Lusterka zewnętrzne – problem ze składaniem/rozkładaniem

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Chromaticall » 13 cze 2016, 23:42

ozii napisał(a):
Chromaticall napisał(a):A nawet w ich testowej M3 prawe lustro składało się znacznie szybciej niż lewe.

Według mnie i niektórych osób ( było wcześniej wspomniane ) ta różnica wynika z faktu, ze lusterka są ustawione pod innym kątem – niesymetrycznie. Jakby kierowca siedział na środku, a nie z lewej strony to pewnie składałyby się w podobnym czasie. Nie przesadzajmy – to trochę szukanie problemu na siłę.

Wydaje mi się, że lusterka są ustawione pod tym samym kątem – wszak regulowane jest sama tafla lustra a nie obudowa. Może to i czepianie się, ale nie spotkałem się z taką dolegliwością w innych autach. I fakt: obyśmy z naszymi autami tylko takie problemy mieli ;)
Początkujący
 
Od: 11 cze 2016, 23:15
Posty: 16

Postprzez Megas » 13 cze 2016, 23:55

Mylisz się. Są różne kąty dla prawego i lewego lusterka. Ostatnio koledze w BMW zepsuło się lewe lusterko, chciał przełożyć inne z anglika, no ale niestety nie było w nim nic widać mimo regulacji i ustawiania.
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2016, 15:58
Posty: 113 (49/3)
Auto: Mazda 3 BM HB 2015, 2.0 120KM SkyPassion

Postprzez Chromaticall » 14 cze 2016, 00:09

A widzisz... Czyli co kraj to obyczaj. Jeżdże obecnie poprzednim Mondeo i lusterka są dokładnie symetryczne.
Początkujący
 
Od: 11 cze 2016, 23:15
Posty: 16

Postprzez pmaniek89 » 14 cze 2016, 10:21

Zawsze mozna stanac przed samochodem i zobaczyc czy sie skladaja rowno czy nie:P u mnie jest minimalna roznica, moze pol sekundy ale nie wydaje mi sie to problemem
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 gru 2015, 14:24
Posty: 117 (6/4)
Auto: Mazda CX-5 SkyDream 2.5 AWD 194KM AT 2019 Snowflake White Pearl

Postprzez Floyd84 » 14 cze 2016, 13:53

Ellipsis obaj z Creetem macie egzemplarze z początku produkcji (2014) – wpadki w pierwszych miesiącach mogą zdarzyć się najlepszym – patrz choćby przytaczane przez Ciebie TSI. Poza tym przyznaj że nie wszystkie, zwłaszcza z wskazywanych przez Ciebie kwestii, można zakwalifikować do kategorii usterki – patrz spalanie Twojej 165km. Na prawdę szczerze współczuje Wam chłopaki ze się zawiedliście. Mam nowe auto – przejechałem niewiele ponad 3000km ale poza krzywo spasowanym zderzakiem (juz poprawiony w ASO) na prawdę nie mam się do czego przyczepić. Coraz częściej jest tak że po lekturze tego forum zaczynam szukać na siłę, ale niestety z marnym skutkiem:) Podsumowując Ellipsis póki co nie wmówisz mi że moje M3 to badziewne auto. Jeżeli kiedyś uznam że jest inaczej – napewno o tym tu napiszę :) Ponawiam propozycję odrębnego tematu do kontynuowania wątku nie związanego z tematem – co Was wkurza w M3 BM.
Forumowicz
 
Od: 30 lis 2015, 23:41
Posty: 91 (0/5)
Auto: Mazda 3 BM

Postprzez artur1313 » 16 cze 2016, 14:59

Wracając do tematu, dodam, że wymieniono mi po raz drugi lewe lusterko. Szwankuje mi też prawe czasami, ale jak na złość w ASO działało i lipa.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2014, 22:58
Posty: 166 (1/7)
Auto: Mazda 3 HB 165KM, SkyPassion, JetBlack

