Wideorejestrator – podłączenie do bezpieczników czy do gniazda OBD?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez pilich21 » 3 lut 2023, 14:14

Witam,

Przymierzam się do kupna kamerki vel wideorejestratora 70mai M300 Dash Cam. Chciałbym żeby kamerka była aktywna w trybie parkingowym, czyli kiedy kluczyka w stacyjce nie ma, a musi być podawany prąd. I tu pytanie co polecacie, wpiąć się pod gniazdo OBD czy lepiej jednak pod panel bezpieczników? Jak to najlepiej rozwiązać technicznie (przejściówki, kabelki itp.)?

Z bezpiecznikami jest o tyle problem, że producent poleca wpiąć się adapterem pod 5A, a z tego co widziałem u mnie najmniejsza używana wartość to 10A. Czy to będzie problemem? Z elektryki jestem niestety równie dobry jak świnia z astrologii...

Dzięki z góry za każde info!
Początkujący
 
Od: 2 cze 2020, 14:21
Posty: 1
Auto: Mazda 3 BL 2009 Sedan, 1,6 benzyna

Postprzez Benazzi » 27 lut 2023, 17:53

Polecam skorzystać z adapteru/bypassa i podpiąć do skrzynki bezpieczników. W takowym adapterze będziesz mógł umiejscowić główny bezpiecznik i ten od kamery(5A). Koszt takiego wynalazku to około 6zł.
Początkujący
 
Od: 4 mar 2021, 21:32
Posty: 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323