Sprzęt Audio – obsługa i problemy

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Scorsese » 30 lip 2014, 19:38

Czy ktoś z Was próbował zaktualizować bazę Gracenote?
Ja próbowałem, ale niestety nic z tego nie wyszło.
Na pendrive wgrałem plik o nazwie: cmu-gracenote-adr-2014-04-15.up
Niestety przy próbie aktualizacji system wyświetla:
"Brak dostępnych nowych pakietów aktualizacji b.d. muzyki".
Wersja bazy danych muzyki to: 00.02.000.
Wersja systemu operacyjnego: 30.00.300.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sty 2014, 19:42
Posty: 123 (0/5)
Auto: Mazda 3 BM sedan 120KM SkyEnergy

Postprzez panBogus » 31 lip 2014, 13:22

kkrajewski napisał(a):Panowie, pytałem już, ale odpowiedzi nie uzyskałem.

Hipotetyczna sytuacja, jadę sobie z moją kobietą, kolegą lub kimkolwiek mazdą i słuchamy mega fajnego utworu. Towarzysz mojej podróży mówi, że chce do toalety, zjeżdżam zatem na stację.
Zatrzymuję się i ... teraz problem :)

Jak wyłączyć silnik, aby nie wyłączyć muzyki ? :)

Albo, co dla mnie dużo wazniejsze, jak wyłączyć silnik, a nie wyłączyć zestawu głośnomówiącego podczas rozmowy? Nie chce się wierzyć, że aż tak tego nie przemyśleli.
Początkujący
 
Od: 5 gru 2013, 10:50
Posty: 5
Skąd: Gdańsk
Auto: mazda 3 (BM), sedan, SkyMotion 120 KM, 2013

Postprzez flazx » 31 lip 2014, 22:35

przez Scorsese » wczoraj, 19:38

Czy ktoś z Was próbował zaktualizować bazę Gracenote?
Ja próbowałem, ale niestety nic z tego nie wyszło.
Na pendrive wgrałem plik o nazwie: cmu-gracenote-adr-2014-04-15.up
Niestety przy próbie aktualizacji system wyświetla:
"Brak dostępnych nowych pakietów aktualizacji b.d. muzyki".
Wersja bazy danych muzyki to: 00.02.000.
Wersja systemu operacyjnego: 30.00.300.



U mnie było dokładnie tak samo. Dodam że napęd usb sformatowany był do FAT32
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2014, 13:42
Posty: 99 (0/5)
Skąd: stolica
Auto: Mazda 3 (BM) 2.0 165KM 2014 SkyEnergy

Postprzez grm » 6 sie 2014, 08:26

Mam następujący problem z przełączaniem stacji radiowych na kierownicy. Wersja systemu operacyjnego 28.00.100. Do ulubionych stacji radiowych mam dodanych 10 pozycji: stacja 1, stacja 2, stacja 3, stacja 4....stacja 10. Słucham sobie np. stacji 4 i chcę zmienić na stację numer 3, naciskam więc na kierownicy przycisk do przełączania stacji (w lewo, czyli stacja w dół) ale zamiast przełączyć na stację 3 system przełącza na stację 10 (ostatnia na liście). Nie dzieje się tak zawsze. Jeśli tak biegam sobie po stacjach jedna po drugiej w górę i w dół to przełącza się bez problemu ale jeśli zatrzymam się dłużej na jakiejś stacji to pojawia się opisany problem. I jeszcze żeby było ciekawej to również nie zawsze, tzn. kilka razy jest dobrze a za n-tym razem jest źle. Innym razem za każdym razem przełącza źle. Już powoli zaczyna mnie to irytować :| Czy ktoś z Was ma lub miał podobny problem? Czy pomogła na przykład aktualizacja oprogramowania? To co zrobiłem do tej pory to przywróciłem domyślne ustawienia systemu ale niestety nic to nie dało :|
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2013, 10:00
Posty: 56 (0/3)
Auto: Mazda 3 BM 165KM SkyPassion 2014 Soul Red

Postprzez creet » 6 sie 2014, 21:32

grm napisał(a):Wersja systemu operacyjnego 28.00.100.


Jedyne co mogę doradzić to zgłoszenie usterki w ASO i sugestia aktualizacji softu. W ver 29 wszystko w tej kwestii śmiga ok.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2014, 23:31
Posty: 621 (63/38)
Skąd: Warszawa
Auto: 2014 Matsuda Axela SkyPassion 2.0 165HP

Postprzez grm » 2 wrz 2014, 13:15

Wczoraj zaktualizowano w mojej Maździe oprogramowanie do wersji 33. Niestety opisany przeze mnie problem nie ustąpił <płacze> Co jeszcze zauważyłem to, że przy wyłącznym silniku tak się nie dzieje. Mega dziwne to jest. Nie wiem w czym innym mógłby być problem jeśli nie w oprogramowaniu właśnie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2013, 10:00
Posty: 56 (0/3)
Auto: Mazda 3 BM 165KM SkyPassion 2014 Soul Red

Postprzez creet » 2 wrz 2014, 21:48

Zauważyłem u siebie, że analogiczny objaw (skakanie nie po ulubionych, tylko po stacjach wg częstotliwości) występuje u mnie w miejscach gdzie z racji zmiany lokalizacji na częstotliwościach z ulubionych nie nadaje żadne radio.

