Demontaż fotela pasażera

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez mkarol » 23 kwi 2016, 06:37

Witajcie,

potrzebuje przewieźć coś dłuższego i bez fotela pasażera byłoby idealnie :)

Przejrzałem service manual <nauka> jest oczywiście instrukcja krok po kroku jak wyjąć, żeby nie strzelić poduszki. Nie mogę tylko znaleźć czy po wyciągnięciu fotela i włączeniu zapłonu nie narobie sobie problemów z poduszkami jeśli fotel nie będzie podłączony.

Ktoś, gdzieś, kiedyś robił to samo ? Da radę wyciągnąć fotel wg. manuala, jeździć i włożyć z powrotem tak żeby nie było konieczności wizyty w ASO ?
Forumowicz
 
Od: 17 wrz 2013, 18:20
Posty: 34 (18/0)
Skąd: Warszawa
Auto: M3 2.0MT SkyEnergy 2014

Postprzez usrobo » 23 kwi 2016, 08:42

Poszukaj kumpla z kombi. Za flaszke ci to przewiezie.
Forumowicz
 
Od: 4 paź 2014, 17:13
Posty: 185 (3/9)
Auto: Mazda 3 BM Sky-Motion 120KM HB soul red

Postprzez darrecki » 23 kwi 2016, 10:38

Bedziesz mial blad poduszki, moga nie zadzialac gdy bedziesz jechal bez fotela, a przytrafi sie jakis incydent. Ale po ponownym wlozeniu siedziska blad zniknie, conajwyzej zostanie w historii, ktora mozna (ale nie trzeba) wykasowac przy pomocy darmowego oprogramowania i interfejsu za kilkanascie zlotych. Przerabialem to w Mazda 6 GG.

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna możliwość. Zdejmujesz tylne siedzisko, 2 bolce i 1 haczyk – banał. Rozkładasz przedni fotel na leżąco, kładziesz na to tylne oparcie. Trochę mniej miejsca, ale cała długość dostępna. Może akurat będzie?
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3019 (41/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez mkarol » 24 kwi 2016, 21:21

usrobo napisał(a):Poszukaj kumpla z kombi. Za flaszke ci to przewiezie.


Tak przeważnie robię/robiłem. Tylko często trudno zgrać termin i za każdym razem zastanawiam się czy warto było ciągnąć kogoś przez całe miasto i czy nie mogłem tego zrobić we własnym zakresie. Stąd moje pytanie :)

Dopisano 24 kwi 2016, 21:26:

darrecki napisał(a):Przyszła mi do głowy jeszcze jedna możliwość. Zdejmujesz tylne siedzisko, 2 bolce i 1 haczyk – banał. Rozkładasz przedni fotel na leżąco, kładziesz na to tylne oparcie. Trochę mniej miejsca, ale cała długość dostępna. Może akurat będzie?


To może się udać. Spróbuję w długi weekend. Dzięki za podpowiedź !
Forumowicz
 
Od: 17 wrz 2013, 18:20
Posty: 34 (18/0)
Skąd: Warszawa
Auto: M3 2.0MT SkyEnergy 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323