Serwisowanie Mazdy – Pytania

Mazda3 BM (2013–2016) / Mazda3 BN (2016-2018)

Postprzez ellipsis » 21 lis 2016, 11:57

Radzik79 – Skad sie biora te kosmiczne ceny przegladów 3-5 ze ten ostatni to az 1700zl? Co oni maja robic przy tych autach ze tyle to kosztuje? Wliczasz w to wymiany czesci eksploatacyjnych z robocizna i czesciami z ASO czy to sam przeglad ma tyle kosztowac?
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2014, 21:17
Posty: 768 (1/25)
Auto: Mazda3 HB 2.0 165KM
Ford Fiesta MK7 1.4 PB 96KM

Postprzez czarmi » 21 lis 2016, 13:23

ellipsis napisał(a):Radzik79 – Skad sie biora te kosmiczne ceny przegladów 3-5 ze ten ostatni to az 1700zl?

... a z głowy, czyli ... z niczego :|
Obrazek

Do głowy wpadają pomysły od wewnątrz...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 22:04
Posty: 1410 (38/46)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM, 120KM 6MT, SD SkyEnergy, soul red 14'
była ...

Postprzez Wojtek » 21 lis 2016, 13:45

ellipsis napisał(a):Skad sie biora te kosmiczne ceny przegladów 3-5 ze ten ostatni to az 1700zl? Co oni maja robic przy tych autach ze tyle to kosztuje?

Masz na pierwszej stronie tego tematu skan planu przeglądów... :P

Wrzucę go tutaj ponownie:
Obrazek

Jak widać z w/w tabeli w czwartym roku wymienia się cały układ wydechowy auta wraz z osłonami termicznymi... Dokładniej to należy zrobić co 80000 km lub co 5 lat.
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez Radzik79 » 21 lis 2016, 14:00

czarmi napisał(a):
ellipsis napisał(a):Radzik79 – Skad sie biora te kosmiczne ceny przegladów 3-5 ze ten ostatni to az 1700zl?

... a z głowy, czyli ... z niczego :|


Obsługa z serwisu mi powiedziała o takich cenach kolego, nie wymyśliłem sobie.. Czwarty przegląd który mnie będzie czekał za około miesiąc kosztować mnie będzie w granicach 1250-1300PLN. W cene przeglądu jest wliczona cena wymiany oleju i filtrów, sprawdzenie podwozia i nadwozia( a w tym miedzy innymi kontrola auta pod względem rdzy i sprawdzenie elementów silnika pod kątem zużycia poszczególnych elementów). Ewentualnie jak coś będzie do wymiany w silniku bo będzie np. zużyte to już dodatkowe koszta dla właściciela auta. A i chyba jeszcze wymienią mi płyn hamulcowy. W ASO dowiedziałem się że koszty każdego kolejnego przeglądu są wyższe bo mają więcej rzeczy do sprawdzenia z racji większego przebiegu.
Początkujący
 
Od: 2 lis 2016, 00:53
Posty: 18
Auto: Mazda 3 BM 2,0 165 KM Soul Red 2013r

Postprzez creet » 21 lis 2016, 19:47

Wymiana wydechu co 5 lat? Najsssssss. Interwał jak z Poloneza ;)

W temacie argumentu robienia przeglądów pod sprzedaż auta: kupującym zwykle wystarcza zrobiony ostatni przegląd w ASO, żeby potwierdzić (jak u notariusza :D ) bieżący stan auta i prawdziwość przebiegu => jak sprzedajesz np 6 letnie auto, to przed sprzedażą wstawiasz go do ASO mówiąc, że chcesz zrobić 'mały' przegląd i żeby podciągnęli Ci go pod któryś z przeglądów z przytoczonej rozpiski (na takiej samej zasadzie, jakbyś kupił kilkuletniego rozbitka z USA i postanowił go zacząć serwisować w ASO). Czy takie coś działa w Mazdzie? Zdziwiłbym się gdyby ASO nie chciało zarobić. U konkurencji (Honda, Toyota) działa.

Rzeczony 6 letni BM będzie kosztować pewnie w okolicy 30-35tys PLN. Nie jestem pewien czy ładowanie ~tysiaka rocznie więcej w przeglądy w ASO Ci się zwróci w cenie odsprzedawanego samochodu. Druga sprawa: jaka jest różnica w zrobieniu bezinwazyjnego przeglądu w serwisie (nawet) specjalizującym się w japończykach od przeglądu w ASO? I tu i tu masz chyba takie same szanse, że trafisz na mechanika patałacha lub wręcz odwrotnie: świetnego rzemieślnika z zasadami.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2014, 23:31
Posty: 621 (63/38)
Skąd: Warszawa
Auto: 2014 Matsuda Axela SkyPassion 2.0 165HP

Postprzez darrecki » 21 lis 2016, 19:55

Radzik79 napisał(a):W cene przeglądu jest wliczona cena wymiany oleju i filtrów, sprawdzenie podwozia i nadwozia( a w tym miedzy innymi kontrola auta pod względem rdzy i sprawdzenie elementów silnika pod kątem zużycia poszczególnych elementów). Ewentualnie jak coś będzie do wymiany w silniku bo będzie np. zużyte to już dodatkowe koszta dla właściciela auta. A i chyba jeszcze wymienią mi płyn hamulcowy. W ASO dowiedziałem się że koszty każdego kolejnego przeglądu są wyższe bo mają więcej rzeczy do sprawdzenia z racji większego przebiegu.


