Niedziałające sterowanie szyby pasażera z panelu kierowcy

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Ths » 30 wrz 2016, 09:46

Chciałem opisać usterkę jaka mnie spotkała w mojej BL. Może komuś będzie pomocna. :)

Problem dotyczył sterowania szybą pasażera z panelu kierowcy. Objawy narastały z biegiem czasu aż do całkowitego braku możliwości podnoszenia/opuszczania szyby pasażera. Oczywiście sterowanie na drzwiach pasażera działało prawidłowo. W związku z tym podejrzenie padło na panel sterowania szybami przy kierowcy.

Po rozebraniu okazało się, że sterowanie szybami kierowcy a pasażera znacząco różni się konstrukcyjnie. Na szczęście usterka dotyczyła mechanizmu szyb pasażera a tam zastosowano prosty mechanizm blaszkowy. Można było go bez problemu rozebrać i sprawdzić co się dzieje. Okazało się, że płytki są zakopcone i dlatego nie przewodzą prądu. Przeczyszczenie papierem ściernym i benzyna ekstrakcyjna pozwoliła doprowadzić wszystko do stanu idealnego. Dodatkowo podgiąłem blaszki, aby miały idealny styk. Szyby działają prawidłowo. :D

Niestety nie mam zdjęć z całej operacji, ale każdy mający trochę zdolności manualnych da sobie radę.
Przeszukałem forum i inne miejsca w sieci i nie spotkałem się taką usterką w BL.

Ths
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2012, 21:24
Posty: 56 (3/2)
Skąd: Polska
Auto: Mazda 3 BL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323