Mazda z USA / Kanady – problemy i porady

Mazda3 BM (2013–2016) / Mazda3 BN (2016-2018)

Postprzez bezkluczyk » 15 lip 2020, 14:42

Mam do wymiany przedni błotnik, drzwi oraz prawdopobnie zderzak.

Czy lepiej będzie kupić używany ale oryginalny błotnik i zderzak i przemalować czy lepiej skorzystać z tańszych zamienników i oprzeć wymianę na nich? Jak z jakością i dopasowaniem takich zamienników? Czy może lepiej dołożyć i kupić oryginalne?
Forumowicz
 
Od: 18 cze 2020, 07:25
Posty: 69 (0/1)
Auto: M3

Postprzez karolkus » 15 lip 2020, 16:11

powiem tak można oryginał i można zamiennik – zamienniki dosyć dobrze pasują do m3 – osobiście polecam firmy tong yang. Na pewno dużo zależy od blacharza
Jak kupisz oryginalny zderzak to podejrzewam ze będzie po szkodzie jakiejś (sprawdź mocowania itp).
Forumowicz
 
Od: 7 lip 2004, 20:54
Posty: 154 (0/4)
Skąd: Łódź
Auto: M6 2.5T 2018
Wołek roboczy Premacy 2003 Automat :D
Nissan Leaf
Land Rover LR3 4.4 V8

Postprzez Hadesiak » 24 lip 2020, 22:26

Witam

Niecałe 2 msc temu sprowadziłem sobie Mazdę 3 z kanady , dodam ze nie jest to moje pierwsze auto zza oceanu .
Nawiązując do tematu – dla przyszłych kupców lub tych którzy rozmyślają – czy jest się czego bać .
Zacznę od wad
– w przypadku gdy ty sobie sam ściągasz –
*ze zdjęć nie jesteś w stanie ocenić wszystkich szkód auta .
*długi transport miedzy kontynentalny ( z odprawami i transportem do polski okolo 3 miesięcy)
i w zasadzie tylko tyle :)
-Jeżeli nabywasz auto w Polsce
* warto sprawdzić historie ( google , vin serwis / carfax )

– z problemów technicznych jakie mogą spotkać cie w Polsce
*aso nie honoruje gwarancji ze stanów / kanady
*Przeróbka lamp lub wymiana
*dołożenie halogenu przeciwmgielnego tył
*w przypadku mazdy ze stanów wymiana zegarów na te z km.

Z zalet zakupu auta ze stanów :
* na pewno główna zaleta zakupu auta zza oceanu jest cena , często niższa o 15-30 % od europejczyka
*widzisz co kupujesz – auta z rożnymi szkodami i tymi małymi i poważnymi ( nie liczcie na to ze auta zza naszej zachodniej granicy przyjeżdżają w stanie "igła" – a najczęściej historia tego auta jest ukrywana .( generalnie temat rzeka.)
*w przypadku mazdy ( stan podwozia jest w dużo lepszym stanie aniżeli w europejczykach.)
*możliwość konfiguracji auta ( poprzez zmniejszona cenę można sobie dokonać wielu modyfikacji ( to później postaram się po krotce opisać.)

Myśle ze takie główne wady i zalety wypisałem , chętnie służę pomocą na pw.



Osobiście kopiłem auto ze szkodą przodem i przetarty bok.
wszystkie części udało kupić się w kolor, obeszło się bez blacharki i malowania .

Mazda z 2015 roku kanada / cena po wszystkich modyfikacjach niższa o około 30 % od europejczyka

