[DISI] Strojenie i sonda

Postprzez FeniX » 2 sty 2011, 15:07

Myśle że o tym nie ma co mażyć :( narazie 1sza diagnoza spieprzona sonda lambda ... zobaczymy co dalej...
Prostak narzeka, mądry radzi
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2009, 04:00
Posty: 580
Skąd: Kraków
Auto: LEXUS IS250

Postprzez DISItune » 2 sty 2011, 15:50

FeniX napisał(a):Myśle że o tym nie ma co mażyć :( narazie 1sza diagnoza spieprzona sonda lambda ... zobaczymy co dalej...


na jakiej podstawie taki wniosek <co?>
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 9 lis 2007, 16:07
Posty: 1496 (21/14)
Skąd: Warszawa
Auto: 5.7 V8 i R1250R

Był 3 BK MPS 360KM powered by DISI-tune

Postprzez FeniX » 2 sty 2011, 17:10

komputer diagnostyczny ponoc dziwne rzeczy pokazywal przy odczycie.. stad taki wniosek..
Prostak narzeka, mądry radzi
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2009, 04:00
Posty: 580
Skąd: Kraków
Auto: LEXUS IS250

Postprzez DISItune » 2 sty 2011, 17:14

FeniX napisał(a):komputer diagnostyczny ponoc dziwne rzeczy pokazywal przy odczycie.. stad taki wniosek..


a możesz coś dokładniej napisać? przy odczycie czego pokazywał te dziwne rzeczy i jak bardzo dziwne?
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 9 lis 2007, 16:07
Posty: 1496 (21/14)
Skąd: Warszawa
Auto: 5.7 V8 i R1250R

Był 3 BK MPS 360KM powered by DISI-tune

Postprzez fazer72 » 2 sty 2011, 21:33

A CEL'a nie wywaliło ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2007, 17:30
Posty: 513
Skąd: żeś się tu wziął ?

Postprzez DISItune » 2 sty 2011, 22:21

fazer72 napisał(a):A CEL'a nie wywaliło ?


<czytaj>
Ostatnio edytowano 19 sty 2011, 10:24 przez DISItune, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 9 lis 2007, 16:07
Posty: 1496 (21/14)
Skąd: Warszawa
Auto: 5.7 V8 i R1250R

Był 3 BK MPS 360KM powered by DISI-tune

Postprzez People_Hate_Me » 3 sty 2011, 13:13

to temat o czyszczeniu Filtra. a nie o błędach sondy :)
Psssssssssssssst
Moderator
 
Od: 16 lip 2008, 15:26
Posty: 6441 (5/20)
Skąd: Trn
Auto: Mazda MX-6 (GE) 2.0 FS-T 93r
Subaru Impreza (GC) 2.0 Combi

Postprzez DISItune » 3 sty 2011, 13:29

to wydziel posty o strojeniu i sondzie które wyniknęły ze strojenia, bo to nie jest OT

wydziel, nie skasuj brutalu <faja>
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 9 lis 2007, 16:07
Posty: 1496 (21/14)
Skąd: Warszawa
Auto: 5.7 V8 i R1250R

Był 3 BK MPS 360KM powered by DISI-tune

Postprzez gucior » 3 sty 2011, 13:38

a Ty masz oba katy wycięte? Może to jest powodem, że sonda głupoty podaje i afr szaleje i zalewa go?
beware
be there
be progressive
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2010, 15:59
Posty: 107
Auto: 2007 6 empees

Postprzez People_Hate_Me » 3 sty 2011, 14:07

usuwać nie zamierzałem wycinam :)
Psssssssssssssst
Moderator
 
Od: 16 lip 2008, 15:26
Posty: 6441 (5/20)
Skąd: Trn
Auto: Mazda MX-6 (GE) 2.0 FS-T 93r
Subaru Impreza (GC) 2.0 Combi

