Stacja multimedialna w Mazda 2 DE

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez ignac » 14 paź 2019, 15:03

Witam wszystkich Klubowiczów tudzież innych gotowych pomóc. Auto sprowadzone z Niemiec. Rok produkcji 2014 jeszcze DE. Posiada zamontowaną – prawdopodobnie przez niemieckiego dealera – stację (panel?) multimedialną (navi- telefon – radio) z wgranym programem: mazda-avn2.naviextras.com wyprodukowanym przez firmę NNG Kft. Problem w tym, że nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji obsługi tej stacji. Uzyskanie pomocy w ASO Mazda bezowocne z wyjaśnieniem: auto z importu indywidualnego i my się taki nie zajmujemy. Szukam na własną rękę i częściowo radzę sobie intuicyjnie. Chciałbym jednak do instrukcji zajrzeć ponieważ nie wszystko mi się udaje. Mam – przykładowo – problem ze sparowaniem pary: telefon komórkowy – Bluetooth w samochodzie. Próbowałem też porozumieć się z poprzednią właścicielką mniemając, że kupując auto dostała też do niego instrukcję obsługi auta oraz stacji multimedialnej – teraz jej niepotrzebne. Nic to nie dało. Starsza pani nie wie gdzie sią zawieruszyły owe papiery, a poza tym chyba niezbyt lubi Polaków. Została ostatnia nadzieja: może ktoś z Rodaków posiada taką instrukcję. Proszę o odzew.
Początkujący
 
Od: 30 cze 2018, 21:09
Posty: 7
Auto: Mazda2 DE 1340ccm 2014

Postprzez Manius5 » 19 paź 2019, 20:04

Tu na forum będzie ciężko. Jak serwis nie chce pomóc a powinien pozostaje Ci szukać na zagranicznych forach u nas 2 jest mało popularna.
Początkujący
 
Od: 15 lis 2018, 16:53
Posty: 22 (3/2)
Auto: Fajna Mazda 2
1.3 86KM

Postprzez ignac » 29 paź 2019, 12:54

Jestem lekkim optymistą i mam nadzieję, że może u kogoś potrzebną instrukcję odnajdę. Ową nadzieję opieram na fakcie, że ileś Mazd 2 DE wyposażonych w stację navi jednak po naszych drogach jeździ. Ale dziękuję, za zainteresowanie moim postem.
Początkujący
 
Od: 30 cze 2018, 21:09
Posty: 7
Auto: Mazda2 DE 1340ccm 2014

Postprzez cyceron » 30 paź 2019, 16:59

Być może jak i ja posiadasz stację Alpine W920r. W tych samochodach występowały bodaj 2 lub 3 rodzaje stacji. Instrukcję posiadam jak by co, a i na pewno jest na stronie producenta, także w naszym języku.

edit: https://www.mazda.pl/serwis/lacznosc/ tam po wybraniu mazdy 2 są 3 systemy, ale tylko te 2 ostatnie były montowanie w DE. Kiedyś chyba to mieli bardziej szczegółowo opisane.

Ta środkowa to właśnie Alpine W920r i powiązana jest z naviextras, a ta dolna to Sanyo tomtom nva sd8110.

Jak już sparujesz telefon to daj znać czy mikrofon Ci od razu zadziała, bo u mnie cisza i nie wiem czy to software czy po prostu trzeba zajrzeć do kabli.
Początkujący
 
Od: 30 paź 2019, 16:50
Posty: 5
Auto: Mazda 2 1.3 2013

Postprzez ignac » 8 lis 2019, 09:28

Salve (konsulu). Dziękuję za nadzieję, że może jeszcze będę miał pożytek ze swojej navi. Jej system to Alpine G500. Póki co jeszcze nie udał się ożenek telefonu z Bluetooth. Gdzieś błąd jakowyś popełniam albo przyczyna technicznej natury. No i sprawa aktualizacji mapy bez udawania się do miejscowych speców z auto car (bo i drodzy i nie budzący zaufania).
Początkujący
 
Od: 30 cze 2018, 21:09
Posty: 7
Auto: Mazda2 DE 1340ccm 2014

Postprzez cyceron » 8 lis 2019, 16:40

Wczoraj doczytałem, że Alpine w Mazdach miały niewielkie modyfikacje np. wejść w stosunku do oryginałów. Jeśli na starcie stacji masz logo Mazdy to masz mazdowskie Alpine (no chyba, że ktoś po zmienieniu firmware na org. Alpine przywrócił logo Mazdy).
Jeśli masz org. Mazdy to aktualizacji mapy można dokonać online przy pomocy konta i karty micro sd w sklepie naviextras lub też można spróbować poszukać alternatywnego rozwiązania.
Początkujący
 
Od: 30 paź 2019, 16:50
Posty: 5
Auto: Mazda 2 1.3 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121