Szyba przednia Mazda 3 II 1.6 BL

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Gustawpl » 10 kwi 2022, 12:00

Cześć wszystkim, mam pytanie dotyczące przedniej szyby.
Pytanie może ogólne, ale jak najbardziej potrzebuję dosyć szybko informacji dotyczącej przedniej szyby w Mazdach 3 II 1.6 BL (po lifcie). Mianowicie przymierzam się do zakupu takiej mazdy. Byłem na oględzinach i zauważyłem, że przednia szyba była wymieniona. Sam wymieniałem w swoim obecnym samochodzie szybę przez kamyk, więc nie dramatyzuję, że była ona wymieniona – jeszcze nie sprawdzałem VIN. Bardziej mnie interesuje to, że ktoś uprzednio wymienił ją na szybę standardową bez podgrzewania (nie ma drucików). Ja (o ile ją zakupię), chciałbym ją wymienić na taką z podgrzewaniem. Tu zaczyna się problem, bo nigdzie nie mogę znaleźć tego jaka jest cena takiej szyby, mało tego nigdzie nie mogę znaleźć oferty sprzedaży takiej szyby.
Tak w ogóle to warto się w to bawić?

Druga sprawa z wymienioną szybą, to czujnik deszczu i zmierzchu. – Czy ktoś byłby tak miły i podesłał zdjęcia szyby przedniej z oryginalnym czujnikiem z zewnątrz i z wewnątrz (bez refleksów), na których będzie widać umiejscowienie i podłączanie takiegoż czujnika?
Potrzebna mi będzie także informacja czy można i jak używać świateł, gdyby taki czujnik został przyklejony "na sztukę" i wcale nie podłączony.
Ile może kosztować przywrócenie tej funkcjonalności do stanu "działający"

z góry dzięki za pomoc.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 kwi 2011, 21:41
Posty: 96
Skąd: Pruszków
Auto: Mazda 323F BJ 1.6i ZM 16v 72KW 2001 Po lifcie wersja sport
Mazda 6 GH 2,5 2008r.

Postprzez Tasman20Wroc » 10 kwi 2022, 13:16

Ja dwa lata temu naprawiałem szybę w pilkington we Wrocławiu z powodu odprysku. Pytałem o cenę nowej grzanej z czujnikami to powiedzieli 1500zl sama szyba. Zamiennik ale oni montują szyby na najpierwszy montaż do wielu aut. Nowa w ASO około 3tys.
Czy warto się bawić moim zdaniem tak bo wygoda zimą jest duża.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 maja 2019, 21:45
Posty: 489 (24/11)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 BL 2012
Były:
Polonez Caro 1.5 GLE
Golf IV 1.6 MPI

Postprzez Gustawpl » 10 kwi 2022, 15:30

Ok. sprawa się skomplikowała po sprawdzeniu VIN-u. okazało się, że pojazd był uszkodzony. Nie wiem jak poważnie, bo raport wykazał tylko uszkodzenie – bez szczegółów, ale wydusiłem informację, że na samochód spadła gałąź i z tego powodu szybę wymieniono... Wymieniono również prawy błotnik i maskę w kolorze nadwozia. Mam nadzieję że Jaksa znajdzie czas aby ją prześwietlić i powiedzieć czy w ogóle pchać się w jej zakup. Trochę szkoda, bo nie miała ognisk korozji na karoserii, rocznik 2012 z przebiegiem 132k w wersji EX +. Silnik pracował równiutko.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 kwi 2011, 21:41
Posty: 96
Skąd: Pruszków
Auto: Mazda 323F BJ 1.6i ZM 16v 72KW 2001 Po lifcie wersja sport
Mazda 6 GH 2,5 2008r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323