Postprzez eempes6 » 3 sty 2011, 17:03

Fenix ma wszystko prawie prócz 1 jezdzacego bardzo szybko mpsa (bez zlosliwisci)

nie jestem fachowcem ale na Twym miejscu jakbym wsadzil tyle siana (dla1nego duzo dla 2iego malo) to oddałbym fure w lapy map teka i wgral oprogramowanie (jakiekolwiek niech bedzie ze oni maja od 44 i srastersa, moim zadniem masz potencjal na ok 400/550 kto widzial Fenixa liste co ma wie o czym mówie pomijaqm "graty na strychu") to z sondami czy afr czt innym ku.... to chyba sobie poradzą....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lip 2010, 21:05
Posty: 255

Postprzez People_Hate_Me » 3 sty 2011, 17:16

eempes6 to ze wstawisz kropke w zdanie wulgarne i Ci go nie wytita nie oznacza ze można takie słowa używać. Raz drugi przymkne oko :P ale teraz juz przywoluje do pożądku :)
Psssssssssssssst
Moderator
 
Od: 16 lip 2008, 15:26
Posty: 6441 (5/20)
Skąd: Trn
Auto: Mazda MX-6 (GE) 2.0 FS-T 93r
Subaru Impreza (GC) 2.0 Combi

Postprzez FeniX » 4 sty 2011, 04:43

Dokładnie to AFR sie rozjeżdża. Katy oba wyciete. mam juz 2ga sonde zalatwiona wiec jade do gościa w środe. Facet naprawde kumaty :( lecz niestety nie w dziedzinie MPS. Ale wieżę że sobie poradzi. Jeśli nie zostanę skazany na Map-Tek i tam si udam. Auto jest kompletnie przelane. Dodam jeszcze ,ze jaja sié dzieja dopiero jak sie sonda zagrzeje. Powoli tracé nadzieje na wystrojenie tego ustrojstwa u siebie, cella nie wywala. zastanawiam sie tez czy nie wsadzic wskaznika od AFR bo to chyba niezly pomysl?
Prostak narzeka, mądry radzi
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2009, 04:00
Posty: 580
Skąd: Kraków
Auto: LEXUS IS250

Postprzez DISItune » 4 sty 2011, 11:03

FeniX napisał(a):Auto jest kompletnie przelane.


to znaczy jaki jest AFR?
Ostatnio edytowano 19 sty 2011, 10:24 przez DISItune, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 9 lis 2007, 16:07
Posty: 1496 (21/14)
Skąd: Warszawa
Auto: 5.7 V8 i R1250R

Był 3 BK MPS 360KM powered by DISI-tune

Postprzez gucior » 4 sty 2011, 14:04

FeniX napisał(a):Dokładnie to AFR sie rozjeżdża. Katy oba wyciete. mam juz 2ga sonde zalatwiona wiec jade do gościa w środe. Facet naprawde kumaty :( lecz niestety nie w dziedzinie MPS. Ale wieżę że sobie poradzi. Jeśli nie zostanę skazany na Map-Tek i tam si udam. Auto jest kompletnie przelane. Dodam jeszcze ,ze jaja sié dzieja dopiero jak sie sonda zagrzeje. Powoli tracé nadzieje na wystrojenie tego ustrojstwa u siebie, cella nie wywala. zastanawiam sie tez czy nie wsadzic wskaznika od AFR bo to chyba niezly pomysl?


A co Daniel na to wszystko mówi bo nie kumam? Ma pomysł czy wymieniasz element za elementem i dalej nie ma pomysłu? Ten gość od sondy to właśnie on czy jakiś inny mistrz?

Wg mnie montowanie AFR to zbytek bo na codzień jest Ci to na dzwon jeśli ktoś go już wystroi – a przy strojeniu i tak stroiciel zakłada własną sondę przy pomocy której auto ustawia i którego zadaniem jest takie ustawienie map aby w każdym zakresie AFR był na bezpiecznym poziomie.