Co zmieniłem :
Licznik został- w kanadzie licznik wyskalowany jest w km/h oraz m/h
Dodane zostały lampy full led ----> troszkę lutowania przy lampie. ( wcześniej siedziały zwykle halogeny.)
Nowe 2 lusterka z kierunkowskazami ( wcześniej nie było kierunków .)
Zmieniony zderzak i grill na ten z poliftu (pasuje) .
Kompletny przód kopiłem wraz z lampami przeciwmgielnymi, których fabrycznie auto nie posiadało – okazało się ze mazda fabrycznie posiada wiązkę do halogenów i wystarczy je podpiąć . Jak się dowiedziałem na forum mazda revolution wystarczy zmienić manetkę na europejska z funkcja włączenia halogenów przód i tył- wtedy bez żadnego programowania pojawia się prąd na wiązce a w efekcie halogeny włączają się .
Z halogenami z tyłu jest nieco więcej zabawy : na forum jest poradnik jak to wykonać.
Ostatnio wraz z instrukcjami oaz poradnikami – zmieniłem wersje oprogramowania na te z językiem polskim ( czyli europejska ) dodatkowo wgrałem android auto oraz kilka innych modyfikacji , nie ma czego się bać – osoby które piszą o problemach usterkach tych modyfikacji zazwyczaj popełniły błąd podczas procedury serwisowej.

Reasumując przyszły kupcu : kupno auta zza oceanu ma swoje wady i zalety, od ciebie zależy czy chcesz pogrzebać troszkę przy samochodzie czy może kupić gotowy ale droższy samochód w Polsce.
Większość rzeczy zrobiłem sam i uwierz masaaaaaaa radochy i nowych doświadczeń. Na pewno zdecydowałbym się na kolejne auto zza oceanu.
Podziękowania dla ANDREP za cierpliwość i wiedzę przekazana dot. aktualizacji oprogramowania :)
Początkujący
 
Od: 21 lut 2020, 20:06
Posty: 13
Skąd: OPOLE
Auto: Mazda 3 2.0 155
2015 Kanada

Postprzez andrep » 25 lip 2020, 00:10

Hadesiak napisał(a):Czy wymienial ktoś manetke świateł , na ta z halogenami > musi byc przedliftowa ?

No proszę poradziłeś sobie , chociaż nie wiem czemu w tym wątku nie napisałeś tego posta
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 9&t=213322
tylko założyłeś podobny temat? Moderator pewnie przeniesie :)
Dzięki że wspomniałeś o mojej skromnej osobie <zawstydzony> , dzięki Tobie inni wiedzą że do Mazdy zza wielkiej wody można spokojnie wgrać oprogramowanie EU N i na dodatek darmowego AA <spoko>
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez Kriss7 » 28 lip 2020, 20:13

czesc andrep/hadesiak,

posiadam cx-5 z 2017 z wersja oprogramowania 70.00.352B NA (sam aktualizowałem według tej takiej długiej procedury) – poszło bez problemu.
Jednak zastanawiam sie nad wgraniem softu EU w związku z tym mam kilka pytan:
-posiadam tuner USA (brak nieparzystych częstotliwości – szczerze nie przeszkadza mi to) – czy na sofcie EU będą z nim jakieś problemy czy będzie działał tak samo ?
-licznik również USA – czy po wgraniu softu trzeba zamieniać jego region forcsanem ?
-aktualnie mazda "potrafi" czytać tylko znak stop – nie widzi znaków prędkości – czy soft EU to naprawi?
-AA mnie nie interesuje, bo posiadam oryginalny

W sieci sa zbieżne informacje na temat tego czy powinno sie wgrywać oprogramowanie EU do wersji auta ze stanów, ale skoro mówicie ze wszystko jest ok to też chyba sie zdecyduje, ale chciałbym uzyskać informacje na powyższe pytania.

btw czy ktoś wie, czy jest opcja odblokowania możliwości ustawienia wyższych predkosci dla aktywnego tempomatu ? Wersja USA działa max 145km/h, a z tego co wiem to wersje EU chyba do 200km/h.
Początkujący
 
Od: 22 sty 2020, 17:10
Posty: 21
Auto: CX-5

Postprzez Hadesiak » 28 lip 2020, 20:55

Czesc ze zmianą oprogramowania z USA na EU nie ma żadnego problemu . Co do fal u mnie akurat jest jak było .
Początkujący
 