Jeśli to nie to, to hmm, kupiłeś auto za niezłą kasę w której nie działa jedna z bardziej przyziemnych opcji, które działać powinna. Ja bym nie odpuścił. Co Ci w ASO powiedzieli po aktualizacji softu, jak powiedziałeś im że to nie pomogło?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2014, 23:31
Posty: 621 (63/38)
Skąd: Warszawa
Auto: 2014 Matsuda Axela SkyPassion 2.0 165HP

Postprzez grm » 2 wrz 2014, 23:05

Obawiam się, że u mnie to nie to. Jeśli mogę zapytać. Ile stacji radiowych masz dodanych do ulubionych?
No powinno działaś, szkoda, że tak banalna nie działa tak jak powinna.
W salonie jeszcze tego nie zgłaszałem. Wczoraj zrobili mi aktualizację i pełen nadziei, że już będzie dobrze wyjechałem od dealera. Przez kilka minut jazdy było ok a potem znów co jakiś czas działało po swojemu (czytaj wg. schematu opisanego kilka postów wyżej). Aż boję się diagnozy tego problemu u dealera bo jak to zwykle z tego typu rzeczami bywa jak chce się komuś to zaprezentować to wtedy wszystko działa prawidłowo. Tak było jak chciałem zaprezentować problem bratu, wracaliśmy ponad godzinę do domu z pracy i działało jak należy, heh, złośliwość rzeczy martwych.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2013, 10:00
Posty: 56 (0/3)
Auto: Mazda 3 BM 165KM SkyPassion 2014 Soul Red

Postprzez creet » 3 wrz 2014, 20:17

Chyba z 10 stacji. Nagraj to telefonem i zaprezentuj w ASO. Masz 4 numerki wyższą wersję softu (good news, sporo tych aktualizacji chłopaki klepią).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2014, 23:31
Posty: 621 (63/38)
Skąd: Warszawa
Auto: 2014 Matsuda Axela SkyPassion 2.0 165HP

PostTen post został usunięty przez Wojtek 9 wrz 2014, 19:08.
Powód: porzadki

PostTen post został usunięty przez Wojtek 9 wrz 2014, 19:08.
Powód: porzadki

Postprzez Desper » 13 wrz 2014, 13:37

Cześć.
Tak z innej beczki.
Mam problem z odtwarzaniem Playlist z USB.
Playlisty w formacie M3U zapisane w tych samych katalogach, w których pliki, do których każa playlista się odnosi.
Mazda Connect pokazuje wszystkie Playlisty z USB, ale nie jest w stanie żadnej odtworzyć :(
Spotkał się już ktoś z tym?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 wrz 2014, 13:21
Posty: 32 (5/0)
Skąd: Trójmiasto
Auto: Mazda 3 (BM) hatchback
2014r.; 2.0/165KM
SkyEnergy, Soul Red

Postprzez ulmen » 17 wrz 2014, 17:57

Desper napisał(a):Mazda Connect pokazuje wszystkie Playlisty z USB, ale nie jest w stanie żadnej odtworzyć

Mam ten sam problem. Ver systemu 31.00.100.

Dzisiaj spotkała mnie również niespodzianka – system dostał amnezji: zapomniał ustawienia zegara (strefa czasowa, daylight saving time) oraz skasował się zbiór ulubionych stacji radiowych.
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2013, 17:55
Posty: 368 (6/4)
Skąd: Wrocław
Auto: BM 2.0 120KM Titanium Flash
Sky Motion

Postprzez czarmi » 2 paź 2014, 11:33

Jako, że czasami zaglądam do wątków z bratniej Mazdy 6 GJ to wyczytałem, że w aucie tym jest akcja ASO dotycząca wymiany modułu BT, po której to muzyka z USB startuje już z ostatniego słuchanego miejsca. Wiem, że był z tym problem w nowej M3, więc może akcja będzie dotyczyła również jej. Poniżej cytuję przedstawiony problem przez kolegę OLP posiadającego M6. Przy okazji pisze on o innych bolączkach w M6, a które potencjalnie mogą w przyszłości dotknąć M3 (np. amortyzatorów):

„Pocieszę cię już poprawili (poprawa MP3-nowy soft) ale trzeba się w ASO zgłosić i wyraźnie wyartykułować że funkcjonalność nam nie odpowiada – ASO wtedy zamawia poprawiony moduł i go wymienia.
poprawiony działa prawie tak samo jak CD ale dalej nie da się przeglądać folderów...”

