Doposażenie bida wersji BL w kilka gadżetów

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Boniek88 » 15 maja 2019, 08:08

Witam,

Od tygodnia jestem posiadaczem Mazdy 3 BL HB z 2009 roku.
Autko odkupiłem od Dealera Mazda w Katowicach (pozostawione w rozliczeniu).
Generalnie autko miało tylko jedengo właściciela od nowości, który kupił je w polskim salonie i serwisował do samego końca. Autko jest w wersji Bida, ale ze względu na pewną historię i dobrą cenę postanowiłem je kupić. Na wyposażeniu mam między innymi:
1. Spryskiwacze lamp przednich – soczewkowych. Tutaj pierwsze moje pytanie. Czy to normalne że zwykłe lampy mają spryskiwacz? Myślałem, że takie cuda tylko w zenonach. W środku jest pokrętło od regulacji świateł więc nikt przy tym nie kombinował
2. Korbo klima
3. Grzane stołki
4. Elektryka lusterek i przednich szyb
5. Komputer

I to w zasadzie tyle.

Mam kilka pytań – czy auto idzie w jakiś sposób doposażyć w następujące elementy
1. Wymiana kierownicy – obecnie mam plastikową kierę z przyciskami od komputera po prawej stronie. Czy możliwe jest założenie kierownicy z regulacją radia tak, żeby to działało? Skórzaną kierę z multifunkcą i tempomatem idzie wyrwać za 200 PLN na alledrogo. Ale pytanie czy ma to sens
2. Wymiana lusterka na fotochromatyczne – czy możliwe jest bez większych komplikacji założenie oryginalnego lusterka? Może jakimś cudem w podsufitce znajduje się wiązka.
3. Dołożenie czujnika deszczu. Czy taka operacja zakładając wymianę szyby przedniej jest możliwa? Na pewno wiązało by się to z wymianą manetki od wycieraczek, ale co dalej?
4. Dołożenie oryginalnych świateł przeciwmgilenych – czy to jest możliwe. Oczywiście pewnie konieczna będzie wymiana manetki od świateł, ale przeglądając alledrogo widzę, że wszystkie mają również opcję auto której u mnie nie ma bo nie mam czujnika zmierzchu.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Początkujący
 
Od: 5 wrz 2010, 15:38
Posty: 12

Postprzez Boniek88 » 18 maja 2019, 19:26

Nikt nic?
Na własną rękę dowiedziałem się ze sterowanie z kiery powinno zadziałać. Tempomat też się da zainstalować, ale pozostałe tematy to dla mnie zagadka.
Początkujący
 
Od: 5 wrz 2010, 15:38
Posty: 12

Postprzez mysiak » 18 maja 2019, 20:43

wymiana kierownicy plus zdaje się moduł tempomatu i powinno działać. Pozostałe mody, zakładając wymianę szyby, pewnie też powinny działać.
Power is nothing without control
http://www.4kolkaszczescia.pl
Forumowicz
 
Od: 11 wrz 2010, 20:02
Posty: 995 (1/11)
Skąd: pomorskie
Auto: Outlander

Postprzez k31t » 18 maja 2019, 22:56

Dołożenie czujnika deszczu.... czujnika zmierzchu

Nie będzie trzeba wymieniać sterownika BCM
Obrazek
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2019, 22:26
Posty: 67 (5/6)

Postprzez Boniek88 » 20 maja 2019, 10:42

k31t napisał(a):
Dołożenie czujnika deszczu.... czujnika zmierzchu

Nie będzie trzeba wymieniać sterownika BCM
Obrazek
Obrazek


Nie znam się kompletnie na elektryce.
Czy z tych schematów można wywnioskować, że będzie to prosta operacja? Będzie gdzieś wiązka od czujników? Jeżeli tak to zakładam, że trzeba wymienić szybę, dołożyć sensor i wymienić manetki.
Początkujący
 
Od: 5 wrz 2010, 15:38
Posty: 12

Postprzez wolakm » 29 maja 2019, 10:39

Nie wiem jak reszta ale jeśli chodzi o tempomat to dokładałem w BLce brata i musiałem wymienić czujnik stop na 4-pinowy, oczywiście kierownicę i zakodować tempomat interfejsem IDS. Obsługa radia z kierownicy nie wymaga kodowania i działa od razu.

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 12 cze 2016, 16:44
Posty: 9 (0/1)
Auto: Mazda 3 BL 1.6 Z6 2009

Postprzez kamilekp93 » 18 kwi 2020, 19:44

Witam,
nieotwierajac nowego tematu, chciałbym sie zorientować, czy jest jakies dodatkowe wyposażenie w mazdzie 3 bl z 2011ktore można odblokowac w serwisie? czy raczej nie ma co się łudzić?
Początkujący
 
Od: 4 lut 2020, 22:07
Posty: 14

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323