Usterka gniazda zapalniczki

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez endrju_82 » 5 maja 2017, 06:52

Witam.
Od niedawna jestem właścicielem Mazdy2 (2008) i jest to też mój pierwszy post na tym forum,
więc witam wszystkich. Ale do sprawy..
Nie działa w mojej Mazdzie gniazdo zapalniczki i niestety nie jest to kwestia bezpiecznika, jest
dobry ale i tak wymieniony na nowy. Gniazdo przydaje się i chciał bym je naprawić.
Szukałem już na tym forum i innych jakieś instrukcji lub foto instrukcji naprawy gniazda zapalniczki
ale niestety bez większego sukcesu.
Może mógłby ktoś mi poradzić jak to zrobić aby nic nie zniszczyć i nie odkręcać przy okazji zbędnych
rzeczy.
Z góry dzięki.
Początkujący
 
Od: 19 kwi 2017, 12:17
Posty: 3
Auto: Mazda 2 – 2008, benzyna 1349ccm

Postprzez endrju_82 » 16 maja 2017, 07:05

Mała poprawka do tematu i kolejne pytanie.
Okazuje się, że moje gniazdo zapalniczki jest ok. Sama zapalniczka działa, szybko się nagrzewa
(nie wiem czemu tego wcześniej nie sprawdziłem). Napięcie w gnieździe jest ok. Ale nie działa
mi moja ładowarka którą używałem we wcześniejszym aucie. Ładowarkę sprawdzałem u znajomego
i tam działa, u mnie nie.
Teraz pytanie.
Czy w mazdach jest jakieś nietypowe gniazdo? Czy potrzeba jakiejś przejściówki czy ładowarki
ze specjalną końcówką? Jakich ładowarek używacie?
Początkujący
 
Od: 19 kwi 2017, 12:17
Posty: 3
Auto: Mazda 2 – 2008, benzyna 1349ccm

Postprzez Diaderny » 2 lip 2017, 19:34

U mnie nie łączy lub po pewnym czasie wyskakuje. Wsadzam obok kawałek papieru i wtedy wciskam i działa. Może to być wina ładowarki to wszystko chińskie i nie zawsze trzyma wymiar lub robią za silne sprężyny i dlatego wyskakuje z gniazda. Sprawdź jeszcze boczne blaszki i może trzeba je rozgiąć.
Forumowicz
 
Od: 5 paź 2015, 16:09
Posty: 43 (2/2)
Skąd: Szczecin
Auto: Mazda3 skayaktive 2.0
120 KM rok 2014
Mazda 2 ,1,3
86 KM rok 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121