Nawigacja/stacja multimedialna do Mazdy 3

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez ma4eusz » 29 lip 2011, 23:39

Witam wszystkich.
Ostatnio zorientowałem się, że w już zamówionej Maździe 3 mps nie będzie wejścia USB (!!! nie do wiary, prawda?); co dopinguje mnie do wymiany całego panelu na system multimedialny z nawigacją.
Czy ktoś może ma doświadczenia z takimi systemami. Jak np. współpraca z kierownicą? Takie stacje robią wrażenie produktów "no name".
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
PS. Tymczasem zadam to samo pytanie dealerowi.
Początkujący
 
Od: 29 lip 2011, 23:27
Posty: 4

Postprzez krl » 30 lip 2011, 11:40

Ja kiedyś próbowałem zamontować stację NAVI MEDIA i mimo zapewnień sprzedającego że wszystko działa po montażu okazało się że nie działały funkcje wyświetlacza radia i klimatyzacji a obsługa kierownicy ograniczała się jedynie do zmiany stacji radiowych. Na szczęście ustaliłem to wcześniej przed zakupem że jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce to wrócę do oryginału i tak się stało.
Mam natomiast zamontowane coś w rodzaju stacji zewnętrznej (to jest montowane tak jak zmieniarka zewnętrzna CD) gdzie są sloty na kartę, USB, Jack i działa bez zarzutu, zachowując wszystkie funkcje sterowania.

Natomiast w drugiej mojej Mazdzie CX-9 mam założony cały zestaw multimedialny ALPINE, sprzęt był zakładany w Klinice Dzwięku Panowie poświęcili temu dużo czasu i doprowadzili do stanu w którym działają wszystkie funkcje jak w oryginale, niestety koszt ma sie nijak do stacji typu Navi Media czy Phantom.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2010, 09:46
Posty: 82
Skąd: Gdańsk
Auto: MAZDA CX9, MAZDA 3

Postprzez ma4eusz » 30 lip 2011, 12:33

Dzięki za odpowiedź, chociaż mało pocieszającą. ;)
Hmm... więc może da się dołożyć taką stację zewnętrzną, tyle że nie wiem jak dane są wydobywane z takiego pendrive'a. Na panelu są tylko przyciski FM1, FM2, AM, CD, AUX i pewnie tak samo ze sterowania z kierownicy, więc wydaje się, że nie da się wybrać USB. Jak działa to u Ciebie?

Niby taka banalna rzecz, a delikatnie irytuje. Może muszę odwiedzić psychoanalityka. ;)
Ale jakoś nie widzi mi się wrzucanie oryginalnych płyt do zmieniarki w samochodzie, nagrywanie za każdym razem mp3jek na CD, a już najmniej podłączanie pod AUX odtwarzacza mps, co może być zwyczajnie niebezpieczne podczas jazdy.

Co do audio z nawigacją – poszukałem w sieci i znalazłem np. to:
http://www.youtube.com/watch?v=WM4kox2X ... re=related
Niestety nie znalazłem filmu, na którym ktoś pokazuje jak to współpracuje z przyciskami na kierownicy. Ale w komentarzach z tego, ktoś pisze, że działa dobrze.
http://www.youtube.com/watch?v=qkdiPy5h ... re=related
Początkujący
 
Od: 29 lip 2011, 23:27
Posty: 4

Postprzez Jarlath » 5 sie 2011, 11:52

Cześć,
Pod przyciskiem AUX domyślnie jest AUX i BT. W moim przypadku po dołożeniu adaptera IPod jest : AUX, IPod, BT. Myślę, że po instalacji na magistralę jakiegoś modułu USB pojawi się kolejna opcja. Pytanie tylko, czy Mazda sprzedaje taki moduł, jeżeli nie to myślę, że da się coś takiego zakupić. W końcu magistrale są zunifikowane.
Znalazłem dla przykładu:
http://www.therpmstore.com/store/p/133-XCarLink-USB-MP3-Player-Integration-Kit-for-Mazda.html
Pozdrawiam
Jarlath
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2010, 18:20
Posty: 30
Skąd: PL, Gliwice
Auto: Mazda 3 (BL '10) Excl+ SD 2.0 MZR DISI i-stop, Lampy BX

