Rozebranie lusterka – jak wyciągnąć przewody od RVM??

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez tolek102 » 13 maja 2016, 21:13

Zabrałem się ostatnio za naprawę modułu RVM – po wcześniejszej diagnostyce wiem, że problem leży w lusterku kierowcy. Zabrałem się więc za próbę naprawy/dalszej diagnozy.

Wciągnąłem lewe lusterko i okazało się, że..brakuje jednej wtyczki właśnie od diodek w lusterku od systemu RVM
Popatrzyłem jak to wygląda (zaglądając do środka bez zdejmowania szkła itp.) i moduł z diodami jest zainstalowany w lusterku, wychodzą od niego 2 przewody (czarny i czarno-żółty) i gdzieś sobie lecą ale nie ma ich po drugiej stronie tam gdzie mam wtyczkę od sterowania lusterek (przy prawym lusterku są obydwie)

Więc teraz pytanie, gdzie dorwać taką wytyczę i jak wyciągnąć te kabelki ze środka lusterka na zewnątrz?
Da się to lusterko jakoś rozebrać sprawnie czy jak otworzę to polecą mi jakieś sprężynki spasowanie silnika do składania lusterek itp. i przy okazji połamie jakieś zaczepy..??
Załączniki
rvm.PNG
Tak to powinno wyglądać, zaznaczona wtyczka jest od RVM
2016-05-12 11.11.12.jpg
Tak to wygląda u mnie, wyciągnięta tylko jedna wtyczka
2016-05-12 11.12.03.jpg
Gniazdo w drzwiach do której powinna być podpięta brakująca wtyczka
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 11 paź 2015, 20:41
Posty: 17 (1/0)
Skąd: Szczecin
Auto: Mazda 3 BL HighLine 2009 1,6 MZR

Postprzez KMBak » 16 maja 2016, 22:55

Widzę, że nikt Ci nie pomógł. Jak sam ogarniesz jakoś to się podziel, bo wygląda, że brakuje nam doświadczenia w w/w kwestii.
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323