Nie wiem czy maptek sobie z tym poradzi niestety bo: rozmawiałem z nimi o swoim aucie i oni na hasło, że w aucie jest dolot + wydech już mówili, że tak "zmodzonego" to jeszcze nigdy DISI nie robili i nie gwarantują wyników, dodatkowo potrzebują na to minimum 3 dni i w ogóle Pan sprawiał wrażenie, że wolał by żebym przyjechał Subaru niż Mazda ;)

Może zadzwoń do SSG do Goofiego +48605433344 i jego podpytaj bo chyba jest tak, że oni mają największe doświadczenie w DISI i może ewentualnie skieruje Cie na elektronikę do kogoś innego – przy moich pierwszych rozmowach z nim mówił, że od tego roku gadają z którąś z firm która uczy się tego DISI i ma mieć już to obcykane, zapytaj bo ja o tym z nim teraz nie rozmawiałem... W dodatku w SSG aktualnie mają teraz moje auto w którym coś tam dłubią więc nawet mają taką sztukę na stanie jak Twoja do poszukiwań i porównań ;)

<czarodziej>
beware
be there
be progressive
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2010, 15:59
Posty: 107
Auto: 2007 6 empees

Postprzez DISItune » 4 sty 2011, 14:14

gucior napisał(a):Nie wiem czy maptek sobie z tym poradzi niestety bo: rozmawiałem z nimi o swoim aucie i oni na hasło, że w aucie jest dolot + wydech już mówili, że tak "zmodzonego" to jeszcze nigdy DISI nie robili i nie gwarantują wyników, dodatkowo potrzebują na to minimum 3 dni i w ogóle Pan sprawiał wrażenie, że wolał by żebym przyjechał Subaru niż Mazda ;)


co się dziwisz, zęby na tym zjedli ;)

gucior napisał(a):Może zadzwoń do SSG do Goofiego +48605433344 i jego podpytaj bo chyba jest tak, że oni mają największe doświadczenie w DISI i może ewentualnie skieruje Cie na elektronikę do kogoś innego – przy moich pierwszych rozmowach z nim mówił, że od tego roku gadają z którąś z firm która uczy się tego DISI i ma mieć już to obcykane, zapytaj bo ja o tym z nim teraz nie rozmawiałem... W dodatku w SSG aktualnie mają teraz moje auto w którym coś tam dłubią więc nawet mają taką sztukę na stanie jak Twoja do poszukiwań i porównań ;)

<czarodziej>


nie wiesz z którą <co?> przydałby się ktoś kto wreszcie ogarnie DISI, zwłaszcza pomodzone, bo zwiększyć wartości w mapach seryjnego auta to każdy głupi potrafi, gorzej jak auto pomodzone i wartości oczekiwane nie pokrywają się z rzeczywistymi <glupek2>
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 9 lis 2007, 16:07
Posty: 1496 (21/14)
Skąd: Warszawa
Auto: 5.7 V8 i R1250R

Był 3 BK MPS 360KM powered by DISI-tune

Postprzez gucior » 4 sty 2011, 15:11

Misiek – niestety Goofi nie podawał mi nazwy firmy która ma się tym zajmować ale on ma do Ciebie dzwonić dziś to może uda Ci się wyciągnąć info jaki tam status i kto to w ogóle jest – byłem dziś u niego i gadaliśmy o daszku na zegary i nasłałem go na Ciebie, żeby się dowiedział skąd go wytrzasnąłeś ( licząc, że nie wytrzasnąłeś go z USA )..

odnośnie mapteka to w ogóle mnie to nie dziwi tylko trochę bawi, że mają w ofercie dłubanie tych motorów a już w rozmowie dają do zrozumienia, że trochę się boją ;) co robię podejścia pod strojenie tego auta zaczynam żałować, że nie kupiłem jednak czegoś z VAG lub Subaru/EVO chodz pewnie tak jak Habz następne moje auto to będzie EX
beware
be there
be progressive
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2010, 15:59
Posty: 107
Auto: 2007 6 empees

Postprzez DISItune » 4 sty 2011, 15:23

gucior napisał(a):Misiek – niestety Goofi nie podawał mi nazwy firmy która ma się tym zajmować ale on ma do Ciebie dzwonić dziś to może uda Ci się wyciągnąć info jaki tam status i kto to w ogóle jest – byłem dziś u niego i gadaliśmy o daszku na zegary i nasłałem go na Ciebie, żeby się dowiedział skąd go wytrzasnąłeś ( licząc, że nie wytrzasnąłeś go z USA )..


