Współpraca radia i nawigacji z telefonem

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez tomitomi » 26 gru 2013, 13:24

witam,
pytanie – jak współgra wyswietlacz ze smatrtfonem, na jakiej zasadzie się łaczy, jak korzytsać z funkcji internetowych w aucie, czy telefon działa jak reuter?? szukam po necie i nie moge znaleść tych informacji.

tomitomi
Początkujący
 
Od: 26 gru 2013, 13:20
Posty: 4
Auto: poszukuje

Postprzez Rubik » 26 gru 2013, 15:36

Eeee tam nie możesz znaleźć .... Połączenie przez Bluetooth – to co wyświetla Twój telefon , masz to samo na wyświetlaczu Twojej mazdy
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2013, 23:32
Posty: 172 (2/3)
Auto: Mazda 3 BM 120KM MT
SkyEnergy SD
Snowflake White

Postprzez tomitomi » 26 gru 2013, 21:13

ale w jaki sposób obsługuje sie radio internetowe czy facebooka?
a jeśli tak dokładnie to co na wyśiwtlaczy fona to na ekranie, to co, navi z telefonu też zobacze? wówczas musiałaby być opcja mirror link, a tego niegdzie znaleść nie moge.

powaga, w necie bardzo mało jest o tym systemie, a nawet spredawca w salonie sie przyznał, ze tak mało to kmini.
Początkujący
 
Od: 26 gru 2013, 13:20
Posty: 4
Auto: poszukuje

Postprzez giorgio » 27 gru 2013, 18:30

Nie jest tak, że ekran wyświetla zawartość wyświetlacza. Po nawiązaniu połączenia można wyświetlić na ekranie ostatnie połączenia telefoniczne, książkę kontaktów, sms (z tym u mnie jest problem), maile (ta opcja jest wygaszona, podobno nie działa z kaźdym telefonem). Można również wybrać nowy numer za pomocą wirtualnej klawiatury.
Jeśli chodzi o radio internetowe to wystarczy ściągnąć na smartfon odpowiednią aplikację np aha.

A tak przy okazji. Czy ktoś z użytkowników nowej BM znalazł sposób na wyłączenie radia? Wydaje się, że jedyny sposób to opcja mute.
Obrazek
Początkujący
 
Od: 22 lis 2013, 20:18
Posty: 23
Skąd: Kraków
Auto: Mazda3 Sedan 2.0 SKYACTIV-G (120 KM)

Postprzez krk » 27 gru 2013, 19:46

Wygląda na to, że nie można "wyłączyć" radia ani navi. Cały czas pozostają "aktywne", można je tylko "ukryć" pod innym ekranem, a wprzypadku radia wyciszyć (mute). Pzdr

Dopisano 27 gru 2013, 18:51:

A tak z innej beczki. Odebrałem dzisiaj Kartę pojazdu i troszke się zdziwiłem, że w polu typ jest "BL". Nie powinno być "BM"? A jak jest u Was?
Początkujący
 
Od: 8 gru 2013, 09:47
Posty: 11 (0/1)
Auto: Mazda 3, 2.0, 2013

Postprzez tomitomi » 28 gru 2013, 18:00

giorgio napisał(a):Jeśli chodzi o radio internetowe to wystarczy ściągnąć na smartfon odpowiednią aplikację np aha.



i wówczas też prze bt to idzie?
Początkujący
 
Od: 26 gru 2013, 13:20
Posty: 4
Auto: poszukuje

Postprzez giorgio » 28 gru 2013, 18:37

Tak.
Obrazek
Początkujący
 
Od: 22 lis 2013, 20:18
Posty: 23
Skąd: Kraków
Auto: Mazda3 Sedan 2.0 SKYACTIV-G (120 KM)

Postprzez wpodgorski » 30 gru 2013, 00:50

tomitomi napisał(a):
giorgio napisał(a):Jeśli chodzi o radio internetowe to wystarczy ściągnąć na smartfon odpowiednią aplikację np aha.



i wówczas też prze bt to idzie?


Może też iść przez wifi :D.
Początkujący
 
Od: 24 wrz 2013, 11:10
Posty: 21 (3/1)
Auto: Mazda 3 SkyEnergy SKYACTIV-G 2.0 165KM 6MT 2013

Postprzez tomitomi » 30 gru 2013, 10:17

I mnie to wifi wlasnie intwresuje, telefon ustawiam jako reuter i jest net w aucie?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Początkujący
 
Od: 26 gru 2013, 13:20
Posty: 4
Auto: poszukuje

Postprzez wpodgorski » 30 gru 2013, 11:48

Osobiście nie próbowałem, ale jak grzebałem w opcjach, to dokładnie tak to wygląda :).
Początkujący
 
