[Mazda 6 MPS] Funkcje pilota

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Makave » 2 sie 2010, 17:54

Hola,

Mialem malo ciekawa w weekend – na krzywy ryj <jupi> podczepilem sie do znajomych na lajbe, coby poudawac urlop. Zostawilem w sobote auto na parkingu niby strzezonym w Rucianym, podjechalem do Mikolajek zapakowalem sie do nic na lodke. W niedziele doplynelismy leniwie do Rucianego i jak odebralem auto to mi chlopcy parkingowcy powiedzieli ze auto wylo w nocy. Heh nie bylem nawet przekonany ze ma alarm, bo sie wczesniej nawet nie uzbrajal (nie migala czerwona kontrolka z kluczykiem) No coz jakims cudem zaczal sie uzbrajac, pare dni wczesniej cos ponaciskalem na pilocie i auto zaczelo do mnie mrygac nawet:)

Problem w tym ze przestawilem auto i ono z tesknoty zapewne zaczelo mi co jakis czas wyc (co 10 min). Zadnego paskudztwa nie bylo w srodku, poza tym wydaje mi sie ze w europejskiej wersji jest opcja trzecim przyciskiem z kluczyka wylaczenia czujnikow ruchu w srodku (mrygalo 3 razy), ale nic to nie dawalo. Obejrzalem sobie auto dokladnie zadnych sladow wlamania wszystko ok. Zeby wylaczyc to cholerstwo pomoglo dopiero odlaczenie akumulatora :(

I teraz pytanie do was – co to moglo byc i jak to cholerstwo wylaczyc w przyszlosci bez odcinania aku ? I jak wlaczyc/wylaczyc miganie swiatel przy otwieraniu, zamykaniu auta? Czytalem hamerykanski manual wczoraj ale jedyne czego sie dowiedzialem to:

Przytrzymanie na pilocie zamkniecia – domkniecie szyb
Przytrzymanie na pilocie otwarcia – otwarcie szyb
Przytrzymanie panic button – alarm – ale ja mam inna ikonke i to chyba jest wylaczenie czujnikow ruchu

Jakies inne funkcje ma ten samochodowy pilot ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 sty 2010, 13:33
Posty: 65
Skąd: Wawa
Auto: Mazda 6 MPS 2.3 Disi Turbo, 2006

Postprzez fazer72 » 2 sie 2010, 19:35

Jak naciśniesz taki srebrny guziczek to wyskakuje kluczyk <rotfl>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2007, 17:30
Posty: 513
Skąd: żeś się tu wziął ?

Postprzez Stivi » 2 sie 2010, 21:54

fazer72 napisał(a):Jak naciśniesz taki srebrny guziczek to wyskakuje kluczyk

tez prawda <lol>
Stivi
 

Postprzez Makave » 4 sie 2010, 11:41

fazer72 napisał(a):Jak naciśniesz taki srebrny guziczek to wyskakuje kluczyk <rotfl>


Zapomniales dodac ze zeby ten feature zadzialal kluczyk musi byc schowany ;P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 sty 2010, 13:33
Posty: 65
Skąd: Wawa
Auto: Mazda 6 MPS 2.3 Disi Turbo, 2006

Postprzez DISItune » 4 sie 2010, 12:00

załozył inteligencje rozmowcy <zeby>
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 9 lis 2007, 16:07
Posty: 1496 (21/14)
Skąd: Warszawa
Auto: 5.7 V8 i R1250R

Był 3 BK MPS 360KM powered by DISI-tune

Postprzez FeniX » 20 wrz 2010, 19:56

W sumie to też bym się chętnie dowiedział do czego służy 3ci przycisk na pilocie... w wersji US to wlaczalo alarm po przytrzymaniu. Mi natomiast nie domykało szyb.... komuś w speedzie domyka szyby z pilota??
Prostak narzeka, mądry radzi
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2009, 04:00
Posty: 580
Skąd: Kraków
Auto: LEXUS IS250

Postprzez BUrdoror » 21 wrz 2010, 10:52

Mi domyka, ale tylko jak trzymam przycisk. Pusczenie jest rownoznaczne z zaprzestaniem operacji zamykania szyb. Generalnie – do d... z takim rozwiazaniem. Ja mam nieco inny kluczyk:
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Forge BPV Gen2, K&N Typhoon, Bilstein B6, TRZ Dog Bone RMM, Denso ITV22, Hypertech tune
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2010, 15:01
Posty: 519
Skąd: Praga
Auto: M3 MPS BK 2007

Postprzez Darkman111 » 22 wrz 2010, 22:25

Mi w europejskiej wersji otwiera wszystkie szyby jak dłużej przytrzymam przycisk otwierania drzwi, a zamyka szyby jak trzymam zamykanie drzwi, 3 guzik jest podobno do wyłączenia czujek itp.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 paź 2009, 15:58
Posty: 57
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 MPS

