Skrzypiące wnętrze, wiele różnych odgłosów

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez AlexR » 24 cze 2014, 14:45

KMBak napisał(a):A myślałem, że w BM nic nie skrzypi i nie piszczy, ale widać w tym zakresie nic nie poprawili. <nie powiem>

To zależy. U mnie 5000km od kwietnia i wszystko jest super.
Początkujący
 
Od: 24 lut 2014, 17:56
Posty: 13
Auto: Mazda 3BM Marzec 2014

Postprzez ZOOMik » 24 cze 2014, 18:51

Poniżej filmik ilustrujący wspomniane stukanie z okolic słupków "A"

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Lucasil » 25 cze 2014, 21:50

georaf napisał(a):Które ASO się z tym uporało?


Odyssey w Wawie.
Początkujący
 
Od: 14 kwi 2014, 21:12
Posty: 3
Auto: Mazda CX-5 2016

Postprzez Motoryzantka » 11 lip 2014, 10:56

Witajcie!

W mojej Maździe mam już przejechane 2300 km. NIestety nie obędzie się bez narzekania :( . Otóż ja również zaczęłam od pewnego czasu obserwować ,a raczej słyszeć nieprzyjemne dźwięki dochodzące z kabiny.
Praktycznie podczas każdej jazdy słyszę bardzo wyraźne trzeszczenie plastików dochodzące z okolic miejsca , gdzie zamontowany jest "tablet". Chodzi mi dokładnie o ten twardy kawałek plastiku, na którym umiejscowiony jest ekran tabletu. Te trzaski przypominają mi odgłos taki jaki wydaje "pracująca" drewniana podłoga. Jak ktoś z Was ma w mieszkaniu/domu drewnianą podłogę, to będzie wiedział o co chodzi :) Te odgłosy szczególnie nasilają się w wysokich temperaturach. NIe ma zadnego znaczenia czy jadę po równej nawierzchni czy nie. Częstotliwość tych trzasków maleje, jezeli przed jazdą mocniej docisnę ów plastik palcami. W poprzednim samochodzie nie obserwowałam czegoś takiego :( , dlatego tym bardziej jestem troszkę zawiedziona. NIem wiem, czy mam jechać z tym do serwisu? Jezeli tak, to na czym może polegać ingerencja serwisu? Czy Ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym, czyli z trzaskami dochodzącymi dokładnie z tego miejsca?
Jeszcze jeden problem, który u mnie wystąpił, a na który nikt na tym forum się do tej pory nie skarżył, to odgłos (stukot), podczas zamykania drzwi dochodzący z bagażnika (wersja hatchback). Dzieje się tak podczas zamykania każdych z drzwi (obojetnie czy przednich czy [jakich?]) w momencie gdy pozostałe są zamknięte. Jezeli oprócz drzwi, które zamykam, jest otwarty bagażnik lub inne drzwi, ten odgłos nie występuje. Pierwszy raz się z tym spotykam. Nigdy zamykając drzwi w żadnym innym samochodzie tego nie słyszałam. Byłam z tym w serwisie, ale Mazda 3 , którą mieli na salonie również taki odgłos wydawała przy zamykaniu drzwi. Tłumaczono mi ze tak jest, ponieważ są jakieś komory powietrzne (?) czy coś takiego <co?> , które napełniają się powietrzem w momencie, gdy wszystkie inne drzwi są pozamykane. Jezeli będzie otwarty np. bagażnik, to juz tego odgłosu nie będzie słychać. To akurat wydaje mi się logiczne, ale odgłos jest na tyle słyszalny, ze nie wierzę, że nikt poza mną tego nie słyszy. Nie wiem juz co mam myslec. Poradźcie! <płacze>
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 11:31
Posty: 60 (3/1)
Auto: Mazda 3 BM 165 KM Hatchback Sky Energy odbiór marzec/kwiecień 2014

Postprzez ulmen » 11 lip 2014, 12:36

Motoryzantka napisał(a):Czy Ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym, czyli z trzaskami dochodzącymi dokładnie z tego miejsca?

U mnie jest podoba sytuacja. Jest to kilka trzasków w momencie załączenia klimatyzacji. Więc coś tam termicznie się rozszerza/skurcza i to chyba normalne. Ciężko będzie zaradzić na tę dolegliwość.
Motoryzantka napisał(a):Jeszcze jeden problem, który u mnie wystąpił, a na który nikt na tym forum się do tej pory nie skarżył, to odgłos (stukot), podczas zamykania drzwi dochodzący z bagażnika (wersja hatchback).
Potwierdzam – u mnie jest to stukot elementów mocowania tablicy rejestracyjnej (aczkolwiek dokładniejszego śledztwa nie przeprowadziłem).
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2013, 17:55
Posty: 368 (6/4)
Skąd: Wrocław
Auto: BM 2.0 120KM Titanium Flash
Sky Motion

Postprzez ZOOMik » 11 lip 2014, 20:41

Motoryzantka,
Twarde, mało elastyczne tworzywa mają to do siebie, że zwłaszcza pod wpływem gwałtownych zmian temperatury lubią się "odzywać". Trzaski, które słyszysz w swojej nowej Maździe doskonale znają również posiadacze poprzednich generacji – w 3BL, swe źródło mają one przede wszystkim z okolic nawiewu środkowego. Oczywiście możesz w tej sprawie odwiedzić ASO –Twoje prawo zgłaszać każdą „przeszkadzajkę” a co oni z tym zrobią to już inna sprawa. Ewentualna „naprawa”, może polegać na aplikacji w szczeliny trzeszczącego elementu niewielkiej ilości preparatu typu „silikon spray”. Ma on za zadanie zredukować tarcie i tym samym wyeliminować lub chociaż ograniczyć wspomniane dźwięki.

