Skrzypiące wnętrze, wiele różnych odgłosów

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Tramwajarz » 21 sty 2015, 01:44

SebaK napisał(a):Kolego Tramwajarz. Miałem opisywane przez Ciebie problemy z subtelnym stukaniem. Oba skutecznie usunięte przez ASO BMG w Gdyni.
Przyczyną stuków pod kolumną kierownicy była luźna linka otwierania bagażnika. Jest akcja naprawcza polegająca na przymocowaniu jej ściągaczem do jakiejś wiązki. Dźwięk przypominał delikatne klikanie klamkami otwierania klapy i wlewu.

Druga, szeroko opisywana tu akcja naprawcza stuków ze słupka usunięta póki co skutecznie przez rozszerzenie elementów podszybia i zabezpieczenie masą uszczelniającą rzecz jasna.


Masz na myśli linkę do otwierania pokrywy silnika? :)
Początkujący
 
Od: 20 sty 2015, 15:32
Posty: 12
Auto: Mazda 3 HB, 2.0, 120 KM, SkyEnergy

Postprzez SebaK » 21 sty 2015, 07:55

Naturalnie :) Przepraszam za pomyłkę.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lis 2014, 15:49
Posty: 181 (1/6)
Auto: Mazda 3 BM HB 2014, 2,0 165 KM, Sky Energy, Soul Red

Postprzez sordyl18 » 12 mar 2015, 11:42

No i niestety...przyjemność użytkowania mazdy po raz kolejny została zepsuta poprzez wydające przeróżne odgłosy wnętrze.

Tym razem notorycznie w zakresie obrotów około 2000 metaliczne wpadające drganie któregoś z elementów w głębi deski rozdzielczej. Jest to bardzo denerwujące i nieakceptowalne w nowym samochodzie.

Jutro wizyta w aso Katowice.

Ma ktoś coś podobnego ??
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2014, 21:29
Posty: 156 (2/7)
Auto: Mazda 3 BM 2014 HB 120km

Postprzez ulmen » 16 mar 2015, 08:46

Ja miałem podobny objaw. Byłem z tym w ASO, podciągneli na opaskach zaciskowych linkę z otwierania maski. Nie pomogło to za bardzo. Wracając z ASO znowu coś brzęczało, co skłoniło mnie do zatrzymania się i dokładnego osłuchania samochodu. Okazał się, że to okulary w schowku na okulary dzwoniły <glupek2>
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2013, 17:55
Posty: 368 (6/4)
Skąd: Wrocław
Auto: BM 2.0 120KM Titanium Flash
Sky Motion

Postprzez maryousz » 18 mar 2015, 09:01

Jakiś czas temu, u mnie, przy jeździe po nierównościach jest słychać jakieś jakby chlebotanie plastiku przy fotelu pasażera (bez pasażera). U mnie występuje to od czasu do czasu ale mam wrażenie, że głównie przy niższych temperaturach. Kiedy auto jest zimne (bo stało na zewnątrz) i pojawi się to chlebotanie można je również wywołać uderzając mocno dłonią w siedzisko pasażera.

Czy u kogoś pojawiła się ta przypadłość, i co najważniejsze, czy ją wyeliminował?
maryousz
 

Postprzez waxain » 18 mar 2015, 09:14

U mnie był to dźwięk wydobywający się z gaśnicy umiejscowionej pod fotelem pasażera. Miałem w sumie 2 odgłosy – jeden to coś w rodzaju brzęczenia a drugi mniej dokuczliwy to coś w stylu "chlebotania". Gaśnica poszła do bagażnika i jest idealna cisza od kilku msc :)
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2010, 09:03
Posty: 222 (0/4)
Auto: Mazda 3 BM '14, 2.0, 120 KM

Postprzez apx » 18 mar 2015, 09:45

hej u mnie to jest jest niezwiazane z gasnica , dzwiek jakby plastiku wydaje mi sie ze jest to zwiazane z pasami ... a wlasciwie z ta zapinka w ktora sie pasy wpina uderza ona o bok fotelu
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2013, 13:19
Posty: 228 (1/3)
Auto: mazda 3 BM 165 KM

