Lusterka zewnętrzne – problem ze składaniem/rozkładaniem

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez artur1313 » 18 maja 2015, 11:36

Czy mieliście może jakiś problem ze składaniem i rozkładaniem lusterek zewnętrznych? U mnie już od jakiegoś czasu raz lewe, raz prawe albo się nie domyka , albo nie do końca rozkłada. W moim przypadku jest to upierdliwe, gdyż mam moduł samoczynnego składania (którego niestety nie można wyłączyć). I tak w samochodzie za ponad 100 K muszę otwierać szybę i pomagać lusterku rozłożyć się. Widać, że ewidentnie coś blokuję się, choć samo lusterko "ma chęć otworzyć się/złożyć). Zauważyłem, że problem prawdopodobnie zaczął się po myciu myjkami. Raz się nasilał, raz ustępował. Byłem dzisiaj w AZ-Auto i umówiłem się na piątek celem rozebrania jednego z lusterek i sprawdzenia problemu. Pan w serwisie sprawdził, czy jest może jakaś nota serwisowa (była w przypadku 6), ale niestety nie ma.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2014, 22:58
Posty: 166 (1/7)
Auto: Mazda 3 HB 165KM, SkyPassion, JetBlack

Postprzez ellipsis » 18 maja 2015, 21:45

Problem znany w 6GJ jak widać zaczyna pojawiać się tez w naszych BM. Pewnie jest ten sam mechanizm w obu modelach.. Powoli zaczynają wychodzić różne kwiatki, jak nie stuki podczas skrecania to teraz lusterka..
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2014, 21:17
Posty: 768 (1/25)
Auto: Mazda3 HB 2.0 165KM
Ford Fiesta MK7 1.4 PB 96KM

Postprzez maryousz » 19 maja 2015, 14:39

Mi mechanizm lewego padł po pół roku. Prawe też czasami się zająknie, ale ostatnio chodzi płynnie. Jak zdechnie całkiem to pojadę wymienić.
maryousz
 

Postprzez Rorert » 20 maja 2015, 15:00

Też mam problem z lusterkami. Lewe nie chciało się składać ale mu przeszło. Potem prawe nie chciało się rozkładać. Wyglądało to na problem z rozszerzalnością cieplną, rano jak było chłodno działało, w południe już nie. Jak już miałem dosyć i pojechałem do serwisu to jak na złość zadziałały. Co ciekawe było to ze 3 tygodnie temu i nadal działają.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 wrz 2014, 19:50
Posty: 47 (0/3)
Auto: Mazda 3 BM hb Titanium flash, SkyEnergy+xenon+nawi, 2,0 120KM MT, 2014r.

Postprzez waxain » 20 maja 2015, 18:03

Też miałem ostatnio 2-3 razy takie zdarzenie w którym lusterko zewn. od strony pasażera nie chciało się rozłożyć. Dopiero po ponownym otwarciu/zamknięciu lusterek (zabawa pokrętłem) odblokowało się. Działo się to przy dość wysokich temp. na dworze, więc pewnie kwestia "rozszerzalności cieplnej" miała na to wpływ. Na razie ciężko z tym do ASO mi jechać bo póki co wszystko działa ok...
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2010, 09:03
Posty: 222 (0/4)
Auto: Mazda 3 BM '14, 2.0, 120 KM

Postprzez artur1313 » 23 maja 2015, 12:27

Po wizycie w ASO zakwalifikowano mechanizmy 2 lusterek do wymiany. Jako, że dwóch, potrzebna jest akceptacja "samej góry", czas na to – 2 tygodnie :| . Później zamówienie i następnie można się umówić na naprawę. Zastanawiam się, czy zmieszczę się w 1 miesiącu. Przez ten czas jestem skazany na poruszanie się niesprawnym samochodem, gdzie będę mógł stwarzać zagrożenie, gdyż modułu samoczynnego zamykania lusterek nie można wyłączyć. Nie mam pretensji do ASO – takie mają procedury narzucone przez Mazda Poland. Brawo Mazda <glupek2> !!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2014, 22:58
Posty: 166 (1/7)
Auto: Mazda 3 HB 165KM, SkyPassion, JetBlack

Postprzez Marianek » 23 maja 2015, 13:56

Bez przesady, inne korporacje spuściły by ciebie na drzewo. MMP też nie może podejmować wszystkich decyzji sama i potrzebuje potwierdzenia od centrali, czasem ktoś z góry w krajowej centrali musi potwierdzić/zatwierdzić, tam też pracują ludzie i maja ileś pracy do wykonania. Moduł można odłączyć, poproś ASO. Zagrożenia żadnego nie będziesz stwarzał bo jakie? lusterka przecież masz, auto hamuje, systemy działają.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez artur1313 » 23 maja 2015, 21:27