Postprzez Chromaticall » 16 cze 2016, 23:57

Ano... A kiedy miałeś wymieniane po raz pierwszy? Napisz coś więcej pliz. Po jakim czasie / przebiegu padło CI lusterko? Masz moduł automatycznego składania? Czy zaczęło się psuć w okresie przejściowym, czyli wiosną?
Początkujący
 
Od: 11 cze 2016, 23:15
Posty: 16

Postprzez piotr_bono » 20 cze 2016, 12:50

Ja w ciągu 2 tygodni wymieniłem najpierw prawe lusterko a dzisiaj odbiera wymienione lewe. Przebieg 23 tys. Lusterka składane elektrycznie. Prawe zaczęło szwankować na jesieni ale po jakimś czasie zaczęło działać. Lewe natomiast zaczęło sprawiać problemy w dniu odbioru auta z wymienionym prawym lustrem. Poza gwarancją wymiana kosztuje trochę ponad pięć stów. chyba warto pomysleć o przedłużeniu gwarancji. Ciekawosta jest taka, że rok temu na wyjeździe do Grecji padł mi tablet, więc jest to 3 ponadprogramowa wizyta w serwisie.
Forumowicz
 
Od: 5 paź 2010, 15:00
Posty: 42 (0/1)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 3 BM, 2014r. 120 KM, Sky Energy +Navi+Xenon, soul red, DEMO

Postprzez Szaradek » 24 cze 2016, 15:17

Witam wszystkich,
Dołączam się do coraz liczniejszej grupy posiadaczy modelu BM, którzy doświadczają problemów z lustracją ;)
W moim przypadku auto od nowości, produkcja listopad 2014, przebieg 15k. Na szczęście nie zamontowałem automatu zamykającego lusterka. Lewe lusterko zaczęło szwankować w temperaturach ok. 10 st.C, potem przy mrozach się poprawiło. Prawe lusterko objawiło się w temperaturach ok. 20 st.C i wyżej. Oba lusterka nawaliły w zeszłym roku, ale ponieważ potem działały (generalnie, acz z wysiłkiem), to nie miałem możliwości udowodnić, obecnie lewe działa jakoś, ale prawe się unieruchomiło całkiem 2 miesiące temu. Nie miałem czasu podjechać do ASO, ale są wakacje wreszcie, to na pewno uderzę.
Nakładając na te głupie lusterka moje poprzednie problemy z pamięcią do nawigacji (inny wątek) oraz nowy problem z zawieszaniem się kamery cofania (jechałem już z podglądem na ścigających – podgląd wsteczny nie wyłączył się nawet po unieruchomieniu auta...) zaczynam mocno się zastanawiać nad chwaleniem tej marki (to nie moja pierwsza Mazda).
Nadal jednak mam nadzieję (malejącą), że co ma wyjść, to wyjdzie w czasie gwarancji.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2011, 21:11
Posty: 38
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 3 2.0 SkyPASSION
165KM MT 2014 r.
Mazda 6 2.0 CiTD 136KM Sport Exclusive, 2004 r.

Postprzez ozii » 24 cze 2016, 16:30

Moje działają bez zarzutu po 9 miesiącach choć dość głośno od samego początku. Ja przestanę chwalić jak mi padnie coś poważnego, np silnik albo skrzynia. Mówienie o marce, że jest kiepska bo jakiś gadżet przestał działać można by porównać do mieszania z błotem producenta laptopów bo np. klawiatura podświetlana nie działa prawidłowo :) Cóż, każdy ceni co innego, a póki co każdy kto mnie pyta o to jak się auto spisuje, to mówię, że zaje****ie <faja>
Forumowicz
 
Od: 10 lis 2015, 15:40
Posty: 255 (9/15)
Auto: Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 Turbo 280 KM 2017r
Wcześniej Mazda 3 BM 2015 SkyPassion 2.0 Skyactive G 165 KM 2015r

Postprzez alibomaye » 24 cze 2016, 16:47

Jak ktoś zapłacił za "podświetlaną klawiaturę" to ma prawo wymagać, żeby działała prawidłowo. Sam w swojej trzymiesięcznej maździe jeszcze nie mam problemu z lusterkami, ale zacząłem je częściej składać i rozkładać, bo jak coś ma paść to niech pada w czasie gwarancji, a nie miesiąc po jej skończeniu.
Forumowicz
 