Postprzez maryousz » 18 mar 2015, 09:47

Dźwięk zapinki jest mi znany. A za radą kolegi zbadam motyw gasnicy
maryousz
 

Postprzez creet » 18 mar 2015, 10:17

maryousz napisał(a):Jakiś czas temu, u mnie, przy jeździe po nierównościach jest słychać jakieś jakby chlebotanie plastiku przy fotelu pasażera (bez pasażera). U mnie występuje to od czasu do czasu ale mam wrażenie, że głównie przy niższych temperaturach. Kiedy auto jest zimne (bo stało na zewnątrz) i pojawi się to chlebotanie można je również wywołać uderzając mocno dłonią w siedzisko pasażera.

Czy u kogoś pojawiła się ta przypadłość, i co najważniejsze, czy ją wyeliminował?


Ja miałem w fotelu kierowcy w okolicy lędźwi, przy przejeżdżaniu przez dziurę, albo mocnym wierceniu się, dźwięk wydobywający się z fotela przypominający skrzypienie skóry przesuwającej się po gąbce sofy. Naprawa polegała na delikatnym przesunięciu worka poduszki powietrznej, która ocierała o gąbkę fotela powodując te dźwięki.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2014, 23:31
Posty: 621 (63/38)
Skąd: Warszawa
Auto: 2014 Matsuda Axela SkyPassion 2.0 165HP

Postprzez wa12 » 18 mar 2015, 12:44

A ja miałem odgłosy z obudowy drzwi kierowcy. Cos tam latało. Okazało się, że wyskoczyła plastikowa zapinka tapicerki.
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2010, 12:22
Posty: 61 (0/1)
Skąd: BI
Auto: Mazda CX-30 2022, Kanjo+Sport, 150KM AT

Postprzez maryousz » 18 mar 2015, 12:50

Ten dźwięk, który występuje u mnie to bardziej kojarzy mi się z latającą tapicerką drzwi w maluchu a nie kawałkiem lekkiego plastiku obijającym się wewnątrz drzwi...Bądź co bądź sprawdzę również mocowanie tapicerki.

Zlokalizowalem chlebotanie – winne sa plastiki po prawej stronie fotela pasazera przy dzwigni do regulacji oparcia. Chlebocza przy daniu mocnego klapsa w siedzisko w ich sasiedztwie. Widzial ktos biuletyn na ta chorobe?
maryousz
 

Postprzez SebaK » 18 mar 2015, 21:04

A mi przy jednostajnej jeździe albo hamowaniu silnikiem (lekki rezonans) coś drży, jakby sprężynka, drut wolframowy w okolicach poduszki powietrznej pasażera. Ktoś miał coś podobnego może? :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lis 2014, 15:49
Posty: 181 (1/6)
Auto: Mazda 3 BM HB 2014, 2,0 165 KM, Sky Energy, Soul Red

Postprzez maryousz » 18 mar 2015, 21:07

sprawdz plastik – maskownice pod stopami pasazera. on tam niemrawo jest zamocowany
maryousz
 

Postprzez ellipsis » 18 mar 2015, 21:19

Po 2700 km zaczął mi skrzypiec fotel kierowcy. Mam skóre i skrzypi lewa część siedziska przy tym plastiku z regulacja wysokosci, oparcia i tył/przód. Tak jakby w środku gdzies skóra obcierala o plastik i wydaje dzwiek, bo jak złapę reka ta czesc fotela i nia rusze to jest ten sam dzwiek..
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2014, 21:17
Posty: 768 (1/25)
Auto: Mazda3 HB 2.0 165KM
Ford Fiesta MK7 1.4 PB 96KM

Postprzez creet » 18 mar 2015, 23:41

ellipsis napisał(a):Po 2700 km zaczął mi skrzypiec fotel kierowcy. Mam skóre i skrzypi lewa część siedziska przy tym plastiku z regulacja wysokosci, oparcia i tył/przód. Tak jakby w środku gdzies skóra obcierala o plastik i wydaje dzwiek, bo jak złapę reka ta czesc fotela i nia rusze to jest ten sam dzwiek..