Od: 21 lut 2020, 20:06
Posty: 13
Skąd: OPOLE
Auto: Mazda 3 2.0 155
2015 Kanada

Postprzez Kriss7 » 28 lip 2020, 21:35

A trzeba robić coś licznikiem ? Zmienić region?
Początkujący
 
Od: 22 sty 2020, 17:10
Posty: 21
Auto: CX-5

Postprzez demonpredkosci » 28 lip 2020, 21:45

po wgraniu Eu fale sie zmienią ale beda dobrze odbierać do ok 94mhz. jak chcesz powyzej to zmiana tunera konieczna

przekodowanie licznika na EU wg mnie nie ma sensu – nic nie zmienia poza wskazaniami paliwa ze zamiast E i F jet 0 i 1. Warto natomiast wymienic licznik na EU zeby nie miec tych brzydkich mil na predkosciomierzu analogowym

czy soft eu poprawi czytanie znakow nie wiem – JA MAM auto z kanady i czyta wszystko gites ale pamietajmy ze kanada ma kilometry a nie mile NATOMIAST nie testowalem czytania znakow na sofcie z US wiec nie wiem czy tez dobrze czytal przed wgraniem PL softu

ogolnie niewgrywanie softu europejskiego to glupota i nie wiem czego sie bac
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2020, 12:01
Posty: 209 (0/2)
Auto: Mazda CX5 Grand Touring Reserve

Postprzez Hadesiak » 9 sie 2020, 13:10

U mnie zakres fal pozostał taki jaki był <co?>
Początkujący
 
Od: 21 lut 2020, 20:06
Posty: 13
Skąd: OPOLE
Auto: Mazda 3 2.0 155
2015 Kanada

Postprzez bezkluczyk » 10 sie 2020, 14:00

Stosował może ktoś zamienniki dla błotników z przodu?
Mam do wymiany błotnik prawy przód i nie wiem co założyć – czy jak kolega wyżej proponował tong yang
czy kupić ori?

Jakiej jakości są te zamienniki? Na przykład taki:
http://petrov.pl/pl/p/Mazda-3-BM-2013-%2C-Blotnik-przedni-przod-nowy-LEWY/17044
Forumowicz
 
Od: 18 cze 2020, 07:25
Posty: 69 (0/1)
Auto: M3

Postprzez Hadesiak » 10 sie 2020, 19:10

Nie ma tragedii z zamiennikami . Ale osobiście szukałabym w kolor
Początkujący
 
Od: 21 lut 2020, 20:06
Posty: 13
Skąd: OPOLE
Auto: Mazda 3 2.0 155
2015 Kanada

Postprzez bezkluczyk » 11 sie 2020, 07:40

Poszukałem i znalazłem błotnik w kolorze 42B – taki jaki poszukuje.
Jest możliwość aby Mazda przez 4 lata (rocznik 2016) stracila w jakiś sposób kolor? Płynie z dość słonecznego stanu USA i obawiam sie ze zapłace za błotnik 650 zł + trzeba będzie to lakierować ;(

Zamiennik to koszt 150 zł + lakierowanie ale wiadomo że oryginał to jednak oryginał.
Forumowicz
 
Od: 18 cze 2020, 07:25
Posty: 69 (0/1)
Auto: M3

Postprzez Hadesiak » 11 sie 2020, 20:07

bezkluczyk napisał(a):Poszukałem i znalazłem błotnik w kolorze 42B – taki jaki poszukuje.
Jest możliwość aby Mazda przez 4 lata (rocznik 2016) stracila w jakiś sposób kolor? Płynie z dość słonecznego stanu USA i obawiam sie ze zapłace za błotnik 650 zł + trzeba będzie to lakierować ;(

Zamiennik to koszt 150 zł + lakierowanie ale wiadomo że oryginał to jednak oryginał.


