Czujniki cofania – informacje i problemy

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Wojtek » 9 mar 2015, 23:17

creet napisał(a):Jeśli zatrzymuję się w trakcie parkowania bez wrzucenia luzu bo coś tam (i trwa to dłużej niż 4-5s), to fajne jest przerwanie piszczenia.

Sygnał z czujników powinien być nadawany tak długo jak długo trzymamy auto na wstecznym biegu...
Jeżeli chcemy "coś tam", to należy auto zabezpieczyć przed niepożądanym ruchem włączając hamulec reczny i wyłączając bieg wsteczny...
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez wojtix » 10 mar 2015, 08:54

creet napisał(a): Jeśli u mnie działa to dobrze, a u Was źle to stawiam że jednak da się to jakoś wyregulować lub Wasze czujniki są po prostu skopane i należy je wymienić.

A mi się wydaje, że to nie kwestia regulacji, tylko montażu-zasilania. Przypuszczam, że zasilanie nie idzie od lam wstecznego. Regulacja raczej tu nic nie pomoże. Polityka Mazdy mnie po prostu zdumiewa czasami! Problem dotyczy fabrycznie montowanych czujników poniżej wersji SkyPassion. W Sky Passion dodatkowo jest wizualizacja i tak jak wspomniałeś, czujniki przestają działać ale po ponownym ruszeniu włączają się ponownie. Dlaczego nie montują w fabryce jednakowych czujników dla wszystkich wersji? Z innej beczki to samo dotyczy ksenonów opcjonalnie dokupowanych. Montują je w fabryce, w tej samej co są składane Mazdy w najwyższej wersji wyposażenia, ale nie są skrętne. Co za problem montować takie same zarówno jako wyposażenie seryjne lub opcjonalne? Później się rodzą takie kwiatuszki, jak przedmiotowy temat. Ciekaw jestem jakbym zarysował zderzak z uwagi na zaprzestanie działania czujników, jakby mazda się do tego ustosunkowała. Muszę zerknąć w instrukcję czy coś piszę o tym specyficznym działaniu czujników.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sie 2014, 10:32
Posty: 258 (10/13)
Skąd: KRK
Auto: Mazda 3 Sedan, SkyEnergy, 120KM 6MT

Postprzez Wojtek » 10 mar 2015, 09:26

wojtix napisał(a):Ciekaw jestem jakbym zarysował zderzak z uwagi na zaprzestanie działania czujników, jakby mazda się do tego ustosunkowała..

Proste... bedzie to wina kierowcy... Czujniki to tylko wspomagajace narzedzie...

user Forum Fiend
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez wojtix » 11 mar 2015, 09:12

No PL to nie USA, gdzie odszkodowanie dostała kobieta-kierowca, która poszła w Camperze zrobić sobie herbatę, w trakcie jazdy autostradą na tempomacie, bo w instrukcji nie było napisane, że raczej nie powinna :D W instrukcji nie doczytałem, że czujniki po zaprzestaniu działania już nie wybudzają się same po ponownym ruszeniu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sie 2014, 10:32
Posty: 258 (10/13)
Skąd: KRK
Auto: Mazda 3 Sedan, SkyEnergy, 120KM 6MT

Postprzez zibbyt » 12 mar 2015, 20:16

Wykonałem test moją Madzią (SkyPassion) i u mnie wygląda to tak:
1. włączam wsteczny i ruszam – czujniki się aktywują,
2. pojawia się przeszkoda – sygnał dźwiękowy pojawia się oraz na ekranie zmienia korol na czerwony pierwszy (zewnętrzny) pasek od strony przeszkody,
3. zatrzymuję się i nie zmieniam biegu na luz – sygnał dźwiękowy przestaje pikać po około 5 sekundach, na wyświetlaczu nadal pierwszy pasek jest czerwony,
4. ponownie ruszam – sygnał dźwiękowy ponownie pojawia się, gdy kolejny pasek od strony przeszkody zmieni kolor na czerwony, nie ma pikania dopuki przeszkoda znajduje się w zakresie pierwszego paska czujnika.
Jeśli się nie mylę w instrukcji są opisane zakresy odległości dla poszczególnych pasków na wyświetlaczu.
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2014, 11:52
Posty: 41 (1/2)
Auto: Mazda 3 BM SkyPassion HB
SKYACTIV-G 165KM 6MT 2014
Soul Red/Off-White