Nie mam skóry, ale miałem dokładnie ten sam objaw. U mnie pomogło poprawienie ułożenia worka od poduszki powietrznej, który ocierał o gąbkę.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2014, 23:31
Posty: 621 (63/38)
Skąd: Warszawa
Auto: 2014 Matsuda Axela SkyPassion 2.0 165HP

Postprzez robert6662 » 25 mar 2015, 18:50

Witam . Właśnie dzisiaj rozwiązałem mój problem z dźwiękiem dochodzącym ze słupka od strony kierowcy (wersja uk).Rozkręciłem plastikowe podszybie i wykręciłem górną ścianę grodziową ,w miejsca styku otworów nałożyłem trochę bezbarwnego silikonu i skręciłem ponownie.Podczas odkręcania ścianki grodziowej zauważyłem że parę śrub było luźnych.Przypuszczam e to powodowało hałas podczas jazdy.Przyśpieszanie i hamowane ,cykało non stop nie ważne czy we wnętrzu było zimno czy też ciepło.Po dzisiejszym zabiegu jazda próbna ,wszystko jest ok, zero niepożądanych dźwięków.Czas poświęcony około pół godziny.Niestety nie pomyślałem aby porobić zdjęcia lecz na forum mazdy usa znalazłem zdjęcia z podobnego zabiegu w mazdxie cx5 więc je załączam.Moim zdaniem nie warto jechać do aso i tracić czas -pół dnia albo i więcej lepiej zrobic to samemu .
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Początkujący
 
Od: 21 mar 2015, 21:15
Posty: 23 (0/1)
Skąd: Uk
Auto: Mazda 3 bm .2.2 diesel auto

Postprzez Piter2015 » 10 kwi 2015, 11:28

Witam,

Mam pytanie czy został rozwiązany problem wydobywających się dźwięków z okolic gdzie zamontowany jest tablet? Dźwięk ten powstaje najprawdopodobniej w wyniku drgań plastików. Był ktoś z tym w ASO. A może da się w miarę łatwo ściągnąć (nie niszcząc jej) deskę rozdzielczą i samemu sobie to naprawić? ;)

Pozdrawiam,
Piotrek
Piter2015
 

Postprzez giorgio » 12 kwi 2015, 13:13

U mnie były wibracje czegoś w okolicach kratki za tabletem. Po wizycie w aso okazało się, że wibracje powodowała obluzowana antena od gps. Naprawili to, ale musieli zdjąć tablet i niestety od tego czasu dochodzą z jego okolic skrzypienia. Chcialbym samemu się z tym uporać. Dołączam się do pytania o wskazówki demontażu.
Początkujący
 
Od: 22 lis 2013, 20:18
Posty: 23
Skąd: Kraków
Auto: Mazda3 Sedan 2.0 SKYACTIV-G (120 KM)

Postprzez Propaulus » 13 kwi 2015, 14:56

maryousz napisał(a):Jakiś czas temu, u mnie, przy jeździe po nierównościach jest słychać jakieś jakby chlebotanie plastiku przy fotelu pasażera (bez pasażera). U mnie występuje to od czasu do czasu ale mam wrażenie, że głównie przy niższych temperaturach. Kiedy auto jest zimne (bo stało na zewnątrz) i pojawi się to chlebotanie można je również wywołać uderzając mocno dłonią w siedzisko pasażera.

Czy u kogoś pojawiła się ta przypadłość, i co najważniejsze, czy ją wyeliminował?



U mnie to samo. Dźwięk jednak nazwałbym brzęczeniem plastiku. Występuje jak fotel pasażera jest pusty i jak jest zimno. Całą zimę mnie to wku....... Nie byłem w serwisie, ale się wybieram.
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2014, 20:25
Posty: 31 (0/1)
Auto: Mazda 3 Sky Energy 165 KM 2014

Postprzez maryousz » 13 kwi 2015, 15:07

Daj znac czy to "naprawia" i w jaki sposob-jesli Ci powiedza a byc moze kopnie Cie zaszczyt i bedziesz mogl ogladac upapranego w smarze mechanika masujacego Twoj fotel:)
maryousz
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323