niestety dzwonił z rana, daszek częściowo wytrzasnąłem z USA, podesłałem mu namiar na taki gotowy do Ciebie <oczko>

gucior napisał(a):odnośnie mapteka to w ogóle mnie to nie dziwi tylko trochę bawi, że mają w ofercie dłubanie tych motorów a już w rozmowie dają do zrozumienia, że trochę się boją ;)


bo ten silnik jest dziwny <zeby> będzie kiedyś chwila to Ci pokażę co mam na myśli <lol>

gucior napisał(a):co robię podejścia pod strojenie tego auta zaczynam żałować, że nie kupiłem jednak czegoś z VAG lub Subaru/EVO chodz pewnie tak jak Habz następne moje auto to będzie EX


A ja jedyne czego żałuję to to, że nie wziąłem Speeda (uparliśmy się z żoną na gwarancję <glupek2> ), miałbym przynajmniej gotowe rozwiązania jeśli chodzi o ECU.

No dobra, mogliśmy kupić Mustanga V8 hahaha nie jeździłby kompletnie ale za to jak by gadał <serduszka>

żeby nie było zupełnie OT Fenix napisz proszę w wolnej chwili jak bardzo auto jest przelane (jaki ma ten AFR) i czy drugi problem o którym piszemy to to, że zadany w mapie AFR ma niewiele wspólnego z rzeczywistym.
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 9 lis 2007, 16:07
Posty: 1496 (21/14)
Skąd: Warszawa
Auto: 5.7 V8 i R1250R

Był 3 BK MPS 360KM powered by DISI-tune

Postprzez gucior » 4 sty 2011, 15:47

ale ja go właśnie nasłałem, żeby sprawdził, czy nie kupiłeś go od jakiegoś rzeźnika tutaj na miejscu – taki w USA to ja znalazłem dawno ale wszelkie moje zakupy zza kałuży nigdy nie zakończyły się sukcesem bo zawsze towar był zagubiony... <lol>

Wierzę, że jak już auto zrobię i w SSG i w BLS to na któryś spot w końcu dotrę to będzie sposobność pogadać o tych dziwnych silnikach itd...

Fenix – napisz jaki masz AFR na wolnych obrotach a jaki na WOT, dodatkowo to co sugerowałem powyżej czyli telefon do SSG bo coprawda Goofi jest dziś trochę zakręcony ale coś mądrego może podpowie...
t.
beware
be there
be progressive
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2010, 15:59
Posty: 107
Auto: 2007 6 empees

Postprzez DISItune » 4 sty 2011, 16:03

gucior napisał(a):ale ja go właśnie nasłałem, żeby sprawdził, czy nie kupiłeś go od jakiegoś rzeźnika tutaj na miejscu – taki w USA to ja znalazłem dawno ale wszelkie moje zakupy zza kałuży nigdy nie zakończyły się sukcesem bo zawsze towar był zagubiony... <lol>


no własnie mój kupiłem za kałużą i przerabiałem u "rzeźnika" na miejscu, ale podstawą był daszek zza kałuży

gucior napisał(a):Wierzę, że jak już auto zrobię i w SSG i w BLS to na któryś spot w końcu dotrę to będzie sposobność pogadać o tych dziwnych silnikach itd...


BLS <co?>

gucior napisał(a):Fenix – napisz jaki masz AFR na wolnych obrotach a jaki na WOT, dodatkowo to co sugerowałem powyżej czyli telefon do SSG bo coprawda Goofi jest dziś trochę zakręcony ale coś mądrego może podpowie...
t.


jak nic nie jest rzeczywiście zepsute to na wolnych ma ~14,7 a przy WOT obstawiam niskie 9 <peace>
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 9 lis 2007, 16:07
Posty: 1496 (21/14)
Skąd: Warszawa
Auto: 5.7 V8 i R1250R

Był 3 BK MPS 360KM powered by DISI-tune

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy MPS / Mazdaspeed