Brak sygnału dźwiękowego centralnego zamka

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez zaku » 10 mar 2013, 15:42

Witam

Mam problem z centralnym zamkiem Mazda 2 2008 r, auto-alarm Enigma "R";przy zamykaniu i otwieraniu drzwi z pilota centralny zamek potwierdzał sygnałem dźwiękowym od jakiegoś czasu wszystko działa ale dźwięku nie ma; w serwisie sprawdzili i powiedzieli ze ok. Jak chcę mieć dźwięk to należy wymienić centralkę zamka; a trochę głupio za każdym razem sprawdzać czy drzwi się zamknęły czy pomyliłem klawisz. W instrukcji obsługi jest napisane, że można to przeprogramować, ale serwis o tym nic nie wie.
Pozdrawiam
zaku
 

Postprzez Wojtek » 15 kwi 2013, 12:45

Obecnie "pikanie" alarmu jest zabronione w Europie.... dzieki Niemcom ;)
dlatego nie powinienes nic zmieniac...
Obecne alarmy moga dawac znaki zalaczenia/wylaczenia np. kierunkami...

tapatalk 2
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez tomek-waw » 15 kwi 2013, 16:15

zaku napisał(a): W instrukcji obsługi jest napisane, że można to przeprogramować, ale serwis o tym nic nie wie.

Serwis wie ale nie może Ci tego zrobić ze względu na
Wojtek napisał(a):pikanie" alarmu jest zabronione w Europie

Na upartego możesz podjechać sobie do innego serwisu gdzie montują AA i poprosić w włączenie tej funkcji.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2011, 01:34
Posty: 1931 (2/7)
Skąd: Wwa
Auto: GTI MK7 380KM/520Nm
Była, M3 Kintaro 2.0 LF 161KM/182Nm

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121