Postprzez MarTnes » 5 sie 2011, 21:32

Na stronie mazda.pl w dziale Mazdy 3 – Akcesoria, pod zakładką audio znalazłem takie coś: Adapter do podłączenia iPod'a & USB
Może przytoczę pełny opis jaki się tam znajduje:
do pojazdów wyposażonych w przyciski sterowania na kierownicy
z funkcją ładowania urządzenia zewnętrznego, produkt kompatybilny z iPod'em, iPhone'm 3G/3GS/S, iPad'em oraz pamięcią USB, możliwość wyboru miejsca montażu – w schowku pasażera lub w konsoli centralnej, brak możliwości prezentacji tytułu utworu na wyświetlaczu informacyjnym audio, następujące czynności mogą być wykonywane przy pomocy przycisków sterowania na kierownicy: regulacja głośności, wybór następnego lub poprzedniego utworu, wybór źródła dźwięku między iPod'em, a pamięcią USB, nie stosować z akcesoryjnym zestawem głośnomówiącym Bluetooth z funkcją muzyki, do montażu wymagany dodatkowo przełącznik wejścia AUX (C841-V6-355)
numer części: C860-V6-572A

Czyli całość składa się z 2 elementów – pewnie dosyć drogich, a dodatkowo nazwy utworów nie będą wyświetlane.
Nie jest więc może to marzenie większości z nas, ale da się słuchać muzyki z np. pendriva :P

Swoją drogą jestem ciekaw, czy Mazda 3FL dostanie już obsługę USB. Dobrze by było :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 gru 2008, 21:56
Posty: 102
Skąd: Nysa

Postprzez Tytan » 8 sie 2011, 15:16

Pytanie do Kolegi krl jakiej firmy jest ta stacja zewnętrzna i jaka była jej cena ? Montaż rozumiem bezpośrednio pod radio?
I jeszcze jedno czy na ekranie w samochodzie jest prezentacja nazwy (tytułów) utworów ?
Japan – the best producer in the world !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2011, 13:59
Posty: 200 (1/3)
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: Mazda 3 BL HB 1,6 MZ-CD Sand Speed

Postprzez krl » 8 sie 2011, 16:29

Tytan napisał(a):Pytanie do Kolegi krl jakiej firmy jest ta stacja zewnętrzna i jaka była jej cena ? Montaż rozumiem bezpośrednio pod radio?
I jeszcze jedno czy na ekranie w samochodzie jest prezentacja nazwy (tytułów) utworów ?


Xcarlink, montowana pod radio w klinice dzwięku, tak tytuły wyswietlają się na wyświetlaczu choć nie każdy plik i nie wiem do dziś od czego to zależy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2010, 09:46
Posty: 82
Skąd: Gdańsk
Auto: MAZDA CX9, MAZDA 3

Postprzez ZOOMik » 8 sie 2011, 23:34

ma4eusz napisał(a):Czy ktoś może ma doświadczenia z takimi systemami. Jak np. współpraca z kierownicą? Takie stacje robią wrażenie produktów "no name".

Tak jest w istocie – z tego co wiem chyba żadna nie jest w 100% kompatybilna z fabryczną instalacją.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez wercyngetoryx » 9 sie 2011, 08:22

krl napisał(a):..... tak tytuły wyswietlają się na wyświetlaczu choć nie każdy plik i nie wiem do dziś od czego to zależy.


Może to kwestia braku opisu w TAGu (ID3v1 lub ID3v2)?
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2010, 15:01
Posty: 59 (0/1)
Skąd: małopolska
Auto: Mazda 3 BL, 1.6 MZ-CD 109 KM, 2009r., HB SandSpeed

Postprzez ZOOMik » 10 sie 2011, 23:26

wercyngetoryx napisał(a):
krl napisał(a):..... tak tytuły wyswietlają się na wyświetlaczu choć nie każdy plik i nie wiem do dziś od czego to zależy.


Może to kwestia braku opisu w TAGu (ID3v1 lub ID3v2)?