Postprzez creet » 12 mar 2015, 23:06

zibbyt u mnie działa to dokładnie tak samo. Przy kolejnym 'poziomie zbliżenia', zatrzymanie na dowolnie długi czas bez wysprzęglenia już nie wyłącza piszczenia. Dla mnie takie działanie jest sensowne. Przecież przy pierwszym 'poziomie' ostrzegania, jesteśmy z dobry metr od jakiejkolwiek przeszkody i nie da się (próbowałem) zbliżyć do przeszkody bez ponownego wzbudzenia pisków.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2014, 23:31
Posty: 621 (63/38)
Skąd: Warszawa
Auto: 2014 Matsuda Axela SkyPassion 2.0 165HP

Postprzez DarkMind » 27 sie 2015, 19:10

cześć wszystkim,
od dwóch miesięcy, mój Ojciec jest posiadaczem Mazdy 3 nowej z salonu.
żeby było mu łatwiej, zaproponowałem dodanie czujników parkowania na tył, ale i na przód, na ciasnych parkingach, żeby było latwiej.
sądziłem, że będzie wizualizacja na wyświetlaczu – rozczarowałem się.

jednak mam wiekszy problem, te przednie czujniki, non stop piszczą.
gdy tylko włączy się zapłon, na płaskim parkingu, bez przeszkód, bez sciany z przodu piszczą, na skrzyżowaniu piszczą, nawet na luzie – piszczą, cały czas, aż odechciewa sie jeździć tym autem, oczywiście tylko na niskich predkościach, ale nawet jak się cofa, to przednie potrafią popiszczeć i zmylić.
jeszcze nie byłem w aso gdzie je montowali, ale byłem w innym aso mazdy w innym mieście – dziś i technik powiedział, że faktycznie jest coś bardzo nie tak a do tego...
1. brak przycisku włączania/wyłączania czujników (koło podgrzewania foteli) – oni u siebie montuja.
2. montaż czujników inny niż u nich, oni dwa czujniki środkowe montuja we wlocie powietrza a u mnie są pod spodem w zderzaku, powiedział, że oni montją tak jak wskazuje mazda.

do tego dostałem jakas instrukcję do przednich czujników, co mnie ździwiło, bo wyglądało, jakby nie były oryginalne, nie dostałem takiej informacji w aso, że to nie są czujniki mazdy tylko firmy zewnętrznej.

teraz pytanie do Was szanowni forumowicze którzy macie przednie czujniki, jak to jest.
macie ten przycisk wyłączania czujników? jak macie je zamontowane? bo, że problemy są to już w tym temacie zauważyłem, czy faktycznie montowane są nie oryginalne mazdy?
Początkujący
 
Od: 27 sie 2015, 19:00
Posty: 4
Auto: Mazda 3 HB, SkyEnergy, 120KM 6MT, 2015r.

Postprzez nexus30 » 28 sie 2015, 07:30

Ja mam takie przednie czujniki. Przycisk do wyłączania jest u mnie koło tych fabrycznych przycisków od I-stop, esp itp. U mnie też dzieje się to co piszesz, chociaż nie w takiej skali (tzn. czasami im coś odbije i zaczynają piszczeć, ale wtedy je po prostu wyłączam. W ASO z tym jeszcze nie byłem, zamierzam im wspomnieć przy okazji przeglądu. A instrukcja jest osobna, bo to nie są fabryczne czujniki, tylko akcesoryjne, homologowane przez Mazda Polska.
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2014, 17:18
Posty: 226 (3/5)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 BM 2.0 165 KM Soul Red 2014

Postprzez zibbyt » 28 sie 2015, 10:11

DarkMind napisał(a):...
teraz pytanie do Was szanowni forumowicze którzy macie przednie czujniki ...


