Instalacja czujników parkowania

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Contador6 » 25 maja 2020, 22:30

Witam, jestem posiadaczem Mazdy 3 BL II rocznik 2011 w wersji Hatchback. Wersja wyposażenia Kirei, gdzie nie ma fabrycznie zainstalowanych czujników parkowania. Zamierzam wymienić tylny zderzak i znalazłem ofertę sprzedaży tego elementu wraz z czujnikami parkowania i instalacją, które je łączy. W przypadku tego modelu i tej wersji wyposażenia, jakie elementy należy dokupić jeszcze do kompletnej instalacji i jakie są tego orientacyjne koszty?
Początkujący
 
Od: 25 maja 2020, 22:19
Posty: 2
Auto: Mazda 3 II HB

Postprzez Teq » 2 cze 2020, 13:22

Cześć, też zamierzam zainstalować fabryczne czujniki parkowania. Kupiłem zderzak z czujnikami oraz wiązką w zderzaku. Na pewno potrzebna jest inna wiązka która jest we wnętrzu auta. Wiązaka która idzie od zderzaka bez czujników ma tylko dwa przewody, ta która jest w zderzaku z czujnikami ma ich chyba 8. Do tego na pewno trzeba kupić moduł PDC. Ja kupiłem używany na Allegro za 60zł. Chyba największym problemem będzie wiązka która idzie od zderzaka do modułu – nigdzie nie mogę jej znaleźć. Jeśli nigdzie nie kupię to pozostanie dorobienie wiązki o ile w ASO można kupić odpowiednie wtyczki.
Początkujący
 
Od: 15 sty 2020, 11:09
Posty: 13
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 BL 1.6 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323