Od: 24 wrz 2013, 11:10
Posty: 21 (3/1)
Auto: Mazda 3 SkyEnergy SKYACTIV-G 2.0 165KM 6MT 2013

Postprzez Waikiki » 30 gru 2013, 15:58

Opcja WIFi w menu pozwala na podłączenie systemu pokładowego do WiFi. Może być to zarówno Hot Spot z telefonu jak również WiFi np. z przenośnego modemu LTE. Chodzi o to, że pewne funkcje nawigacji (tzw. usługi połączone – connected services: ruch drogowy live, ceny paliw, pogoda) działają tylko po WiFi a nie po BT. Przez 60 dni od zakupu auta usługi połączone za darmowe, pózniej można wykupić je w płatnym abonamencie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 mar 2008, 12:43
Posty: 236 (0/9)

Postprzez child » 30 gru 2013, 17:57

A czy te "usługi połączone" działają w Polsce? A jeśli tak, to działają w stopniu użytecznym czy symbolicznym?

I jeszcze mam pytanie nt. połączenia WiFi vs BT – czy z tego wynika, że – w celu uruchomienia wszystkich funkcjonalności – trzeba telefon połączyć i po WiFi i po BT? <glupek2> Bo – jak rozumiem – skoro niektóre funkcje działają tylko przez WiFi, a np. dzwonienie ze swojej natury działa tylko przez BT, to tak by wychodziło...
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 19:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez Waikiki » 30 gru 2013, 21:08

Usługi połączone działają bardzo fajnie, jedynie przy cenach paliw czasami nie wszystkie rodzaje paliwa i nie wszystkie stacje sa ujęte, pewnie nie wszystkie sieci paliwowe przesyłają do iGO takie informacje. Połączenie WiFi jest potrzebne tylko do usług połączonych, jeśli po 60 dniach bezpłatnego okresu testowego nie chcesz z nich korzystać, to WiFi jest Ci niepotrzebne.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 mar 2008, 12:43
Posty: 236 (0/9)

Postprzez child » 31 gru 2013, 10:08

Waikiki napisał(a): Połączenie WiFi jest potrzebne tylko do usług połączonych, jeśli po 60 dniach bezpłatnego okresu testowego nie chcesz z nich korzystać, to WiFi jest Ci niepotrzebne.


Czyli innymi słowy mogę powtórzyć to, co napisałem wcześniej – jeśli chcę korzystać z wszystkich funkcji, to muszę połączyć się i po WiFi i przez BT, czyż nie? Brzmi to dla mnie nieco absurdalnie, ponieważ połączenie z internetem to połączenie z internetem, a czy jest realizowane przez WiFi, czy przez profil DUN Bluetootha, nie powinno robić żadnej różnicy... No chyba, że ten cały MazdaConnect nie potrafi się w ogóle połączyć z internetem przez BT <glupek2>

A jak wygląda wyświetlanie informacji o ruchu drogowym? Bo gdzieś przeczytałem, że zamiast wyświetlać go na ekranie nawigacji (jak chyba wszyscy) w Mazdzie jest do tego osobna aplikacja. Co by znaczyło, że w celu znalezienia drogi omijającej korki trzeba pstrykać między nawigacją a tą apką do ruchu...
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 19:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez ZOOMik » 31 gru 2013, 16:41

child napisał(a):Czyli innymi słowy mogę powtórzyć to, co napisałem wcześniej – jeśli chcę korzystać z wszystkich funkcji, to muszę połączyć się i po WiFi i przez BT, czyż nie?

Tak.

child napisał(a):A jak wygląda wyświetlanie informacji o ruchu drogowym? Bo gdzieś przeczytałem, że zamiast wyświetlać go na ekranie nawigacji (jak chyba wszyscy) w Mazdzie jest do tego osobna aplikacja. Co by znaczyło, że w celu znalezienia drogi omijającej korki trzeba pstrykać między nawigacją a tą apką do ruchu...

Info wyświetlane jest ekranie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Waikiki » 31 gru 2013, 16:51

Nie kumam w czym widzisz problem, czy przypadkiem nie szukasz tzw. dziury w całym? :) Do słuchania radia internetowego przez Aha Radio wystarczy połączenie telefonu z MZD Connect poprzez Bluetooth. WiFi służy do transferu danych przez connected services i tyle :) całość działa bezproblemowo. A z ta aplikacja do korzystania z Live Traffic to pierwsze słyszę, zdarzenia drogowe wyświetlaja sie po prostu na mapie, a oprogramowanie nawigacji korzysta z komunikatów do wyznaczania objazdow lub optymalizacji trasy zgodnie z wybranymi ustawieniami.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 mar 2008, 12:43
Posty: 236 (0/9)