U mnie były fabryczne czujniki.
Odnośnie "błędnego" działania to może to być wynikiem zabrudzenia któregoś z nich.
W drugim aucie, którym jeździ "moja lepsza połowa", często przy opadach tylne czujniki po włączeniu wstecznego piszczały mimo braku jakiejkolwiek przeszkody.
Załączniki
IMAG0105.jpg
[quote="DarkMind"]...
macie ten przycisk wyłączania czujników? ...[/quote]
czujniki.jpg
[quote="DarkMind"]...
jak macie je zamontowane? ...[/quote]
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2014, 11:52
Posty: 41 (1/2)
Auto: Mazda 3 BM SkyPassion HB
SKYACTIV-G 165KM 6MT 2014
Soul Red/Off-White

Postprzez DarkMind » 28 sie 2015, 12:00

no właśnie, wczoraj w krakowie w mazdzie, pokazywali mi, montaz czujników i wlącznika jak na zdjęciach wyżej.
ja też mam niby fabryczne, zamówiłem auto w salonie nowe + miedzy innymi przednie czujniki.
nie mam żadnego przycisku a dwa wewnętrzne czujniki mam na zderzaku pod tablicą rejestracyjną mniej więcej...

a przednie działają nawet "na luzie" i co chwile "pipczą"
Początkujący
 
Od: 27 sie 2015, 19:00
Posty: 4
Auto: Mazda 3 HB, SkyEnergy, 120KM 6MT, 2015r.

Postprzez zibbyt » 28 sie 2015, 13:20

DarkMind napisał(a):...
ja też mam niby fabryczne, ...


To niby jest w tej sytuacji sednem sprawy.
W opisie wersji SkyEnergy na stronie http://www.mazda.pl jest napisane, że fabrycznie są tylko czujniki parkowania tylne.
Oznacza to, dla mnie, że w ASO po dostarczeniu zamówionego samochodu montują czujniki akcesoryjne. I tu jest pole do wykazania się dla ASO. Mogą pewnie zamówić takie "fabryczne" ale ich montaż i koszt dla ASO będzie większy, niż koszt innych dopuszczonych przez MMPOL. A przecież cena w cenniku jest jedna.
Może jestem zbyt podejżliwy? <płacze>
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2014, 11:52
Posty: 41 (1/2)
Auto: Mazda 3 BM SkyPassion HB
SKYACTIV-G 165KM 6MT 2014
Soul Red/Off-White

Postprzez Marianek » 28 sie 2015, 14:03

DarkMind wydaje mi się że zamontowano Tobie nie oryginalne czujniki.
Piszczenie może być spowodowane jak kolega wyżej mówił brudem, również uszkodzeniem przez kamień samej czujki.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez DarkMind » 28 sie 2015, 14:33

Tylko one piszcza od momentu wyjazdu z salonu, wiec o brudzie nie moze byc mowy, a na poczatku myslalem ze tak mozr ma byc, w audi tez mam tylko tylne ale yo inna bajka, tutaj przod to tragedia, nie mam folderu mazdy, tam chyba byly przednie, ale widocznie nie wylapalem tego ze to nie oryginalne a spedzawca o tym nie powiadomil
Początkujący
 
Od: 27 sie 2015, 19:00
Posty: 4
Auto: Mazda 3 HB, SkyEnergy, 120KM 6MT, 2015r.