Wybacz, ale o ile olej i filtry pewnie zmienią, płyn hamulcowy również, to do silnika nikt nie zaglądnie. Te obiecanki panów czy też pań przyjmujących do serwisu aż łapią za serce ale rzeczywistość jest niestety inna. Zobacz sobie na plan serwisowy, co roku przy praktycznie wszystkim jest "l", czyli sprawdzić muszą (powinni) tak czy siak. Więc ile więcej sprawdzania mają? Odpowiedź ZERO, ewentualnie 5 minut extra.
No i ściągają koła, demontują klocki, pędzelkiem czyszczą... Bo to proste i dużo czasu zajmuje więc kasę można kosić. Jak trzeba wymienić klocki to zapłać extra mimo, że stare i tak wyjęte. A ważne rzeczy jak chociażby silnik to broń Boże, bo po co?
Kiedyś byłem na przeglądzie Colta teścia, gdzie fizycznie pozwolili mi być przy aucie – można się za głowę złapać. A tam gdzie Ci każą siedzieć w poczekalni i oglądać TV, to nawet pewnie nie robią wszystkiego albo po łebkach, bo klient i tak nie widzi, a wpływu na cokolwiek w 2-3 letnim aucie to nie ma żadnego. Skoro dodatkowo trzeba jechać na badanie techniczne, to znaczy że taki przegląd to tylko darcie kasy ile wlezie.
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez czarmi » 21 lis 2016, 20:09

darrecki napisał(a):No i ściągają koła, demontują klocki, pędzelkiem czyszczą... Bo to proste i dużo czasu zajmuje więc kasę można kosić.

Tak dla ciekawości, to poprzednio miałem 4 Ople Astra (wszystkie od nowości) i o ile nie żądali dodatkowej kasy za przegląd nadwozia/lakieru, to zawsze żądali właśnie za cytowaną przeze mnie wyżej czynność :| Oczywiście zawsze przedtem pytano mnie się, czy chcę <co?> i jest to dodatkowo płatne <ok>
Obrazek

Do głowy wpadają pomysły od wewnątrz...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 22:04
Posty: 1410 (38/46)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM, 120KM 6MT, SD SkyEnergy, soul red 14'
była ...

Postprzez fux » 21 lis 2016, 20:36

Wymiana wydechu po roku-dwóch?
Chyba ich poyepaloooo...
<glupek2> <glupek2> <glupek2> <glupek2>

Czasy oglądania przeglądów minęły, gdyz nie maja ochoty na to, aby patrzono im na łapy.
Chyba dla przekory zażądam mozliwości nadzoru i weryfikacji, za co płace.

Ostatnia wizyta w ASSSSOOOOO tylko mnie zniesmaczyła. Na marginesie serwis chwalony na forum.
Słaba obsługa, słaba wiedza doradcy.
<faja> <faja> <faja>
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2016, 19:41
Posty: 331 (4/5)
Auto: 3 BP

Postprzez ellipsis » 21 lis 2016, 20:39

No dobra ale z czego wynika taka cena kolejnych przegladów skoro wymieniaja tylko olej i poszczegolne filtry? Pierwszy przeglad wynosi ok 600-700zl, drugi ok 900 bo wymieniaja plyn hamulcowy i sprawdzaja cale auto taaaa <rotfl> ale kolejne po 3 -4 latach za co niby mamy placic 1400zl? Chyba nikt nie wierzy w bajki o sprawdzeniu silnika i jego zużycia. Niby jak maja to zrobic, beda go rozkrecac i sprawdzac walki, gładzie cylindrów? :D
Co do ukladu wydechowego to na szczescie wymiana jest po 5 latach a konczac gwarancje 5 letnia nie musimy juz 5go przegladu robic w ASO bo niby po co? Wartosc auta nie wzrosnie przez jeden serwis, liczy sie to ze polski salon i serwisowany przez okres gwarancji.
Pytanie czy ten uklad wydechowy jest tak "wytrzymały" ze wytrzyma tylko 5lat lub 80 tys km bo nie podaja sprawdzic stan tylko kategorycznie – wymienić. To znajac ceny pozostalych czesci w ASO to caly uklad wydechowy u nich pewnie z 10tys zl..

