Praca wspomagania, klimatyzacja, układ chłodzenia

Postprzez tombaa » 17 maja 2015, 20:05

Witam
od kilku dni jestem właścicielem mazdy 2 z silnikiem 1.3 84 KM, nalot 135 tys. rok 2011. Dotychczas miałem do czynienia wyłącznie z oplami stąd kilka pytań odnośnie rozwiązań stosowanych w maździe.
1.Wspomaganie chodzi lekko ale zarówno na postoju jak i manewrach na małej prędkości (przy dużym zakresie ruchu kierownicy) wyczuwalne są delikatne drgania (na kierownicy) co mniej więcej pół obrotu kierownicy. Tak ma być ? Chyba nie...
2. Czy praca klimatyzacji (automatyczna) jest jednoznaczna z nieustannym włączaniem się wentylatora chłodnicy – co kilkadziesiąt sekund (sprawdzałem dziś na zimnym silniku na postoju). Dopiero wyłączenie klimy nie włącza tego wentylatora
3. Na jakiej zasadzie działa ten zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego (w oplach jest ciśnieniowy). Niestety nie sprawdziłem stanu płynu, bo zbiorniczek odbarwił się na zielono, więc uznałem, że płyn jest bez zaglądania do środka. Dziś zajrzałem i się zdziwiłem – był pusty. Kontrolka temperatury przez te kilka dni nie zaświeciła mi się na czerwono, więc mam nadzieję, że się nie przegrzał. Dolałem prestona do płynu F22...
4. Czy jak odkręcicie korek wlewu oleju na wolnych obrotach to z niego dmucha? Z rurki bagnetu nie dmucha.
5. Akumulator 60Ah jest chyba za duży. Jaki powinien być nominalnie? Auto użytkowane będzie tylko w mieście

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi
Początkujący
 
Od: 8 maja 2015, 15:50
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 2 1.3 62 KW '11

Postprzez Hyper » 26 maja 2015, 10:14

Odnośnie punktu 1 – u mnie jest dokładnie tak samo, przy maksymalnym skręcie kierownicą wyczuwam delikatne drgania. Po prostu tak jest.
Na pozostałe punkty nie odpowiem, autem na co dzień jeździ moja żona, musiałbym jej zabrać i sprawdzić, a to jest nierealne na ten moment. <oczko>
Początkujący
 
Od: 28 sty 2015, 12:59
Posty: 29
Skąd: Szczecin
Auto: Mazda 2 DE '08, 1.5 103 KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 2 / 121