Co do hałasu (stukotu) podczas zamykania drzwi…
Motoryzantka napisał(a):Byłam z tym w serwisie, ale Mazda 3 , którą mieli na salonie również taki odgłos wydawała przy zamykaniu drzwi. Tłumaczono mi ze tak jest, ponieważ są jakieś komory powietrzne (?) czy coś takiego <co?> , które napełniają się powietrzem w momencie, gdy wszystkie inne drzwi są pozamykane.

<lol>
Pozwolisz, że przedstawię Ci pokrótce bardziej prawdopodobną hipotezę...
Zamykanie pojedynczych drzwi powoduje "wtłoczenie" do wnętrza auta powietrza i wytworzenie wewnątrz auta niewielkiego chwilowego nadciśnienia. Skoro tej czynności towarzyszą jakieś niepożądane stuki to oznacza, że w wyniku powyższego coś zostaje wprawione w drganie i generuje dźwięk albo samoistnie albo też w wyniku oddziaływania na inny element. Nie jest to normalne, bo producent winien zadbać, aby wszystko było na tyle stabilne, aby nie powodować takiego zjawiska. Moim zdaniem, kolejny "bubel" do poprawki.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Motoryzantka » 12 lip 2014, 10:07

ZOOMik napisał(a):Pozwolisz, że przedstawię Ci pokrótce bardziej prawdopodobną hipotezę...
Zamykanie pojedynczych drzwi powoduje "wtłoczenie" do wnętrza auta powietrza i wytworzenie wewnątrz auta niewielkiego chwilowego nadciśnienia. Skoro tej czynności towarzyszą jakieś niepożądane stuki to oznacza, że w wyniku powyższego coś zostaje wprawione w drganie i generuje dźwięk albo samoistnie albo też w wyniku oddziaływania na inny element.


No własnie, lepiej tego nie mogłeś ująć, dokładnie o to chodzi :( NIestety nie jest to wina elementów odpowiadających za mocowanie tablicy rejestracyjnej ani jej samej. Wychodzi więc na to, że tylko ja albo jedna z niewielu osób ma z tym problem. Tzw. choroby wieku dziecięcego dają o sobie znać w coraz to większym zakresie.
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 11:31
Posty: 60 (3/1)
Auto: Mazda 3 BM 165 KM Hatchback Sky Energy odbiór marzec/kwiecień 2014

Postprzez ulmen » 12 lip 2014, 11:11

@Motoryzantka
Spróbuj ponowić próbę zamykania drzwi przy np.otwartych drzwiach kierowcy.Wtedy wewnątrz pojazdu nie powstanie ciśnienie wyższe od atmosferycznego.I sprawdz czy klapa dalej trzeszczy.

Edit: doczytałem, że próbowałas takiego rozwiązania... Sprawdzę dzisiaj dokładnie co się dzieje w mojej M przy otwartych i zamkniętych dzwiach.
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2013, 17:55
Posty: 368 (6/4)
Skąd: Wrocław
Auto: BM 2.0 120KM Titanium Flash
Sky Motion

Postprzez michal55yh » 12 lip 2014, 11:39

Mam to samo w Kia Sportage, nie jest to wręcz problem i cecha. Pod tylnymi zderzakami są klapki przepuszczające powietrze. Jeśli zamykasz tylko jedne drzwi (reszta pozostaje zamknięta) to wzrost ciśnienia powoduje otworzenie się tej klapki, która stuka. Ja ten efekt słyszę tylko w garażu, gdzie dźwięk inaczej się rozchodzi. W normalnym użytkowaniu nie słyszę tego.

W Maździe tego nie usłyszałem (ani podczas jazdy testowej czyli na zewnątrz jak i wewnątrz salonu) więc jest ciszej niż w autach Kia/Hyundai :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2014, 17:52
Posty: 206 (0/2)
Skąd: Bolesławiec
Auto: Mazda 3 BM SkyPassion 2.0 AT + NAVI + OFF WHITE '14

Kia Optima 1.7CRDI AT XL

rozbita Kia Sportage 1.7 CRDI '12

Postprzez ZOOMik » 12 lip 2014, 13:03

Po tym, co napisałeś sprawdziłem i faktycznie, masz rację Kolego – takie „zaworki zwrotne” rzeczywiście są montowane, choć nadal uważam, że powinno to być tak rozwiązane, aby żadne ustrojstwo się nie „tłukło” – w swojej jakoś tego nie słyszę
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez ulmen » 12 lip 2014, 14:31

