Amortyzatory tył

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez iparts » 21 gru 2015, 13:54

kudlatypawelek napisał(a):Zostałem poproszony przez moda o pytanie tutaj, więc:

"Witajcie,

potrzebuje wymienić amortyzatory z tyłu(gazowe). Wylał jeden i tłucze, więc przy wymianie trzeba wsadzić dwa nowe. Jakiej marki sprzęt byście mi polecili? KYB, Bilstein, Sachs? Chciałbym, żeby posłużyły jak najdłużej bezawaryjnie i wiem, że za coś porządnego trzeba zapłacić więcej.

Pozdrawiam
Paweł"


Te marki, które wymieniłeś są jak najbardziej OK. Nie wiem dokładnie do jakiego samochodu potrzebujesz więc konkretnego modelu Ci nie podam, ale tak jak powiedziałem, Sachs, TRW, KYB jak najbardziej są OK.
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 5 sie 2014, 12:50
Posty: 324 (1/5)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 TB 3.7L 277KM

Postprzez shadar_l » 26 sty 2016, 20:45

Panowie potrzebuję pomocy... w sierpniu wymieniłem (a właściwie mechanik to zrobił) amortyzatory tylne na KYB 343413 (zgodnie ze specyfikacją http://www.kyb-europe.com/pdf/2015/KYB2 ... sion_A.pdf). Objechałem Chorwację i zauważyłem "stukanie" – chyba było od początku wymiany ale miałem wrażenie że to półka się tłucze.
W końcu wyczyściłem bagażnik na zero i... jak stukało tak stuka. Od dłuższego czasu próbuję dojść co to, niestety bez powodzenia. Dziś zauważyłem na bardzo specyficznych progach zwalniających że tył jest "sztywny". Pisząc "sztywny" nie mam na myśli normalnego twardego zawieszenia Mazdy, a bardziej wrażenie jak by tył wcale amortyzatorów nie miał...
Jakieś pomysły?
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2013, 09:58
Posty: 53 (1/0)
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda 3BL Sport '09/10

Postprzez Fred.X » 26 sty 2016, 20:51

shadar_l napisał(a):Jakieś pomysły?
bez wizyty na stacji diagnostycznej to wróżenie z fusów kolego ,jedź ,zapłać 20zł i wiesz co stuka
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lis 2013, 18:42
Posty: 741 (4/25)
Skąd: Toruń
Auto: Lancer Sportback 1.8 + Hyundai Tucson 1.6

Postprzez shadar_l » 26 sty 2016, 20:59

Jutro jadę podbić przegląd to może coś wyjdzie na szarpakach...
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2013, 09:58
Posty: 53 (1/0)
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda 3BL Sport '09/10

Postprzez shadar_l » 15 lip 2016, 12:04

Jeden z użytkowników dopytywał jak się skończyła ta historia. Opis poniżej.
Na stacji diagnostycznej nic nie wykryto, minimalne luzy na łącznikach wahaczy tylnych które jednak nie były przyczyną stukania. Przyczyna okazała się być zupełnie nie związana z zawieszeniem... Otóż stukało... mocowanie siedzenia. Dość często przewożę rower w bagażniku i siedzenia są składane. Musiał pojawić się jakiś luz między plastikowym zaczepem a metalową częścią siedzenia gdzie zaczep jest wpinany. Efekt – stukanie na nierównościach. Do naprawy użyłem kawałka szmatki... obwinąłem metalową cześć i przestało stukać :)
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2013, 09:58
Posty: 53 (1/0)
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda 3BL Sport '09/10

Postprzez tomekgt » 11 maja 2020, 09:52

Odkopuję temat bo mam mały problem z doborem osłon i poduszek. Z tego co przeczytałem to podejdzie amortyzator Kayaba 343413 od Fokusa MK ll, ale jak chcę dobrać osłony, odboje oraz poduszki górnego mocowania to w katalogu brak wskazania do BL. Widzę, że kilku kolegów już jest po wymianie. Czy może ktoś podrzucić numery katalogowe do zamienników które pasują do BL ?
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2011, 19:16
Posty: 32
Skąd: Zachodniopomorskie
Auto: Mazda 3 BK 1.6 MZR sedan 2004r
Mazda 3 BL 1,6 MZR 2011r

Postprzez shadar_l » 11 maja 2020, 21:09

Zerknij na to https://allegro.pl/oferta/amortyzatory- ... 4852708769.

Kupowałem od tego gościa tył a ostatnio przód i bez problemów. Spokojnie mogę polecić.
Forumowicz
 
Od: 15 cze 2013, 09:58
Posty: 53 (1/0)
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda 3BL Sport '09/10

Postprzez tomekgt » 13 maja 2020, 18:31

Dzięki shadar_l . Za twoją radą zadzwoniłem do sprzedającego bo ten zestaw z linku to do BK. Sprzedawca ogarnięty w temacie powiedział żeby wziąć komplet od Fokusa MK ll i na pewno będzie pasowało tylko amortyzator ma około 2 cm dłuższy skok . Natomiast czy górna poduszka również pasuje tego nie wie.
Korzystając z możliwości zwrotu zamówiłem górne mocowanie ( taka sama poduszka jest w Bk ).
Dzisiaj zamontowałem i wszystko pasuje, chociaż są niewielkie różnice w porównaniu z oryginałem.
-pierwsza to o 2 cm dłuży skok amortyzatora ( chromowany tłok ).
-druga to odboje są około 1,5 cm niższe.
Nie wiem czy ma to wpływ na pracę zawieszenia. Auto dobrze wybiera nierówności i nic nie stuka.
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2011, 19:16
Posty: 32
Skąd: Zachodniopomorskie
Auto: Mazda 3 BK 1.6 MZR sedan 2004r
Mazda 3 BL 1,6 MZR 2011r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323