Od: 12 gru 2015, 18:26
Posty: 46 (0/2)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda3 BM Enso '16 120KM MT Soul Red

Postprzez czarmi » 24 cze 2016, 17:34

alibomaye napisał(a):zacząłem je częściej składać i rozkładać, bo jak coś ma paść to niech pada w czasie gwarancji,

W mojej ocenie bardzo słuszne podejście do sprawy <ok>
Obrazek

Do głowy wpadają pomysły od wewnątrz...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 22:04
Posty: 1410 (38/46)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM, 120KM 6MT, SD SkyEnergy, soul red 14'
była ...

Postprzez Szaradek » 25 cze 2016, 19:59

Hej ozii,
Czy ja powiedziałem o Mazdzie, że to kiepska marka? To moja trzecia z kolei ;) Każdą poprzednią jeździłem kilka lat. Po prostu jakoś sobie nie wyobrażam z dumą przy innych kierowcach rozprostowywać lusterka parasolką i twierdzić, że to i tak zaje* auto ;) Czy kupię następną? Możliwe! Ale może nie jest to już pewne i tyle. Uwielbiam Mazdy, ale trzeba być realistą, wydajesz w końcu ponad 100k, nie?
Nadal z nadzieją patrzę w przyszłość i stanowczo chwalę przyjemność jazdy tym autem :)
P.S. Podświetlanie klawiatury to nie jest trafione porównanie, wg mnie bardziej odpowiednie to: brak podświetlenia ekranu w laptopie. Można pracować, w końcu generalnie działa, ale nie zawsze jest to łatwe lub możliwe ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2011, 21:11
Posty: 38
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 3 2.0 SkyPASSION
165KM MT 2014 r.
Mazda 6 2.0 CiTD 136KM Sport Exclusive, 2004 r.

Postprzez pmaniek89 » 27 cze 2016, 08:52

To ja tylko dodam ze moja, rocznik 2016 przebieg 3.5k bedzie miala wymieniane prawe lusterko, ale nie z powodu skladania a "luzu". Po prostu na biegu jałowym całe lusterko się dość mocno trzęsie. Gadalem jednak przy okazji z serwisantem na temat tych lusterek i on twierdzi ze ta fala padajacych lusterek dotyczy tych bez modułu automatycznego składania, bo wtedy składane są od czasu do czasu i po prostu do środka obudowy z czasem dostaje sie brud który blokuje mechanizm, wiec podobno czeste uzywanie ficzeru pomaga bo ludzi z modułem mieli jak na lekarstwo
Ostatnio edytowano 27 cze 2016, 09:53 przez pmaniek89, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 gru 2015, 14:24
Posty: 117 (6/4)
Auto: Mazda CX-5 SkyDream 2.5 AWD 194KM AT 2019 Snowflake White Pearl

Postprzez am86 » 27 cze 2016, 09:03

Ciekawa teoria ;) ja mam moduł od początku, lewe już wymienione, teraz prawe zaczyna szaleć... ale tylko jak jest wysoka temp. na zewnątrz... więc w ASO będzie ciężko to udowodnić, a że moje ASO ze wszystkim robi problemy to będę jeździć z uszkodzonym :D
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2014, 14:38
Posty: 141 (1/7)
Auto: Mazda 3 BM 165KM HB SkyPassion SoulRed ;)

Postprzez czarmi » 27 cze 2016, 09:40

pmaniek89 napisał(a):on twierdzi ze ta fala padajacych lusterek dotyczy tych bez modułu automatycznego składania, bo wtedy składane są od czasu do czasu

Bzdura totalna. Składałem i składam zawsze po wysiadaniu z auta i zarówno lewe jak i prawe miałem już wymieniane :|
Obrazek

Do głowy wpadają pomysły od wewnątrz...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 22:04
Posty: 1410 (38/46)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM, 120KM 6MT, SD SkyEnergy, soul red 14'
była ...