<ok>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez ma4eusz » 4 wrz 2011, 21:16

Dziękuję za odpowiedzi!
Nawet nie zauważyłem tego adaptera do USB i iPoda na stronie Mazdy.
Ciekawe, czy to będzie działać. iPod sam w sobie ma procesor do rozkodowywania mp3, a takie USB tylko przechowuje dane... więc ten adapter musiałby być takim odtwarzaczem mp3, bo sam system BOSE raczej sam nie odkodowuje.
Podobno BOSE łączy się przez bluetootha z iphonami albo ipadami i odtwarza mp3. Ciekawe czy to zadziała na telefonie z Androidem . Tymczasem przyjdzie mi poczekać na samochód, więc może przestanę się przejmować na jakiś czas. :D
Początkujący
 
Od: 29 lip 2011, 23:27
Posty: 4

Postprzez ZOOMik » 19 wrz 2011, 23:30

MarTnes napisał(a):Na stronie mazda.pl w dziale Mazdy 3 – Akcesoria, pod zakładką audio znalazłem takie coś: Adapter do podłączenia iPod'a & USB
Może przytoczę pełny opis jaki się tam znajduje:
do pojazdów wyposażonych w przyciski sterowania na kierownicy
z funkcją ładowania urządzenia zewnętrznego, produkt kompatybilny z iPod'em, iPhone'm 3G/3GS/S, iPad'em oraz pamięcią USB, możliwość wyboru miejsca montażu – w schowku pasażera lub w konsoli centralnej, brak możliwości prezentacji tytułu utworu na wyświetlaczu informacyjnym audio, następujące czynności mogą być wykonywane przy pomocy przycisków sterowania na kierownicy: regulacja głośności, wybór następnego lub poprzedniego utworu, wybór źródła dźwięku między iPod'em, a pamięcią USB, nie stosować z akcesoryjnym zestawem głośnomówiącym Bluetooth z funkcją muzyki, do montażu wymagany dodatkowo przełącznik wejścia AUX (C841-V6-355)
numer części: C860-V6-572A

Czyli całość składa się z 2 elementów – pewnie dosyć drogich, a dodatkowo nazwy utworów nie będą wyświetlane.
Nie jest więc może to marzenie większości z nas, ale da się słuchać muzyki z np. pendriva :P

Swoją drogą jestem ciekaw, czy Mazda 3FL dostanie już obsługę USB. Dobrze by było :]

Koszt tego adaptera z przełącznikiem to kwota rzędu 1000 PLN.
Mazda po FL niestety nie doczekała się wejścia USB i delikatnie rzecz ujmując to chyba jakaś kpina :|

ma4eusz napisał(a):Podobno BOSE łączy się przez bluetootha z iphonami albo ipadami i odtwarza mp3. Ciekawe czy to zadziała na telefonie z Androidem .

Powinno działać na każdym, który obsługuje profil A2DP umożliwiający transmisję audio poprzez BT
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez ma4eusz » 9 gru 2011, 17:55

Jeśli kogoś jeszcze interesuje ten wątek...
Dealer Mazdy zainstalował mi MPSie adapter iPod'a & USB i rzeczywiście działa. <spoko>
Do ideału trochę brakuje. Brak wyświetlania nazw utworów nie bardzo mi przeszkadza. Przy zmianie utworu (nie przyciskiem, tylko po zakończeniu poprzedniego), słychać delikatne "pyknięcie", do zaakceptowania, chociaż trochę tak śmiesznie przy systemie audio BOSE słyszeć jeszcze jakieś "pyknięcie". ;) Cóż, prawdziwi audiofile i tak mp3 nie słuchają. :D Sterowanie praktycznie tylko z kierownicy, bo na panelu działa tylko regulacja głośności. Funkcje dostępne z kierownicy to: regulacja głośności, następny/poprzedni utwór, następny/poprzedni folder (po przytrzymaniu dłużej przycisku). Urządzenie czyta pendrive'y z systemem plików FAT32, nie czyta NTFS (przynajmniej tego, którego wypróbowałem). Jeśli włożymy pendrive'a sformatowanego w NTFS nic się nie wyświetla (żaden komunikat o błędzie itp.), więc na początku myślałem, że urządzenie w ogóle nie działa.
Z drugiej strony bluetooth działa bardzo dobrze (łączy natychmiastowo), więc np. można przechowywać pliki na smartfonie i całkiem wygodnie je odsłuchiwać.
Czy warto więc wydać 1000zł, na powyższy adapter USB? Trudno powiedzieć. Dla osób ceniących prostotę, albo takich z osobowością anankastyczną – tak. <glupek2> Ale równie dobrze można kupić odtwarzacz mp3 z bluetoothem (wyjdzie chyba taniej). Mnie osobiście brak USB irytował na tyle, że nie żałuję wydanych pieniędzy. (Może muszę odwiedzić psychoanalityka.) <glupek2>
pozdrawiam
Mateusz
Początkujący
 
Od: 29 lip 2011, 23:27
Posty: 4

Postprzez bigboy177 » 18 sty 2012, 17:31

Witajcie Mazdowicze!