Postprzez child » 31 gru 2013, 18:52

Waikiki napisał(a):Nie kumam w czym widzisz problem, czy przypadkiem nie szukasz tzw. dziury w całym? :)

Nie szukam dziury w całym, tylko po prostu nie rozumiem, dlaczego trzeba używać 2 połączeń, które są redundantne w omawianym zakresie. Np. mój telefon (Nokia E52) nie ma (out of the box) możliwości tetheringu WiFi (czyli działania jako router) – czy dlatego mam nie mieć możliwości korzystania z connected services? Gdybym chciał mieć internet na laptopie, to połączenie przez BT w zupełności wystarcza do dowolnych zastosowań łącza internetowego :|

Do słuchania radia internetowego przez Aha Radio wystarczy połączenie telefonu z MZD Connect poprzez Bluetooth. WiFi służy do transferu danych przez connected services i tyle :) całość działa bezproblemowo.


Może i działa bezproblemowo, ale jest kompletnie bez sensu, a – jak opisałem powyżej – dla mnie jest to w praktyce poważny problem. Dlaczego niby radio internetowe przez BT, a connected services przez WiFi, a nie na odwrót? Jedno i drugie (jak zakładam) wymaga obsługi protokołu TCP/IP i tyle.

Dobrze, że nie wymyślili, żeby np. do update'owania aplikacji używać wyłącznie połączenia internetowego przez USB ;P

Update po sprawdzeniu: ogólnie rzecz biorą Mazda Connect nie uznaje połączenia przez BT za połączenie internetowe :| Te różne opcje typu "Ruch drogowy online" można włączyć tylko wtedy, jeśli jest połączenie przez WiFi. Co ciekawe w instrukcji piszą, że powinien być tam wybór: WiFi albo 3G, ale nic takiego nie ma <płacze> Spróbuję to przy jakiejś okazji wyjaśnić w serwisie.

A z ta aplikacja do korzystania z Live Traffic to pierwsze słyszę, zdarzenia drogowe wyświetlaja sie po prostu na mapie, a oprogramowanie nawigacji korzysta z komunikatów do wyznaczania objazdow lub optymalizacji trasy zgodnie z wybranymi ustawieniami.


Ok, to fajnie, uspokoiłeś mnie (moją teorię na ten temat wyczytałem w jednym z testów M3).
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 19:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez snorfik@gmail.com » 13 lut 2014, 22:46

http://infotainment.mazdahandsfree.com/ ... del_id=973

Polecam wszystkim, którzy narzekają, jak na przykład kolega powyżej, że bluetooth nie pokazuje nazw kontaktów... wszystko zależy od telefonu i systemu telefonu a nie Mazdy:)
Początkujący
 
Od: 10 wrz 2012, 00:07
Posty: 28
Auto: Mazda3 BM, Hatchback, SKYACTIV-G 2.0 165KM 6MT, SkyENERGY, 2013 rok

Postprzez kkrajewski » 29 maja 2014, 10:26

Waikiki napisał(a):Do słuchania radia internetowego przez Aha Radio wystarczy połączenie telefonu z MZD Connect poprzez Bluetooth


Czy możesz pomóc mi z radiem internetowym aha?
Połączyłem telefon z systemem multimedialnym mazda po Bluetooth i WIFI i gdy włączam AHA dostaję komunikat
"Sprawdź czy urządzenie przenośne działa prawidłowo"

Czy na telefonie musi być uruchomiona jakaś aplikacja?
Załączniki
zdjęcie 1 (2).JPG
zdjęcie 2 (3).JPG
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lut 2014, 10:23
Posty: 71 (4/0)
Auto: Mazda 3 BM Skypassion
2.0 165KM
Hatchback
OFF-WHITE

Postprzez Mpapa » 29 maja 2014, 12:51

@ kkrajewski: Tak. Musisz włączyć aplikację w telefonie.

ja podłączyłem do wejścia USB w schowku modem – router Huawei 5332. Do tego wrzuciłem kartę Aero2. Dopóki nie zaczęli się wydurniać z kodami Captcha, to wszystko śmigało, aż miło.
Niestety u mnie okres próbny usług się skończył, jednak do tej pory wszystkie funkcje działały prawidłowo. Np. w samej Warszawie było ok. 100-200 komunikatów o nasilającym się ruchu.
Niestety nie można było zobaczyć tylko komunikatów dotyczących wybranej trasy, a wyskakiwały wszystkie w obrębie jakiegoś rejonu np. Warszawy.
Natomiast dane dot. natężenia ruchu były pokazywane na mapie nawigacji.
Początkujący
 
Od: 7 maja 2014, 18:12
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM HB 2013 165 KM MT Skypasion Titanium Flash

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323