Postprzez pmaniek89 » 27 cze 2016, 09:55

No a czy osoby ktore miały wymieniane lusterka dostaly jakies wyjasnienia w ASO co tam tak naprawdę się zepsuło? Czy moze tylko "o nie dziala? no to wymienimy."
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 gru 2015, 14:24
Posty: 117 (6/4)
Auto: Mazda CX-5 SkyDream 2.5 AWD 194KM AT 2019 Snowflake White Pearl

Postprzez ozii » 27 cze 2016, 10:53

Szaradek napisał(a):Hej ozii,
Czy ja powiedziałem o Mazdzie, że to kiepska marka?

Nie powiedziałem, że Ty tak powiedziałeś :)
Napisałeś, że przestaniesz chwalić. Ja to rozumiem tak, że jak dalej będzie się coś psuło to zaczniesz uważać, że jest kiepska... A co do porównania to jednak uważam, że jest trafne bo składane lusterka to taki sam bajer jak podświetlana klawiatura. Bez obu tych bajerów można korzystać z produktu. Miliony aut nie ma składanych lusterek i jeżdżą :)
Forumowicz
 
Od: 10 lis 2015, 15:40
Posty: 255 (9/15)
Auto: Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 Turbo 280 KM 2017r
Wcześniej Mazda 3 BM 2015 SkyPassion 2.0 Skyactive G 165 KM 2015r

Postprzez alibomaye » 27 cze 2016, 14:13

Ale te miliony aut bez składanych lusterek są sprzedawane jako samochody BEZ składanych lusterek. Sam póki co do swojego egzemplarze nie mam żadnych zastrzeżeń, ale rozumiem tych, którym się nie podoba, że coś nie działa jak powinno.

Co to znaczy, że bajer? Jak ktoś wydał pieniądze między innymi na to to powinno to działać i tyle. Natomiast jeśli Mazda nie potrafi stworzyć mechanizmu, który nie będzie się psuł to niech zrezygnuje ze sprzedaży tego "bajeru" i niech jest tak jak inne samochody, o których wspomniałeś takim "bez składanych lusterek". Samochody bez klimatyzacji też istnieją i jeżdżą, czy to znaczy, że ta w maździe może się zepsuć i kupujący nie ma prawa się wkurzyć?
Forumowicz
 
Od: 12 gru 2015, 18:26
Posty: 46 (0/2)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda3 BM Enso '16 120KM MT Soul Red

Postprzez ozii » 27 cze 2016, 14:52

Nie do końca rozumiesz mój przekaz :) Owszem, nic nie powinno się psuć ale nie ma takiego auta, w którym prędzej czy później coś by się nie zepsuło lub zużyło. Tym bardziej uszczypliwy jest fakt, że dzieje się to w nowym aucie i zgadzam się, że nie powinno tak być. Za tą kasę oczekujemy dobrej jakości. Jedyne czego nie rozumiem to to, że z powodu takich drobnostek ( bo nie ukrywajmy, że przy awarii silnika składane lusterka są drobnostką ) ktoś jest skłonny uznać, że Mazda robi kiepskie auta, albo że już nie są dobre – kto jak woli. Może jestem inny ale jakby mi lusterka padły jeden raz to uznałbym to za pecha i zgłosił na gwarancję, za drugim i kolejnym razem zacząłbym robić mały dym, że nie potrafią czegoś porządnie naprawić ale nie zmieniłbym MOJEGO zdania na temat auta – no chyba że wydarzy się coś bardzo poważnego z silnikiem, skrzynią czy elektroniką.
Nie ma co robić OT bo w sumie kogo tu obchodzi czyjeś osobiste zdanie – wróćmy do faktów związanych z usterkami lusterek bo o to tutaj chodzi. Ja się wyłączam :)
Forumowicz
 
Od: 10 lis 2015, 15:40
Posty: 255 (9/15)
Auto: Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 Turbo 280 KM 2017r
Wcześniej Mazda 3 BM 2015 SkyPassion 2.0 Skyactive G 165 KM 2015r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323