Szkło lusterko zewnętrzne

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Szukający Myśliciel » 7 kwi 2020, 22:49

Witam.
Mazda 3 II BL.
Nie mogę znaleźć odpowiedzi, w jaki sposób ściągnąć szkło/lustro w lusterku zewnętrznym (bez ogrzewania z czujnikiem RVM) od strony kierowcy, by dostać się do mechanizmu zamykania/rozkładania lusterka bez większej ingerencji. Chodzi o fakt, czy tak jak w innych modelach wystarczy do tego plastikowy śrubokręto-brecho-podważnik <lol> by szkło wyskoczyło z trzymaczy, czy też jest ono ,mocowane w jakiś inny sposób, uniemożliwiający do dotarcia mechanizmu składania poprzez zdjęcie szkła.
A może ktoś praktykował już dostatnie się do wnętrza takowego lusterka? <co?>
Objaw? Lusterko można praktycznie bez oporu złożyć ręcznie, a po zdjęciu obudowy mocującej lustro do drzwi, ukazała się wyjęta kostka, a po jej włożeniu, napęd zamykania/rozkładania działa non stop. Nadmienię, że sama regulacja/ustawienie szkła lusterka działa bez zarzutu. Może ktoś posiada wiedzę, fotki jak wygląda w/w mechanizm składania/rozkładania lusterka, albo gdzie by można coś takiego podejrzeć, znaleźć w necie? <co?>

P.S.
Trzymajcie się wszyscy w tym obecnie nie ciekawym czasie <spoko>

<spoko> Opanowałem napęd zamykania/otwierania lusterka – możecie mi pogratulować <jupi> . Po trzech godzinach wraz z żoną udało się nam w końcu rozebrać lusterko praktycznie na części pierwsze. Okazało się, że pękła (na pół) plastikowa zębatka między napędem silniczka zamykania, a ślimakiem napędzającym mechanizm zamykania/otwierania lusterka. Wyobraźcie sobie, że po sklejeniu zębatki klejem super glu i po poskładaniu lusterka wszystko działa! <jupi> Brawo MY! <jupi>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 wrz 2007, 20:42
Posty: 43 (0/1)
Skąd: Zabrze
Auto: Mazda 3 II BL 2009r 105kM 1,6 Z6

Postprzez donpedro5 » 29 sty 2024, 20:50

Z tym lusterkiem miałem ten sam objaw. Co prawda lusterko u mnie składało się samo, ale skakało tzn. nie robiło tego w sposób płynny. Okazało się, że ta zębatka lusterka o której wspominasz, była nie tyle pęknięta, co miała wytarte niemal połowę zębów i lusterko składało się tylko wtedy gdy mechanizm "złapał" za te zęby które były jeszcze całe. Osobiście kupiłem nową zębatkę na partscenter.pl i korzystając z poradnika który ktoś już założył tutaj na forum po prostu ją wymieniłem. Sama wymiana jest banalnie prosta, ale tak jak wspominasz największy problem jest chyba z samym rozebraniem lusterka.
Początkujący
 
Od: 26 lip 2023, 12:45
Posty: 13 (4/0)
Auto: Mazda 6 GJ (III generacja) 2017

Postprzez Szukający Myśliciel » 29 sty 2024, 22:50

Przyznaję się bez bicia – sklejona zębatka wytrzymała może z dwa miesiące i problem nieaktywności otwierania/zamykania lusterka pojawił się ponownie. Zbieram się już chyba z rok by kupić nową zębatkę (AliEkspres), ale jakoś nie mogę postawić kropki nad i... może to wina wieku? <co?> ;P <lol> <lol> <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 wrz 2007, 20:42
Posty: 43 (0/1)
Skąd: Zabrze
Auto: Mazda 3 II BL 2009r 105kM 1,6 Z6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323