Jak rozebrać obudowe radia i przełączników.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez malkovic » 14 paź 2010, 18:21

Witam, czy wie ktoś jak ściągnąć obudowę plastikową osłaniającą radio wraz z przełącznikami nawiewu?? Może zna ktoś link z rysunkami. Pomocne też będzie to w problemach z CD choć w moim przypadku denerwujące jest to że coś się tam poluzowało i trzeszczy. <nauka>
Początkujący
 
Od: 11 paź 2010, 14:29
Posty: 23
Skąd: Katowice
Auto: Mazda 2 1,4 68 KM Diesel

Postprzez Waterlive » 20 paź 2010, 00:13

może to coś pomoże

Obrazek

Obrazek
Dziękuję za kolejne zakopanie ważnego tematu.
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2010, 23:04
Posty: 766 (38/29)
Skąd: Warszawa
Auto: Citroen Berlingo II 2.0 HDI 03'

Postprzez malkovic » 20 paź 2010, 07:53

Dziękuje serdecznie pomoże napewno <rotfl> Mam pytanie z jakiego programu są te rysunki??? Jeszcze raz wielkie dzięki :D
Początkujący
 
Od: 11 paź 2010, 14:29
Posty: 23
Skąd: Katowice
Auto: Mazda 2 1,4 68 KM Diesel

Postprzez pitolaque » 23 paź 2010, 21:31

Hey malkovic, z tymi rysunkami na pewno dasz sobie radę, ale dodam kilka drobnych info aby ułatwić Tobie życie... hehehe!

Niestety trzeba rozebrać wszystkie plastiki znajdujące się poniżej drążka zmiany biegów. Najpierw odkręć gałkę biegów, zdemontuj mankiet (zatrzaski), dolne półokrągłe boczki, za tymi boczkami będą po jednym na stronie dwa blachowtręty, odkręcamy i demontujemy całą środkową część. Następnie demontujemy schowek, jest on zaczepiony na sznureczku, jak odepniesz ten czarny sznureczek to schowek opanie na dół (wystarczy aby dostać się do śruby mocującej radio) śruba znajduje się na wysokości radia, jest potrzebny klucz 10mm z przedłużką (ok 20cm) odkręcamy śrubę i dwa wkręty na froncie (poniżej sterowania ogrzewaniem) teraz radio jest już tylko na zatrzaskach, ostrożnie aby nie powyrywać kabelków od świateł awaryjnych i kontrolki airbag!
Jak byś chciał detaliczne fotki to mam takie i mogę przesłać na maila. Ja potrzebowałem na tę akcję jakieś pół godzinki.
Początkujący
 
Od: 23 wrz 2010, 21:11
Posty: 23
Skąd: Wrocław
Auto: M6 GL 2.5 AT
M2 DE 86km

Postprzez malkovic » 3 lis 2010, 22:32

Witam i dziękuje za otrzymaną pomoc w tym temacie od pitolaque :D . Rysunki opis i zdjęcia otrzymane na priv pomogły w wyciągnięciu zmieniarki jeszcze raz dzięki <jupi>
Początkujący
 
Od: 11 paź 2010, 14:29
Posty: 23
Skąd: Katowice
Auto: Mazda 2 1,4 68 KM Diesel

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121