Kopcenie z rury wydechowej na niebiesko

Postprzez Dzierba321 » 19 gru 2022, 23:53

Cześć, posiadam Mazde 3 bk mps, w listopadzie 2021 roku auto zaczęło kopcić powoli na biało, tłumaczyłem to sobie ze jest zimno i to nic złego. Spaliny nie śmierdziały żadnym płynem, postanowiłem jeszcze zrobić test na uszczelkę pod głowicą który wyszedł negatywny. Następnie w momencie jak zaczęło się robić ciepło(mniej więcej w kwietniu) dym zaczął robic się niebieski. Wszedłem pod auto, i zobaczyłem ze turbo jest zalane olejem wiec, stwierdziłem ze to pewnie jest turbo. Zregenerowałem turbine ale auto dalej korciło stwierdziłem ze, pewnie wydech jest w oleju wiec musi się wypalić, przejechałem trase ok. 800km ale, auto dalej dymiło. Dowiedziałem sie jeszcze ze to może być odma, postanowiłem ja wyczyścić ale, to tez nie dało efektów. W momencie desperacji zrobiłem dwa razy płukankę która tez nic nie dala. Aktualnie nie wiem co robić opadły mi ręce i przychodze z pytaniem, co jeszcze mogę zrobić. Dodam jeszcze ze sprawdzałem kompresje i było 12.3, 11.5, 10,2 i 9,5 słyszałem ze, jeżeli jest powyżej 9 to jest git ale, czy powinna być az taka różnica pomiędzy pierwszym a czwartym cylindrem?
Początkujący
 
Od: 19 gru 2022, 23:17
Posty: 1
Auto: Mazda 3 bk Mps 2.3t disi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy MPS / Mazdaspeed