Po pierwsze, jeżdżę codziennie po dużym mieście wsiadając i wysiadając z samochodu w przybliżeniu po 20 razy. Brak możliwości zerknięcia w lusterka, które nie można rozłożyć (a tak się zdarza), nawet pomagając mu parasolką (miny przyglądających się innych kierowców – bezcenne) stwarza zagrożenie. To tak jakby ich w ogóle nie było. Po drugie, po to kupiłem nowego, "niezawodnego Japończyka" aby mieć podobno święty spokój i być wolnym od tego rodzaju problemów, a w razie ich wystąpienia, szybko je usunięto. Po trzecie, mam w <dupa> inne korporacje, które posyłają ludzi na drzewa, moje pokolenie już dawno z drzewa zeszło.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2014, 22:58
Posty: 166 (1/7)
Auto: Mazda 3 HB 165KM, SkyPassion, JetBlack

Postprzez SCADA » 24 maja 2015, 11:00

Marianek napisał(a):Bez przesady, inne korporacje spuściły by ciebie na drzewo.


@Marianek – takie uwagi niczego nie wnoszą do tematu, tym bardziej, że nie wiesz, jak na taką usterke by zareagowały te "inne korporacje"... <cisza> Trzymajmy się raczej tego, jak na tego typu ZNANE IM USTERKI (proponuję poczytać sobie na forum Mazdy 6 GJ ile tam już było tych awarii) reaguje MMPOL.
Odnoszę wrażenie, że uważasz, że tylko firma Mazda (jako całość) jest "cacy", a wszyscy inni są "be" i nie uznają roszczeń gwarancyjnych. :|

Co do opóźnienia w decyzji o ewentualne wymiany, jak najbardziej – ktoś musi zatwierdzić ewentualną decyzję, jednak wątek "drzewa" uważam za niepotrzebny. <cisza>
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2014, 20:20
Posty: 102 (0/11)
Auto: Audi S5 3.0 TFSI 354KM quattro
BMW340i xDrive
Cupra Formentor VZ

Postprzez Marianek » 24 maja 2015, 12:12

artur1313 napisał(a):takie mają procedury narzucone przez Mazda Poland. Brawo Mazda <glupek2>

Drzewo uznałem za stosowne w stosunku jaki jest wylewany żal na MMP, identycznie można odebrać.

artur1313 napisał(a):Nie mam pretensji do ASO –
A powinieneś bo ;
artur1313 napisał(a):Po pierwsze, jeżdżę codziennie po dużym mieście wsiadając i wysiadając z samochodu w przybliżeniu po 20 razy.

trzeba było powiedzieć w ASO i na czas do rozwiązania problemu odłączyć moduł automatycznego składania lusterek. Ktoś dał <dupa> i było to ASO.

SCADA napisał(a):@Marianek – takie uwagi niczego nie wnoszą do tematu, tym bardziej, że nie wiesz, jak na taką usterkę by zareagowały te "inne korporacje"... <cisza>

Znam sporo przykładów jak inne korporacje traktują klientów z nowymi samochodami i drobnymi usterkami, nie tylko w Polsce. Uznałem wiec za przykład stosowny. Nie tylko VAG SCADA, ale i Francuzi, Włosi oraz GM na czele.

SCADA napisał(a):Odnoszę wrażenie, że uważasz, że tylko firma Mazda (jako całość) jest "cacy", a wszyscy inni są "be" i nie uznają roszczeń gwarancyjnych. :|

Złe odnosisz wrażenie ;P Mazd tez nie jest idealna i nigdy tego nie ukrywałem, ma swoje na sumieniu, kto mnie zna dłużej to wie. Ale widzę na przykładzie forum i nie tylko że Polacy z igły robią widły(nie tylko posiadacze Mazd).

Wracając do tematu, mnie też by w kur.. to że lusterka mi się nie składają, i mam nadzieje że Wasz problem zostanie rozwiązany w pozytywnym znaczeniu.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez flazx » 25 maja 2015, 20:16

U mnie problem skokowego otwierania lewego lusterka zaczął występować już po około miesiącu od zakupu auta. Po kilku miesiącach użytkowania pojawił się problem z prawym lusterkiem. Raz na jakiś czas lusterko nie chciało się zamknąć, było to irytujące ale nie aż tak jak nieudana próba otwarcia lusterka.