Nie wiem jakim budżetem operujesz ale , przy wymianie błotnika zderzaka i drzwi najlepiej pomalować wszystko , ogarnięty lakiernik scieniuje druga parę drzwi i słupek, delikatna polerka maski i będzie pan zadowolony :) dużo zależy od lakiernika i blacharza . Dobry blacharz wyrzeźbi tak ze będzie spasowane jak trzeba .
Początkujący
 
Od: 21 lut 2020, 20:06
Posty: 13
Skąd: OPOLE
Auto: Mazda 3 2.0 155
2015 Kanada

Postprzez cfpawel » 13 sie 2020, 21:43

Cześć,
Jeśli ktoś potrzebowałby pomocy przy wymianie licznika na EU to mogę pomóc w obrębie Warszawy.
U siebie robiłem wymianę na typ z centralnym obrotomierzem i mam doświadczenie w tym zakresie+niezbędne kable i soft. Jeśli ktoś potrzebuje to mam również mój stary licznik wyskalowany w km/h. Jak coś to proszę pisać na PW.
Początkujący
 
Od: 13 lip 2017, 13:37
Posty: 2 (2/0)
Auto: Mazda III, Skyactive 2.0 120KM

Postprzez demonpredkosci » 14 sie 2020, 12:59

mam nadzieję, że zgłosileś do SKP fakt wymiany drogomierza bo bez tego popełniasz przestępstwo
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2020, 12:01
Posty: 209 (0/2)
Auto: Mazda CX5 Grand Touring Reserve

Postprzez karolkus » 14 sie 2020, 13:55

demonpredkosci napisał(a):mam nadzieję, że zgłosileś do SKP fakt wymiany drogomierza bo bez tego popełniasz przestępstwo

A zmiana drogomierza z takim samym stanem licznika też trzeba zgłaszać? czy tylko jak stan licznika jest inny? :) ja wiem ze ustawodawca nie przewidział, że może mieć miejsce taki zbieg okoliczności ale jak auta są w miare nowe i kupuje licznik co ma 10678km przebiegu a u mnie jest 10500 to dajmy na to ze moge przejezdzic te 178km i wtedy wymienic 1:1 :) w sumie zgłosić mozna tylko czy trzeba?
Forumowicz
 
Od: 7 lip 2004, 20:54
Posty: 154 (0/4)
Skąd: Łódź
Auto: M6 2.5T 2018
Wołek roboczy Premacy 2003 Automat :D
Nissan Leaf
Land Rover LR3 4.4 V8

Postprzez demonpredkosci » 14 sie 2020, 14:12

kazdorazowa zmiana drogomierza musi byc zgloszona w ciagu 14 dni od tego faktu do SKP a SKP bo zrobieniu badania zglasza to do CEPiK
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2020, 12:01
Posty: 209 (0/2)
Auto: Mazda CX5 Grand Touring Reserve

Postprzez bezkluczyk » 17 sie 2020, 10:33

Czy lusterko (z czujnikiem martwego pola) od wersji europejskiej będzie pasowało do wersji USA?
Czy wyglądają tak samo? Można dołożyć jedno z europy a drugie zostawić USA?
Forumowicz
 
Od: 18 cze 2020, 07:25
Posty: 69 (0/1)
Auto: M3

Postprzez karolkus » 17 sie 2020, 15:43

bezkluczyk napisał(a):Czy lusterko (z czujnikiem martwego pola) od wersji europejskiej będzie pasowało do wersji USA?
Czy wyglądają tak samo? Można dołożyć jedno z europy a drugie zostawić USA?

Witam,

Lusterko USA nie jest składane elektrycznie, a przez to wersja EU ma dwie wtyczki – trzeba poprzekladać kilka pinów i powinno działać. – oczywiście el. składanie nie będzie działało :)
Forumowicz
 
Od: 7 lip 2004, 20:54
Posty: 154 (0/4)
Skąd: Łódź
Auto: M6 2.5T 2018
Wołek roboczy Premacy 2003 Automat :D
Nissan Leaf
Land Rover LR3 4.4 V8

Postprzez demonpredkosci » 17 sie 2020, 21:22

chyba ze typ ma na mysli wklad lusterka to wtedy mozna wymienic
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2020, 12:01
Posty: 209 (0/2)
Auto: Mazda CX5 Grand Touring Reserve

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323