To mój pierwszy post na forum. Od dwóch tygodni jestem dumnym posiadaczem Mazdy 3 Kirei. Z wszystkiego jestem póki co zachwycony (prócz spalania, ale akurat z tym za bardzo się nie liczę, bo nie jeżdżę aż tak dużo), ale mimo wszystko chciałem dopieścić trochę swoją Madzię. Pierwsze co planuję zrobić to wymienić zestaw audio i dorzucić aluminiowe nakładki na pedała oraz podstawkę pod stopę. W przypadku nakładek nie ma oczywiście żadnego problemu – kupię na pewno oryginalne w Mazdzie, mam natomiast ogromny zgryz jeśli chodzi o zestaw Multimedialny. Zastanawiam się nad:

* VIVO-Media dedykowanym dla Mazdy 3
* Pioneerem AVIC F30BT

Co przede wszystkim się dla mnie liczy? Estetyka, jakość dźwięku oraz obsługa. Nie planuję żadnych kamer cofania i innych podobnych bajerów. Nie istotne są też koszta ewentualnej aktualizacji map nawigacji. Bardziej interesuje mnie to aby były aktualne, działały sprawnie i nie było problemów z liczeniem trasy. Miał ktoś do czynienia z powyższymi panelami? Naprawdę nie mogę za nic podjąć decyzji który wybrać. VIVO-Media w Mazdzie mówią, że ładniej wygląda bo jest dopasowane do pulpitu auta, ale przeraża mnie, że to jest tak naprawdę zbudowane przez jakąś firmę znikąd. Pioneer, wiadomo, Pioneer, jakość dźwięku pewnie będzie dobra. Obawiam się natomiast jak to się będzie prezentować, czy nie zniszczy harmonii panującej w samochodzie, jeśli wiecie o co chodzi ;P

Bardzo liczę na Waszą pomoc! :)
MiastoGier.pl – Moja Praca :D
Forumowicz
 
Od: 11 sty 2012, 22:17
Posty: 129
Skąd: Skawina
Auto: Mazda 3 2011 1.6 MZR
Aluminium Metalic
MOMO Corse

Postprzez ZOOMik » 28 sty 2012, 23:58

Witam i gratuluję nowego nabytku :)
VIVO Media to nie marka producenta sprzętu tylko dystrybutor tych różnych „chińczyków” dedykowanych do poszczególnych marek, w tym Mazdy. Pionieer'a chyba nikomu przedstawiać nie trzeba – to inna liga. Pod względem technicznym jak również jakości wykonania z całą pewnością lepszy, ale równocześnie też dwa razy droższy. Mimo to osobiście zdecydowałbym się raczej na AVIC-F30. Niestety standardowy rozmiar 2DIN sprawia, że będzie on bardziej łakomym kąskiem dla potencjalnego złodzieja niż „nietypowy chińczyk”. Orientacyjna cena bez montażu kpl. jednostka+ramka+kable to jakieś 5000 zł. Niezależnie od tego co wybierzemy, jak już wcześniej w innym wątku pisałem, żadna z obecnie dostępnych stacji multimedialnych nie współgra z mazdą idealnie, ale z drugiej strony wszystkiego przecież mieć nie można ;) Czy warto? Na to pytanie już każdy musi sobie sam odpowiedzieć.