Jeszcze jedna rzecz moze tłuc-plastik wewnętrznej strony piątych drzwi. Tak jak wiele elementow w M3 nie jest solidnie zamocowany i ma luzy...
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2013, 17:55
Posty: 368 (6/4)
Skąd: Wrocław
Auto: BM 2.0 120KM Titanium Flash
Sky Motion

Postprzez michal55yh » 12 lip 2014, 14:46

ZOOMik napisał(a):choć nadal uważam, że powinno to być tak rozwiązane, aby żadne ustrojstwo się nie „tłukło” – w swojej jakoś tego nie słyszę


Też tak uważam. W 10-letnim Mercedesie z przebiegiem ok 300tys km nie było mowy o czymś takim (nawet wnętrze cichutkie, nic nie trzeszczało). W nowych autach niestety to występuje, w niektórych głośniej, w niektórych ciszej. Trzeba się przyzwyczaić do coraz niższej jakości aut (choć winno być odwrotnie)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2014, 17:52
Posty: 206 (0/2)
Skąd: Bolesławiec
Auto: Mazda 3 BM SkyPassion 2.0 AT + NAVI + OFF WHITE '14

Kia Optima 1.7CRDI AT XL

rozbita Kia Sportage 1.7 CRDI '12

Postprzez ZOOMik » 12 lip 2014, 15:29

To prawda…niestety. Pozostaje wziąć sprawy w swoje ręce i samemu dopieścić to, co producentowi nie wyszło ;)

ulmen napisał(a):Jeszcze jedna rzecz moze tłuc-plastik wewnętrznej strony piątych drzwi. Tak jak wiele elementow w M3 nie jest solidnie zamocowany i ma luzy...

Tak naprawdę niczego do końca wykluczyć nie można – skoro dźwięk dochodzi z okolic bagażnika, to tam należałoby „przyłożyć ucho” i dokładniej poszukać, najlepiej z drugą osobą do pomocy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez graffix » 10 paź 2014, 00:27

Mi po 14000km i 2 wizytach w ASO dalej stuka ze słupka- zaczynam miec dość tego auta. Czy komuś jakiś serwis na śląsku z tym pomogl? Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 6 mar 2014, 23:51
Posty: 10
Auto: Mazda 3 BM 120km SkyEnergy+Xenon+Navi Soul Red

Postprzez ulmen » 10 paź 2014, 10:13

U mnie pojawiło się stukanie parę dni temu. Jest to jednorazowy głośny stuk, szczególnie przy hamowaniu. Może to od zmiany średniej temperatury w ciągu dnia ... ?
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2013, 17:55
Posty: 368 (6/4)
Skąd: Wrocław
Auto: BM 2.0 120KM Titanium Flash
Sky Motion

Postprzez SFU » 13 paź 2014, 16:39

Graffix, zmien ASO, nie podpowiem Ci co do serwisu na slasku, ale mi w Matsuoka Lodz zalatwili sprawe od reki. Moze warto zrobic sobie wycieczke, szkoda zdrowia ?
Początkujący
 
Od: 31 mar 2014, 22:33
Posty: 13 (1/0)
Auto: Mercedes CLK 270 CDI, Mazda 3 HB, 120KM, skyenergy, odbiór maj 2014

Postprzez woytaski » 29 paź 2014, 20:48

georaf napisał(a):Przy przebiegu 500 km zaczęło się u mnie "cpykanie" (jakby odgłos gniecionej puszki) przy przejeżdżaniu po nierównościach w lewym przednim słupku. Obecnie "cpykanie" występuje rzadziej.

U mnie objaw podobny, ale w prawym. Dodatkowo pojawił się przy niskiej temperaturze. Kiedy wnętrze nagrzeje się zanika. Myślę, że to mocowanie maskownice słupka. Jeśli z czasem nie zniknie, zgłoszę przy okazji wizyty w ASO. Jeśli nic nie zrobią, pozostanie samodzielny demontaż i lepsze wytłumienie.
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2014, 13:32
Posty: 110 (1/2)
Auto: Mazda CX-5 black&white

Postprzez maryousz » 1 lis 2014, 16:03

Czy ktoś komu hałasowało/hałasuje w słupku A posiada sedana?
Czy raczej to przypadłość hatchbacków?
maryousz
 

Postprzez woytaski » 1 lis 2014, 17:53

U mnie w sedanie trzeszczy w okolicach prawego słupka.
Ale tylko gdy wnętrze zimne.
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2014, 13:32
Posty: 110 (1/2)
Auto: Mazda CX-5 black&white

Postprzez Nvx78 » 6 lis 2014, 22:14

Zlokalizowałem i ubiłem dzisiaj "świerszcza" w mojej M.
Przy wyższych obrotach, niejednokrotnie pojawiał się w okolicach fotela pasażera.
Okazało się, że siedział w oryginalnej salonowej GAŚNICY :D a dokładniej w tym czymś hmm... manometrze?!
Nvx78
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323