auto: Mazda 3 BN Sedan 17' 2.0 120KM RedSoul

Postprzez nexus30 » 14 lis 2018, 09:04

Czy Ledy w Maździe nie mają układu samopoziomowania? Pytam bo sam mam wersję z xenonami i tam taki system występuje.
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2014, 16:18
Posty: 226 (3/5)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 BM 2.0 165 KM Soul Red 2014

Postprzez child » 14 lis 2018, 09:32

Tzn. jaki problem występuje? Że oślepiasz pod górę? Ja sądziłem, że samopoziomowanie jest właśnie po to, żeby tego uniknąć...
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 18:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez Kritik » 14 lis 2018, 09:46

nexus30 napisał(a):Czy Ledy w Maździe nie mają układu samopoziomowania? Pytam bo sam mam wersję z xenonami i tam taki system występuje.


Chyba jest, bo kilka razy widziałem jak po całkowitym zatrzymaniu na światłach, światła opuszczają się na kilka centymetrow.

ale nie ma tańczenia świateł gora-dol/lewo-prawo po uruchomieniu auta ( jak w VAG czy Opel)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 14:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez Imbeer » 14 lis 2018, 09:49

No i właśnie teraz pytanie – w jakich sytuacjach samopoziomowanie naszych reflektorów działa? Ja zauważyłem jedynie kilka sytuacji przy których dokonywana jest korekta ustawień reflektora (spostrzeżenia na przykładzie Mazdy 3 BM LED+Xenon):

1) Uruchomienie świateł
2) Postój+otwarcie drzwi na włączonych światłach (system podnosi delikatnie światła)
3) Postój+zamknięcie drzwi – korekta oświetlenia, lekkie opuszczenie bądź nie

Z tego wnioskuję, że korekty pozycji świateł system dokonuje jedynie przy rozruchu, oraz zmianie obciążenia pojazdu (po otwarciu drzwi wykonywany jest test obciążenia na wypadek jakby ktoś się dosiadł/wysiadł czy dorzucono bagażu itp.). Skąd taki wniosek? Wyjeżdżając z garażu mam lekki spad do studzienki, więc jeśli przed zamknięciem bramy garażowej zostawię auto na wzniesieniu, to przez całą drogę mam dość wysoko ustawione reflektory (pojazdy zza zakrętów/na wzniesieniach potrafią mi mrugnąć, max. 2 pojazdy na 30km dystansie). Jeśli przed zamknięciem bramy odjadę trochę dalej na równe podłoże – wtedy przy wsiadaniu system prawidłowo poziomuje mi reflektor przed ruszeniem i nikt nie mruga.

A jakie są wasze obserwacje? Może ktoś zna wszystkie przypadki w których system poziomowania świateł wprowadza korektę?
Ostatnio edytowano 14 lis 2018, 09:50 przez Imbeer, łącznie edytowano 1 raz
Forumowicz
 
Od: 3 sie 2014, 21:22
Posty: 332 (47/25)
Auto: Mazda 3 BM, 120AT@174, 2014

Postprzez Kritik » 14 lis 2018, 09:50

child napisał(a):Tzn. jaki problem występuje? Że oślepiasz pod górę? Ja sądziłem, że samopoziomowanie jest właśnie po to, żeby tego uniknąć...


ten system nie może aż na tyle opuścić świateł
to nie jest adaptywne LED światło, jak w topowych BMW czy Audi

ale nic dziwnego, kolega na kilku letnim MB GL, tez walczy ze światłem, jak ma wszystkie systemy włączane to nic nie widzi, a jak wyłączy to widzi dobrze, ale w niektórych przypadkach razi innych.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2018, 14:10
Posty: 884 (76/55)
Skąd: Kraków
Auto: Elektryczne
+ VAG TDI

Postprzez child » 14 lis 2018, 22:51

@Imbeer – jeśli to tak działa, to słabo :( Ja myślałem, że to działa cały czas na bieżąco... Chociaż w moim drugim samochodzie mam LEDy i poziomowanie (bo po odpaleniu robią góra/dół), a w trakcie jazdy rzeczywiście się nie przestawiają, więc pewnie masz rację.


Kritik napisał(a):
child napisał(a):Tzn. jaki problem występuje? Że oślepiasz pod górę? Ja sądziłem, że samopoziomowanie jest właśnie po to, żeby tego uniknąć...


ten system nie może aż na tyle opuścić świateł


Tzn. na ile nie może opuścić? Przecież już lekka górka może powodować oślepienie. Widziałeś kiedyś zakres tego "cyknięcia" światłami po uruchomieniu?

to nie jest adaptywne LED światło, jak w topowych BMW czy Audi


A co ma do tego adaptacyjne oświetlenie, przecież to kompletnie inna technologia <glupek2> Zresztą jest o wiele popularniejsza, niż ci się wydaje – mają ją np. Volkswageny, a także nowa Mazda 6.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 18:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323