Dziwne odgłosy po uderzeniu jedną stroną w krawężnik

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez kurioza » 15 sty 2016, 15:35

Witam
Mam pytanie do osób znających się na mechanice. Ostatnio jadąc wąską uliczką po lodzie zarzuciło mi tył na zakręcie i uderzyłem dość mocno bokiem, prawymi kołami w krawężnik. Teraz słyszalne są jakieś odgłosy z układu jezdnego, nie wiem do czego to porównać, coś jakby podobne jak się wymieni opony na nowe i słychać tarcie gumy, czy jak koło lekko zósemkowane w rowerze, czym szybciej się jedzie tym głośniej słychać, autem nie rzuca, drgań na kierownicy też raczej większych nie czuję, może ledwo wyczuwalne, ale to bardziej chyba od nawierzchni (wcześniej się nie wczuwałem, więc nie wiem czy to już tak było czy nie). Ktoś coś może się wypowiedzieć w temacie?
Forumowicz
 
Od: 13 wrz 2011, 23:00
Posty: 36

Postprzez KMBak » 16 sty 2016, 00:38

Heh... No widzisz... Ja mam to na świeżo. Ale ja miałem kontakt tylko lewym przednim kołem i wszystko wskazuje, że nic się nie stało z elementami zawieszenia. Po wymianie felgi (bo ta niestety trochę się skrzywiła na rancie) stwierdzę to na 100%.

Natomiast jak Ty uderzyłeś całą stroną... To może być wszystko i nic. Sam nic nie wskórasz (rozumiem, że wizualnie nic nie zauważyłeś?) i my też nic nie pomożemy. <nie> Jedź szybko do mechanika i niech sprawdzają.
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez kurioza » 17 sty 2016, 17:02

Wizualnie nic nie widać, oprócz lekko obtartej felgi. Do mechanika oczywiście trzeba będzie zajrzeć, ale może ktoś już to przerabiał i coś w tym temacie wie. Wolałbym wiedzieć z czym mam do czynienia, bo mam złe doświadczenia z mechanikami, a serwis mazdy jest trochę za drogi.
Forumowicz
 
Od: 13 wrz 2011, 23:00
Posty: 36

Postprzez Tytan » 18 sty 2016, 10:07

Sugeruje odwiedzić dobrego wulkanizatora. Zdejmie koło popatrzy, da na wyważarkę i sprawa się wyjaśni Na elementy zawieszenia bym tutaj nie stawiał, bo one naprawdę są solidniejsze niż się wydaje :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2011, 13:59
Posty: 200 (1/3)
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: Mazda 3 BL HB 1,6 MZ-CD Sand Speed

Postprzez iparts » 4 lut 2016, 10:41

Obstawiałbym łożyska? Ten dźwięk to taki jakby szum, który nasila się wraz ze wzrostem prędkości? Przy uderzeniach bocznych właśnie łożyska lubią ulegać awarii, wymiana łożysk do BL nie należy do najtańszych ale oczywiście w wolnym czasie jedź na jakąś stację diagnostyczną i niech potwierdzą o co chodzi.
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 5 sie 2014, 13:50
Posty: 324 (1/5)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 TB 3.7L 277KM

Postprzez kurioza » 15 lut 2016, 15:37

Oglądając samochód ze znajomkiem odkryliśmy, że przednie koło ma luzy przy ruszaniu nim w bok koła (w poprzek mazdy) słychać lekki stuk. Co to może być ? Łożysko? Sworzeń?
Forumowicz
 
Od: 13 wrz 2011, 23:00
Posty: 36

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323