Chlopaki czy po 2 serwisie jesli uznali ze klocki sa do wymiany to wymiana jest w cenie przegladu II i placimy tylko za czesci czy robocizna jest dodatkowo platna a jesli tak to ile wynosi ?

W ogóle to jest szczyt bezczelnosci serwisów, że wlasciciel auta nie ma mozliwosci wejscia na serwis. W koncu to jest nasza wlasnosc, placimy za te przeglady 3-4 razy tyle ile w zwyklym warsztacie i jeszcze nie mozemy byc obecni przy tym. A oni nas robia w balona równo. Doradcy sie naopowiadaja z jaka to starannoscia mechanicy sprawdzaja każda czesc w naszym aucie aby zagwarantowac bezawaryjna jazde a rzeczywistosc jest inna. Ile jest sytuacji kiedy oleje czy filtry sa w ogole nie wymienione a serwis zrobiony i faktura do zaplaty..
Ostatnio edytowano 21 lis 2016, 20:53 przez ellipsis, łącznie edytowano 1 raz
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2014, 21:17
Posty: 768 (1/25)
Auto: Mazda3 HB 2.0 165KM
Ford Fiesta MK7 1.4 PB 96KM

Postprzez waxain » 21 lis 2016, 20:46

creet napisał(a):W temacie argumentu robienia przeglądów pod sprzedaż auta: kupującym zwykle wystarcza zrobiony ostatni przegląd w ASO, żeby potwierdzić (jak u notariusza) bieżący stan auta i prawdziwość przebiegu => jak sprzedajesz np 6 letnie auto, to przed sprzedażą wstawiasz go do ASO mówiąc, że chcesz zrobić 'mały' przegląd i żeby podciągnęli Ci go pod któryś z przeglądów z przytoczonej rozpiski

Kwestia indywidualna. Gdy ja zabierałem się za zakup używanego auta (głównie 5-8 letnie) to istotne były dla mnie przeglądy w ASO, chociażby ze względu na mniejsze prawdopodobieństwo kręcenia licznikiem. Więc dajmy na to, gdybym miał dziś kupić 6 letnie używane auto i miał do wyboru jedno z pełną historią przeglądów w ASO a drugie bez historii (lub krótką) a nieco tańsze- wybrałbym prawdopodobnie to pierwsze.
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2010, 09:03
Posty: 222 (0/4)
Auto: Mazda 3 BM '14, 2.0, 120 KM

Postprzez MichG » 21 lis 2016, 22:47

ellipsis napisał(a):Co do ukladu wydechowego to na szczescie wymiana jest po 5 latach a konczac gwarancje 5 letnia nie musimy juz 5go przegladu robic w ASO bo niby po co? Wartosc auta nie wzrosnie przez jeden serwis, liczy sie to ze polski salon i serwisowany przez okres gwarancji.
Pytanie czy ten uklad wydechowy jest tak "wytrzymały" ze wytrzyma tylko 5lat lub 80 tys km bo nie podaja sprawdzic stan tylko kategorycznie – wymienić. To znajac ceny pozostalych czesci w ASO to caly uklad wydechowy u nich pewnie z 10tys zl..

Będąc ostatnio w serwisie zapytałem właśnie o wymianę wydechu. Pan Kierownik odpowiedział, że jeszcze nikomu nie wymieniali, więc nie będą mnie do tego zmuszać. Jednak po kilku innych wypowiedziach Pana Kierownika, to nie do końca dowierzam. Ale poczekam i zobaczę.
Mam zamiar pojeździć dłużej niż 5 lat :D . No chyba że nie wytrzymam z autem lub serwisem :P .
Forumowicz
 
Od: 24 lip 2016, 09:40
Posty: 122 (0/2)
Skąd: Serock
Auto: Będzie: Mazda 3 ‘2024, SDN, 150KM, Exclusive-Line+Design+Driver Assistance&Sound, Zircon Sand.
Była: Mazda 3 '2017 120 KM, SDN, Sky Energy + Navi + LED SnowFlake, 2016.

Postprzez Wojtek » 21 lis 2016, 22:51

Skoro jest w planach serwisów wymiana układu wydechowego, to chyba lepiej by był on wymieniony... :|
Warto sprawdzić za co macie zapłacić przed serwisem i czy jest to wykonane...
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez ellipsis » 21 lis 2016, 22:52

Jak mogli wymienić już komuś wydech jak auta maja max. 3 lata...