P.S.
Tak na przyszłość przejrzyj istniejące wątki zanim założysz nowy, bo może już taki sam lub podobny temat został poruszony jak w tym wypadku, gdzie swoje pytanie powinieneś zadać TU – moda proszę o dołączenie tej dyskusji tamże.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Stan13a » 18 lut 2012, 16:39

Polecam stacje multimedialną tj. DVD ,Radio, GPS, TV, odtwarzacz: CD , USB, SD, możliwość podłączenia kamery cofania /ok. 100zł/. Model : HSL -SD-45D. Całośc po sprowadzeniu ok 1800 zł . Uwaga w Polsce dla TV system MPEG-4. Moc 4X 60W. Jest tego sporo na eBay, ale bez MPEG-4.
Początkujący
 
Od: 12 lip 2009, 19:13
Posty: 26
Skąd: Różan
Auto: nowa mazda 3 2009r 1,6 diesel oraz Mazda 6 Kirei 2.2D 2011r HB

Postprzez Stan13a » 18 lut 2012, 16:50

Zapomniałem jeszcze jest Bluetooth /ksiązka telefoniczna i inne/. Ekran dotykowy . Działa z przuciskami w kierownicy. GPS system otwarty wgrają mapę I-go z wybraną strefą / częścią Europy do wyboru/ na karcie SD. Działa AutoMapa ,TomTom, MapaMap. Ekran 8 cali. Wystatczy w Gooogle wpisać : DVD mazda 3 HSL-SD-45D.
Początkujący
 
Od: 12 lip 2009, 19:13
Posty: 26
Skąd: Różan
Auto: nowa mazda 3 2009r 1,6 diesel oraz Mazda 6 Kirei 2.2D 2011r HB

Postprzez ZOOMik » 19 lut 2012, 01:10

Różne widziałem, ale tego modelu akurat nie :)
Rozumiem, że posiadasz ją zainstalowaną u siebie(?)
Jeśli tak, to może napiszesz coś więcej jak się sprawuje, jakieś fotki zapodasz...
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez bigboy177 » 20 lut 2012, 10:10

Hej.

Ja u siebie zamontowałem stację multimedialną Pioneer F30BT. Nie mam niestety lepszych fotek, bo Madzia wciąż odpoczywa w garażu, a ja jeżdżę innym autkiem, tak więc póki co, musi wystarczyć taka:

Obrazek

Niedługo zrobię kilka innych, z różnych perspektyw, tak aby można było ocenić dokładniej jak to wygląda. Wszak w necie nie udało mi się znaleźć zdjęć, które pomogłyby mi się zdecydować na konkretną stację i brałem w ciemno. Na szczęście się nie zawiodłem, bo panel się świetnie komponuje z pulpitem, ramka jest od Mazdy, więc również idealnie pasuje.

Na wstępie, zasadnicza sprawa. W necie czytałem, że AVIC Pioneera długo się inicjuje po odpaleniu samochodu. Spodziewałem się, że faktycznie tak będzie, a ku mojemu zaskoczeniu, muzyka dopływa z głośników już po około 10 sekundach, natomiast po kolejnych 15-20 panel jest w pełni funkcjonalny.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, póki co jestem bardzo zadowolony. Jasność ekranu jest dobra, nawet przy słońcu da się oglądać filmy, czy patrzeć na nawigację. Dodatkowo, można oczywiście ustawiać szereg parametrów tak, aby dopasować obraz do własnych oczekiwań. Karty pamięci/płyty DVD, MP3, WMA itd. wszystko śmiga bez najmniejszych problemów. Jedyne co jest trochę dziwne to fakt, że panel nie obsługuje plików skompresowanych przy pomocy xvid. Trzeba albo mp4 (z kodekiem mpeg) albo divx – jak dla mnie, archaiczne rozwiązanie.

W kwestii dźwięku, nie mam wątpliwości, że jego jakość rozkłada na łopatki VIVO-Media i inne podobne wynalazki. Miałem przyjemność pobawić się trochę VIVO-Media podłączonym do nowej Mazdy 6 i strasznie papierowy dźwięk w nim jest. Zero dynamiki, skromne opcje korekty – po prostu słabiutko. Dla osób ceniących sobie dobrą jakość dźwięku VIVO nie jest dobrym wyborem. Jakbym miał ocenić na moje ucho, to na fabrycznych głośnikach Mazdy 6 VIVO gra tak na 4/10, a Pioneer na 8/10 (do ideału trochę brakuje, ale jest naprawdę bardzo dobrze).

