Silniczek lusterka zewnętrznego

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Arivlad » 12 lis 2022, 14:23

Witam wszystkich :)

Miałem identyczny problem jak powyższy. Lusterko przestało się składać a silniczek non stop pracował. Pierwsza moja reakcja byłą taka, że trzeba kupić nowe lusterko, niestety miałem pecha i nowych zamienników nie mogłem dostać (mam lusterko ze wskaźnikiem martwego pola) a używki akurat też nie były w obiegu.

Całe szczęście znalazłem ten temat i udało mi się je naprawić.

Z pomocą przyszli "Chińczyki" i na Ali znalazłem oraz zamówiłem metalowy zamiennik trybiku który widać na zdjęciu.

Po rozebraniu lusterka na części pierwsze, wymiana trybiku to już formalność.

Niestety żeby całkowicie ściągnąć lusterko z samochodu musiałem odczepiać całą tapicerkę gdyż kabelki od martwego pola były na osobnej kostce niż reszta, która była schowana właśnie pod tapicerką.

Całość zajęło mi około 2h (nie mam doświadczenia), od ściągnięcia lusterka, rozebrania go, wyczyszczenia i przesmarowania, po ponowny montaż na samochodzie.

Za trybik zapłaciłem €7 a strach pomyśleć jaką cenę krzyknęli by mi w ASO.

Teraz muszę tylko zamówić drugi trybik i wymienić go w lewym lusterku, bo na oryginalnym lusterko niemiłosiernie hałasuje, w porównaniu do metalowego zamiennika.
Załączniki
WhatsApp Image 2022-11-12 at 12.21.19.jpeg
Początkujący
 
Od: 11 kwi 2015, 12:50
Posty: 5
Skąd: Breda
Auto: Mazda 3 BL, GT-L 2.0 151 KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323