Wymiana gumy stabilizatora

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez AndrzejMazda3BL » 23 mar 2018, 22:03

Witam wszystkich! Mam pytanie do bardziej doświadczonych (nie znalazłem na to odpowiedzi na forum),
ktoś wie jak prawidłowo założyć gumy stabilizatora? Ściągnąłem je ale z pośpiechu nie zwróciłem uwagi jak zamocowane były stare. Chodzi mi dokładnie o ten taki gumowy bolec czy tam wypustkę, czy ma to jakieś zastosowanie? Załączam zdjęcie:
Załączniki
jpeg2gif.jpg
Początkujący
 
Od: 28 sty 2018, 21:38
Posty: 9 (1/0)

Postprzez Mario mazda3 » 25 mar 2018, 21:23

Hej. U mnie bolec o który pytasz jest od strony prawego koła.
Jakie miałeś objawy, że zdecydowałeś się na wymianę gum? Jaki przebieg? Trudna ta operacja?
Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 24 lut 2015, 10:27
Posty: 60 (0/8)
Auto: Mazda3, benzyna 1.6MZR, 2011

Postprzez AndrzejMazda3BL » 28 mar 2018, 20:40

To chyba z tym bolcem to obojętnie, w drugiej Mazdzie mam od strony lewego koła :) Zdecydowałem się wymienić można powiedzieć profilaktycznie, bo akurat wymieniłem sobie kilka rzeczy w zawieszeniu. Co do samego przebiegu wymiany, ciężko jest założyć te gumy z powrotem na drążek (ja sobie go zdjąłem, wyszlifowałem i pomalowałem odrdzewiaczem i farbą). Nowe gumy dopiero się ułożyły w trakcie przykręcania ich do samochodu, nawet pomoc smaru nie pomogła w założeniu ich wcześniej. Pozdrawiam :)
Początkujący
 
Od: 28 sty 2018, 21:38
Posty: 9 (1/0)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323