Postprzez zibbyt » 28 sie 2015, 15:13

DarkMind napisał(a):... nie mam folderu mazdy, tam chyba byly przednie, ale widocznie nie wylapalem tego ze to nie oryginalne a spedzawca o tym nie powiadomil


Jak dla mnie chyba trochę Cię wpuścili w maliny.
Formalnie dla wersji SkyEnegry przednie czujniki są NIEDOSTĘPNE
Pozostaje walka, przecież masz gwarancję.
Załączniki
SkyEnergy.jpg
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2014, 11:52
Posty: 41 (1/2)
Auto: Mazda 3 BM SkyPassion HB
SKYACTIV-G 165KM 6MT 2014
Soul Red/Off-White

Postprzez czarmi » 28 sie 2015, 19:47

Ja nie rozumiem nad czym tu się zastanawiać <co?> . Nie wyszedłbym z ASO dopóty, dopóki nie zrobiliby porządku z tym przednim czujnikiem. Są od tego jak d...pa od sr...nia. Nie jest to coś, co człowiek sobie zmyśla, a ewidentny bubel. Ścisnąć ich "za ja...a" aż naprawią ten bubel. Nie dajcie sobie wmówić, że ten typ tak ma, lub że tak powinno być <klotnia>. Wszystko jedno czy to czujnik oryginalny, czy też nie <nie>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 22:04
Posty: 1410 (38/46)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM, 120KM 6MT, SD SkyEnergy, soul red 14'
była ...

Postprzez DarkMind » 29 sie 2015, 13:33

zgadzam się, po prostu jak autko było w salonie i sprzedawca pokazywał wszystko to nie zwróciem uwagi na to, wiadomo jak sie auto kupuje to człowiek troche podniecony.
a później już troche gorzej.

na tygodniu zadzwonie i niech cos z tym robią, a takie dobre opinie mają a tu taki buel, może to tylko kwestia regulacji, ale niesmak jest no i bez przycisku wyłączajacego...
Początkujący
 
Od: 27 sie 2015, 19:00
Posty: 4
Auto: Mazda 3 HB, SkyEnergy, 120KM 6MT, 2015r.

Postprzez Motion » 25 sty 2016, 22:40

No to ja jeszcze dorzucę i może ktoś napisze czy ma podobne objawy, które udało się komuś zwalczyć. Czujniki przednie montowane przed odbiorem Mazdy w salonie. Jest okrągły przycisk do wyłączania przy przycisku i stop. Dostałem instrukcję obsługi zestawu Mazdy. Moje dziwne objawy polegają na tym iż jak stoję w korku i przejedzie lub stoi przede mna ciężarówka autobus to czujniki się aktywują. Zastanawiam się czy układ ten ma jakąś regulację by usunąć ten objaw.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 sie 2014, 17:33
Posty: 49 (7/0)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda3, Sedan, SKYACTIV-G 2.0 120KM 6MT, SkyEnergy, Jet Black

Postprzez mishaaq » 26 sty 2016, 08:46

Mam to samo. Czekaj aż przejedzie straż pożarna na sygnale :D. Czy ktoś z fabrycznymi czujnikami przednimi (SkyPassion) mógłby potwierdzić czy u niego też coś takiego występuję?
Forumowicz
 
Od: 8 cze 2015, 15:26
Posty: 133 (88/6)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda3 BM '15 120KM MT SkyMotion SoulRed

Postprzez artur1313 » 26 sty 2016, 09:25

W SkyPassion ten problem nie występuje. Czujniki aktywują się przy wrzuceniu wstecznego i działają podczas wykonywania manewru (przód, tył). Po przekroczeniu prędkości około 30, dezaktywują się i już się nie włączają. Przy próbie manewrowania tylko przodem, włącza się je przyciskiem. Przyciskiem także można je wyłączyć.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2014, 22:58
Posty: 166 (1/7)
Auto: Mazda 3 HB 165KM, SkyPassion, JetBlack

Postprzez Motion » 26 sty 2016, 11:37

Czyli mishaaq wygląda na to że pozostaje nam ręczna kontrola nad japońskim cudem techniki :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 sie 2014, 17:33
Posty: 49 (7/0)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda3, Sedan, SKYACTIV-G 2.0 120KM 6MT, SkyEnergy, Jet Black

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323