Wojtek – jezeli na koszt serwisu to jak najbardziej ale jezeli my mamy placic za komplety wydech bo jest on w planie serwisowym to ja dziekuje. Skoro byle [tiiit] w ASO kosztuje majatek to wyobrazasz sobie koszt kompletnego wydechu?
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2014, 21:17
Posty: 768 (1/25)
Auto: Mazda3 HB 2.0 165KM
Ford Fiesta MK7 1.4 PB 96KM

Postprzez Wojtek » 21 lis 2016, 23:01

ellipsis napisał(a):Jak mogli wymienić już komuś wydech jak auta maja max. 3 lata...

...5 lat lub 80000 km

ellipsis napisał(a):Wojtek – jezeli na koszt serwisu to jak najbardziej

Rzeczy przewidziane do wymiany według planu są w cenie serwisu... ;)
(Cofnij się do pytania dlaczego 4 i 5 serwis są takie drogie) :P
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez ellipsis » 23 lis 2016, 12:22

Gwarancja producenta konczy sie po 3 latach a wydech do wymiany jest po 5ciu. Chyba nie sadzisz ze producent w aucie po gwarancji wymieni Ci za darmo caly uklad wydechowy..

Mowisz ze rzeczy przewidziane do wymiany w planie serwisowym sa na koszt sewisu. To dlaczego co roku placisz dodatkowo za oleje, filtry, plyny hamulcowe, które sa w planie serwisowym przewidziane do wymiany a nie tylko za robocizne – przeglad?
Pytalem sie w ASO ws. cen kolejnych przegladów. 4ty-5ty sa podciagane pod 2gi i 3ci i kosztuja ok 800-900zl. To już nie sa przeglady gwarancyjne więc oni generalnie nie maja ich przewidzianych. Mozna je robic jak sie chce lub musi aby utrzymac gwarancje ubezpieczeniowa o ile taka mamy. Dlatego auto po 5 latach de facto juz 2 lata jest po gwarancji producenta więc napewno nie beda mieli takiego gestu aby za 800-900zl wymienić Ci dodatkowo caly wydech skoro do tej pory tyle kosztowal podst. obsluga wymiany oleju i filtra..
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2014, 21:17
Posty: 768 (1/25)
Auto: Mazda3 HB 2.0 165KM
Ford Fiesta MK7 1.4 PB 96KM

Postprzez Wojtek » 23 lis 2016, 16:55

ellipsis napisał(a):Chyba nie sadzisz ze producent w aucie po gwarancji wymieni Ci za darmo caly uklad wydechowy..

A kto napisał, że za darmo?

Wojtek napisał(a):Rzeczy przewidziane do wymiany według planu są w cenie serwisu... ;)

Wspomniany tutaj "serwis" – to usługa przeglądu sezonowego auta wykonana zgodnie z zaleceniami producenta auta przez jednostkę do tego upoważnioną czyli ASO. Czynności te wykonuje się za pieniądze zleceniodawcy przeglądu... czyli Twoje.
Pytałeś się wczesniej dlaczego kolejne "przeglądy" są takie drogie... :P

Jak tego nie wykonasz (nie ważne czy w ASO czy nie), to prawdopodobnie rozpadnie się cały układ wydechowy w aucie, bo został on zaprojektowany ma max 5 lat...
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez rafs24 » 23 lis 2016, 17:23

To po pięciu latach trzeba będzie kupić wydech sebringa, będzie fajne brzmienie ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2016, 07:15
Posty: 136 (12/7)
Auto: Mazda 3 BM 2016, HB, 2.0 Sky-G 120KM, 6MT, Skyenergy + Xenon, Blue reflex

Postprzez Wojtek » 23 lis 2016, 17:44

Oprócz tłumików są jeszcze rury i osłony... Mam nadzieję, że będą one dostępne na rynku również innych producentów...
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez fux » 23 lis 2016, 18:23

Czy Wy potraficie czytać ze zrozumieniem?
Odnoszę wrażenie, że nie.
Jest zapis, iż wymiana co 80 kkm lub co 5 lat.

Ja w pół roku zrobiłem ponad 30 kkm więc w drugiej połowie następnego roku jestem ciekaw rozmowy z „merytorycznie" przygotowanym asystentem serwisu w tej sprawie. Z ciekawości zapytam przy najbliższej okazji, jak to widza i wyceniają.
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2016, 19:41
Posty: 331 (4/5)
Auto: 3 BP

Postprzez rafs24 » 23 lis 2016, 18:28

Ja tam czytam ze zrozumieniem, nie sądzę bym zrobił 80000 km przez pięć lat, także u mnie ewentualna wymiana wydechu nastąpi po upływie czasu na to przewidzianego, a nie przebiegu ;)
Swoją drogą też bym się z chęcią dowiedział ile sobie życzą za tą usługę w aso.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2016, 07:15
Posty: 136 (12/7)
Auto: Mazda 3 BM 2016, HB, 2.0 Sky-G 120KM, 6MT, Skyenergy + Xenon, Blue reflex

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323