Postprzez FeniX » 22 wrz 2010, 23:09

teraz mam europejska wersje i też działa otwieranie/zamykanie w MPS jest to jak najbardziej naturalne w ameykancu natomiast dzialao tylko otwieranie... nash a tobie dziala domykanie szyb z kluczyka??? bo albo to jest jakiś hamerykanski wymog bezpieczenstwa (mozna komus przyciac glowe) albo w speedzie miałem źle zaprogramowany kluczyk... a że mialem/mam tylko jeden to nie sprawdzilem innym pilotem :P
Prostak narzeka, mądry radzi
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2009, 04:00
Posty: 580
Skąd: Kraków
Auto: LEXUS IS250

Postprzez nash13 » 22 wrz 2010, 23:17

nie dziala. Trzeci guzik to antynapadowy wynalazek. Nasiskasz a auto wyje i swieci, bez sens :D
Raczej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2009, 22:25
Posty: 128
Skąd: Warszawa
Auto: speed 6

Postprzez FeniX » 22 wrz 2010, 23:28

a mnie sie ta opcja podobała brak mi w mpsie. i jeszcze jak zamkniete auto i naciskasz"zamknij" to trabilo... mina dup przechodzacyk obok pustego zamknietego auta ktore trabi jak przechodza obok bezcenna...
Prostak narzeka, mądry radzi
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2009, 04:00
Posty: 580
Skąd: Kraków
Auto: LEXUS IS250

Postprzez nash13 » 22 wrz 2010, 23:31

FeniX napisał(a):a mnie sie ta opcja podobała brak mi w mpsie. i jeszcze jak zamkniete auto i naciskasz"zamknij" to trabilo... mina dup przechodzacyk obok pustego zamknietego auta ktore trabi jak przechodza obok bezcenna...


no to fakt, kilka razy byly niezle jaja z tym. Prosty test, te ktore sie ogladaly – eee, nie warto. Te dumne, niewzruszone z wzrokiem wbitym w horyzont juz owszem <lol>
Raczej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2009, 22:25
Posty: 128
Skąd: Warszawa
Auto: speed 6

Postprzez FeniX » 22 wrz 2010, 23:35

speed ma kilka przewag nad MPS .. takich gadzetow jakich teraz nie mam :( np przycisk "lock" na drzwiach albo jak sadzalem dziecko na foteliku poduszka pasazera sama sie wylaczala automatycznie... reczna regulacja świateł... iiii co jest zaskoczeniem redline na obrotomierzu zaczyna sie ciut później jak bedziecie na spocie to sprawdźcie licznik speeda i MPS w sumie speed ma miec w seri 272 konie... natomiast na plus w mpsie jest komputer pokladowy ktory pokazuje spalanie.. nash dysponujesz takim u siebie??? ja jeszcze takiego w speedzie nie widzialem a speedow juz pare w zyciu widziałem :)
Prostak narzeka, mądry radzi
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2009, 04:00
Posty: 580
Skąd: Kraków
Auto: LEXUS IS250

Postprzez People_Hate_Me » 24 wrz 2010, 12:56

dobra widzę że rozwineliście się z tematem w zupełnie inna stronę niż to powinno być :D
zastanawiam się czy to poprostu usunąć czy gdzieś przenieść. Jeszcze to przemyślę.
a teraz proszę bez ot w tym temacie o kluczyku
Psssssssssssssst
Moderator
 
Od: 16 lip 2008, 15:26
Posty: 6441 (5/20)
Skąd: Trn
Auto: Mazda MX-6 (GE) 2.0 FS-T 93r
Subaru Impreza (GC) 2.0 Combi

Postprzez FeniX » 12 paź 2010, 23:21

odkrył ktoś co daje ten 3ci przycisk?? Ja jak go naciskam to kierunkowskazy migaja 3 razy ;) ale co daje dalej nie mam pojecia
Prostak narzeka, mądry radzi
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2009, 04:00
Posty: 580
Skąd: Kraków
Auto: LEXUS IS250

Postprzez herci62 » 7 lut 2013, 14:46

,,FUNKCJE PILOTA,, Próbuje znaleźć i nic---a mianowicie jak na początku mam problem odnośnie pilota scyzor MAZDA6 2,2 diesel 2009r. Tez coś po-naciskałem i przy zamykaniu drzwi przestały mrugać kierunkowskazy --jak to przywrócić ????? i kiedyś kiedy tylko dotknąłem auta juz włączał się alarm --teraz nic . Może ktoś wstawi jakąś procedurę ustawiania funkcji tego pilota.
Dodam ze dysponuje tylko jednym pilotem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 maja 2008, 15:22
Posty: 131 (0/1)
Skąd: wrocław/swindon
Auto: mazda-6 2.2D/163 bhp/ 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy MPS / Mazdaspeed