Po roku od odbioru zgłosiłem problem do ASO, gdzie również musiałem poczekać parę dni na uznanie gwarancji z MMP. Panowie z ASO potwierdzili zwarcia w silniczku lusterek, które spowodowane były ponoć 'słabą' izolacją mechanizmu.
Po około 3 tygodniach oczekiwania na sprowadzanie obu mechanizmów, lusterka zostały szczęśliwie wymienione.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2014, 13:42
Posty: 99 (0/5)
Skąd: stolica
Auto: Mazda 3 (BM) 2.0 165KM 2014 SkyEnergy

Postprzez woytaski » 27 maja 2015, 11:41

U mnie (12K km) prawe składa się nieznacznie wolniej niż lewe.
W sumie żaden problem, ale czytając Wasze posty zastanawiam się czy to nie początek problemów :|
Ostatnio edytowano 28 maja 2015, 13:44 przez woytaski, łącznie edytowano 1 raz
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2014, 13:32
Posty: 110 (1/2)
Auto: Mazda CX-5 black&white

Postprzez ggrzesiek » 27 maja 2015, 13:27

Różne tempo składania lusterek występuje u mnie od nowości (teraz 6,5k km). Nie jest to jakaś kolosalna różnica więc się tym nie przejmuje
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2014, 11:39
Posty: 76 (0/2)
Auto: M3 BM 120KM 6AT, SkyPassion

Postprzez snorfik@gmail.com » 28 maja 2015, 07:52

To chyba ich uroda a nie początek problemów… Mam nadzieję, bo mam to samo od nowości.
Początkujący
 
Od: 10 wrz 2012, 00:07
Posty: 28
Auto: Mazda3 BM, Hatchback, SKYACTIV-G 2.0 165KM 6MT, SkyENERGY, 2013 rok

Postprzez ulmen » 11 cze 2015, 08:28

U mnie wczoraj lewe lusterko nie dało się do końca złożyć. Kilkukrotna interwencja pokrętłem zamykania/otwierania lusterek nie pomogła. Zostawiłem samochód na kilka godzin po czym wykonałem próbę ponownie. Było OK, ale widać, że lusterko lewe składa się o ponad sekundę dłużej. Wcześniej oba lusterka składały się wręcz w tym samym tempie a obecnie lewe składa się po prostu wolniej i z takim wyczuwalnym wysiłkiem...
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2013, 17:55
Posty: 368 (6/4)
Skąd: Wrocław
Auto: BM 2.0 120KM Titanium Flash
Sky Motion

Postprzez flazx » 11 cze 2015, 09:23

Nie chcę Cię martwić, ale z czasem będzie tylko gorzej. Poczekaj aż oba zaczną szwankować i ruszaj na wymianę do ASO.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2014, 13:42
Posty: 99 (0/5)
Skąd: stolica
Auto: Mazda 3 (BM) 2.0 165KM 2014 SkyEnergy

Postprzez ulmen » 11 cze 2015, 09:32

Mam wymianę oleju za 5800km co oznacza, że w ASO pojawię się dopiero za 10 tygodni.
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2013, 17:55
Posty: 368 (6/4)
Skąd: Wrocław
Auto: BM 2.0 120KM Titanium Flash
Sky Motion

Postprzez artur1313 » 11 cze 2015, 10:35

Ja umówiony jestem na wymianę obydwu mechanizmów na piątek. Czyli cała procedura zamknie się w 4 tygodniach (nie było mechanizmów w magazynie europejskim, czekałem na japońskie zamówienie). Mam nadzieje, że wszystko będzie ok.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2014, 22:58
Posty: 166 (1/7)
Auto: Mazda 3 HB 165KM, SkyPassion, JetBlack

Postprzez Furgas » 11 cze 2015, 22:09

Pytanie, czy wymienią na jakiś poprawiony mechanizm, czy ten sam i znowu się popsuje po jakimś czasie...
Forumowicz
 
Od: 11 wrz 2014, 14:39
Posty: 75 (6/1)
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 3 BM (2014), Sedan Soul Red, 2.0 120KM MT benzyna, SkyEnergy+Xenon+Navi

były – Ford Focus mk1 (2002), Hatchback, 1.6 100KM MT benzyna

Postprzez ulmen » 12 cze 2015, 08:17

Tak jak ktoś wcześniej przewidział, że będzie tylko gorzej to gorzej właśnie jest. Lewe lusterko przestało się prawie całkowicie składać (obraca się o kąt około 15 stopni względem całkowitego rozłożenia). Czuć jak silnik się mocno wysila. Złożyć lusterko mogę ale poprzez dwukrotne szybkie obrócenie przełącznika składania ("złóż"– "rozłóż "na ułamek sekundy i potem znowu "złóż").
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2013, 17:55
Posty: 368 (6/4)
Skąd: Wrocław
Auto: BM 2.0 120KM Titanium Flash
Sky Motion

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323