Nieumyślne wlanie benzyny do diesla – konsekwencje.

Postprzez Nowi » 1 kwi 2016, 15:20

Witam. Jestem nowy na forum i miałbym do was pare pytań. Jakies dwa tygodnie temu nalałem na stacji ok 1,8l benzyny 98 i zaraz jak sie skapłem dolałem ropki do pełna(zbiornik chyba 35l?) i pojechałem. Po tygodniu jak paliwo spadło do 3-4 kreski czyli jakies 15l w zbiorniku szarpło 3 razy podczas normalniej jazdy, nie przyspieszając i problem ucichł az do wczoraj kiedy pokazywało znów te nieszczsne 3 kreski paliwa(było tylko jedno szarpniecie). Dodam ze autko nie jest Moje a filtr paliwa nie był wymieniony przez Moją dziewczyne przy kupnie wiec nie wiadomo ile jest na nim nalatane. Mazdzina nie sprawia żadnych innych problemów, odpala ładnie i z mocą tez jest wszystko wporządku a na zegarach nie ma żadnego błedu. W zeszłym roku na rezerwie tez miała problemy z szarpaniem.Chciałbym zaznaczyc ze w tematyce mechaniki nie jestem najlepszy wiec jeśli coś przekreciłem to najmocniej przepraszam ;)

Moja drugie pytanie: czy w zbiorniku paliwa powinna byc pompka? Przy przekreceniu kluczyka w ogole jej nie słychac a po odpieciu weza od filtra paliwa i przekreceniu stacyjki paliwo nie jest pompowane, gruszki od odpowietrzenia układu tez niema. Czy pomoże ktoś rozwiązac ten problem?

Mazda 2 1,4tdci 2008r
Nowi
 

Postprzez hak64 » 1 kwi 2016, 15:54

Taka odrobina benzyny raczej nie zaszkodzi silnikowi. Ponadto benzyna doskonale miesza się z ropą, nie ma więc możliwości, by gdzieś w baku wyła warstwa benzyny. Przyczyn szarpania szukaj więc gdzie indziej, bo kiedyś nawet zalecano dolewanie benzyny do ropy (w okresie mrozów) dla ułatwienia zapłonu.
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2015, 09:08
Posty: 448 (2/23)
Auto: Mercedes 300SE

Postprzez Havot1998 » 8 sie 2018, 12:09

Miałem podobną sytuacje w poprzednim samochodzie. Na szczęscie benzynka nie wyrzadzila zadnej szkody :)
Początkujący
 
Od: 3 lip 2018, 13:56
Posty: 3 (2/0)
Skąd: Krakow
Auto: mazda II

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 2 / 121