Nawigacja – sposób prowadzenia czasem pozostawia trochę do życzenia. Otóż chodzi o to, że skrzyżowania prezentowane są z lotu ptaka i przejeżdżając je widzimy je inaczej, aniżeli z perspektywy kierowcy. Potrafi to zirytować przy bardziej zamotanych "krzyżówkach", agrafkach i temu podobnych – ale sądzę, że to kwestia przyzwyczajenia. Polecenia głosowe są według mnie precyzyjniejsze niż np. w TomTom i w dużym stopniu jechać można bez obserwowania ekranu. Dokładność map (pokrycie) jest takie jak w TomTom, obie firmy korzystają z usług niegdysiejszego TeleAtlasu. Dla przykładu w jednym i w drugim urządzeniu brakuje wciąż CH Bonarka, które w Krakowie jest już od dwóch lat z tego, co kojarzę :P Aha, zapomniałbym, dużym plusem jest na pewno błyskawiczne łączenie się i system wieloczujnikowy, dzięki któremu ewentualna utrata połączenia z satelitą, nie powoduje "głupienia" nawigacji.

Obsługa telefonu (blutooth, rozmowy, przesyłanie dźwięku) – tutaj również nie mam zastrzeżeń. Wszystko śmiga jak należy, telefon łatwo się paruje, panel błyskawicznie po wejściu do auta "widzi" nasze urządzenie. Można sparować w sumie 5 telefonów. Jakość dźwięku podczas rozmów bardzo dobra – zarówno ze strony samochodu, jak i rozmówcy. Jeśli chodzi o streaming dźwięku z komórki, także jest w porządku, przy czym kiedy odbywa się on bezkablowo, nie mamy wpływu na odtwarzane kawałki. Lecą one w losowej kolejności (przynajmniej nie dotarłem do opcji pozwalającej to zmienić).

Teraz najważniejszy dla wielu element – integracja z systemami Mazdy. Oczywiście jeśli chodzi o kierownicę, "prawie" wszystko działa w porządku. Pogłaśnianie jest ok, przeskakiwanie pomiędzy stacjami/utworami jest ok, wyciszanie zaś jest prawie ok. Otóż można wyciszyć jednym naciśnięciem, ale nie da się przywrócić wcześniejszego stanu. Konieczne jest wówczas pogłaśnianie. Mały ekran, na którym wcześniej były informacje o stacjach radiowych jest niestety bezużyteczny. Widzimy na nim tylko powitanie, później "Zoom Zoom" i tyle. Oczywiście informacje niezwiązane z fabrycznym audio nadal na nim widnieją, a więc klima itd., jest na swoim miejscu.

Podsumowując, jestem natenczas bardzo zadowolony i jeśli jeszcze raz miałbym podjąć decyzję o montażu panelu, uczyniłbym to bez wahania. Jedyne, co może odstraszyć, to cena, bo niestety razem z montażem w ASO wyszło to 6.5k zł. Pewnie wyjdzie więcej w przypadku montażu kamery cofania, albowiem podobno da się to zrobić, podłączając się pod listwę CAN. Niestety z owej listwy nie da się odczytać nic więcej (nie ma ustawień klimy itd.), tak więc sama kamera mnie nie interesowała, tym bardziej, że mam czujniki cofania.

Dobra, mam nadzieję, że rozwiałem trochę wątpliwości. Jakby ktoś miał jakieś pytania, to chętnie odpowiem. Niedługo wrzucę też kilka dodatkowych fotek.
MiastoGier.pl – Moja Praca :D
Forumowicz
 
Od: 11 sty 2012, 22:17
Posty: 129
Skąd: Skawina
Auto: Mazda 3 2011 1.6 MZR
Aluminium Metalic
MOMO Corse

Postprzez radzi89 » 21 lut 2012, 21:09

Możesz jeszcze napisać co musiałeś kupić oprócz samej nawigacji ?
Z tego co wiem potrzebna jest ramka i coś jeszcze ? Możesz napisać co dokładnie ?
Jeśli znasz to czy możesz podać ceny tych elementów ?
Rafal
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2009, 11:45
Posty: 4700 (22/49)
Skąd: Szczecin
Auto: BMW E30
Porsche 911 4S – 996.2
Porsche 911 4S – 991.2
Porsche Macan T

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323