oraz
"Długo mnie tu nie było ale jakieś sukcesy są :)
Po pierwsze, wymieniono u mnie moduł BT i teraz muzyka z USB startuje od ostatniego miejsca w którym zakończyłem słuchać . Wymiana wymagała ciągłego dopytywania się – nie ma na to akcji naprawczej i jak komuś to przeszkadza to musi się dopytywać.
Poza tym wykryłem popękane osłony przednich amortyzatorów – już mam wymienione ale nowe są z takiego samego materiału wiec pewnie za rok będą do wymiany.
Wymieniony mam również jedną z sprężyn gazowych od tylnej klapy – po całonocnym postoju , podczas otwierania tylnej klapy słyszalny był odgłos jakbym otwierał drzwi od stodoły...
Mam dalej problem z RVM – wgrano nowy soft ale nie pomógł. W lecie wszystko było OK ale w tym tygodniu jak temperatura spadła do 3 ..4 st C znowu RVM się nie uaktywnił . Dopiero wyłączenie i załączenie samochodu pomogło.
".

Jeśli podałem za dużo tematów, proszę moderatora o przeniesienie, względnie założenie nowego tematu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 22:04
Posty: 1410 (38/46)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM, 120KM 6MT, SD SkyEnergy, soul red 14'
była ...

Postprzez Scorsese » 2 paź 2014, 15:18

Dla wszystkich których trapią problemy z "centrum multimedialnym" w naszych Mazdach mam następującą wiadomość (niestety niezbyt optymistyczną): po wgraniu najnowszego oprogramowania 33.00.500 nadal system wiesza się podczas odtwarzania utworów mp3 z pendrive i nadal po wyłączeniu silnika potrafi zacząć grać od początku, a nie od miejsca zakończenia. Jedyna poprawa, to taka, że nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby cały system zrestartował mi się podczas jazdy, a co miało miejsce przy wersji 30.00.500.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sty 2014, 19:42
Posty: 123 (0/5)
Auto: Mazda 3 BM sedan 120KM SkyEnergy

Postprzez georaf » 2 paź 2014, 23:35

U mnie system się restartuje jeżeli mam pliki z nioopisanymi danymi odnośnie np wykonawcy,tytułu. Ale odtwarza od ostatniego miejsca zatrzymania.
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2014, 15:01
Posty: 35
Auto: Mazda 3 HB SkyPAssion 120km AT

Postprzez Scorsese » 2 paź 2014, 23:43

Ja nie znalazłem u siebie reguły kiedy system się zawiesza. Potrafi na utworze opisanym i nieopisanym. I za każdym razem na innym.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sty 2014, 19:42
Posty: 123 (0/5)
Auto: Mazda 3 BM sedan 120KM SkyEnergy

Postprzez lantern » 3 paź 2014, 00:38

Ja mam system 32 i nigdy się nie zawiesił oraz odtwarza utwory z miejsca zatrzymania.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 14 kwi 2014, 00:10
Posty: 25
Auto: Mazda 3 BM Sedan Jet Black

Postprzez pyqpyk » 3 paź 2014, 01:03

Ja też odtwarzałem muzykę z telefonu (Nexus 5) poprzez USB i 2 razy mi się system zrestartował (podczas ładowania plików) a za 3 razem wszystko wskoczyło ok ;/ (wersja 33.00.500)

Dodatkowo mam takie pytania :

1. Czy możecie jakoś zmieniać foldery/playlisty jeśli odtwarzacie przez bluetooth ? (szczególnie pytanie do androidowców)

2. Czy macie opcje e-mail ? ja mam tylko SMSy w menu
3. Czy możecie zaimportować jakoś zdjęcia kontaktów z telefonu ?
4. Czy wyświetlają wam się te ceny paliw w Polsce ? albo fotoradary ? ja zaktualizowałem nawigację i jestem podłączony do routera wifi ale nic nie widze z tych rzeczy (pomimo ze w menu pozaznaczane wszystko)

5. Czy możecie zmienić język systemu ? u mnie błąd przy próbie zmiany
Forumowicz
 
Od: 1 wrz 2014, 12:46
Posty: 31
Auto: Mazda 3 BM SkyEnergy 165KM + red soul + xenon + navi

Postprzez Rorert » 3 paź 2014, 09:19

Współpraca telefonu z samochodem zależny od konkretnego modelu telefonu. Możesz to sprawdzić np na mazdahandsfree.com
Ja mam chyba najstarszy system (27) i już ze trzy miesiące nic się z nim nie dzieje. Jak czytam te posty to nie wiem, czy jest sens aktualizować.
Obrazki do kontaktów wyświetla – tel. LG G2 mini.
Fotoradary i inne rzeczy na bieżąco działają jeżeli wykupisz opcję tzw. usług podłączonych, coś ok 50 euro/rok.
U mnie też występują problemy ze zmianą języka, np. nie można zmienić z polskiego na angielski. Mam na to taki patent: zmieniam najpierw na niemiecki – zawsze działa <szok> , potem z niemieckiego na co chcesz, też działa.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 wrz 2014, 19:50
Posty: 47 (0/3)
Auto: Mazda 3 BM hb Titanium flash, SkyEnergy+xenon+nawi, 2,0 120KM MT, 2014r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323