Rozklekotany (luzy) fotel kierowcy i akcja serwisowa, której nie ma...

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez bromba » 4 mar 2011, 20:17

Witam wszystkich.

Niepokoi mnie jakość foteli przednich w mazdach. Mam trójkę z 2010 i fotel kierowcy wygląda nieciekawie.
Pomijam skrzypienie bo z tym serwis sobie i tak pewnie nie poradzi (4 podejścia i kupa). Problem w tym, że siedzisko fotela chodzi na boki, na szynach mocujących do podłaogi są duże luzy. Jak złapię za oparcie i poruszam do przodu/tyłu to odchyla się o 10-15cm. Oparcie jest z siedziskiem zespolone poprawnie, to cały fotel chodzi. Poza tym zabłówki są zadziwiająco luźne, jak nimi poruszać to się odchylają o 3-4cm. To wszystko razem do kupy nie napawa optymizmem. Ten samochód podobno ma 5 gwiazdek ... z takim fotelem? Jak mi ktoś przyloży w tył to ... strach się bać. Byłem w serwisie i mają się skontaktować co z tym dalej.
Czy ktoś w Was miał/ma podobne problemy z fotelem? Czy coś z tym robił? Co mazda na to?
Początkujący
 
Od: 21 kwi 2010, 16:36
Posty: 14
Skąd: Trójmiasto

Postprzez scobel » 5 mar 2011, 21:17

Witam,
Jestem również posiadaczem M3 w wersji 1.6 MZR Exl.+ MY2010, kupionej jako fabrycznie nowa w salonie. Co prawda nie mam opisanego powyżej problemu, jednak ze względu na inne rozczarowujące mnie problemy dot. wykończenia i jakości tego samochodu nie mogłem powstrzymać się od komentarza. Kupowałem ją w pełną świadomością i wiarą w solidność marki oraz opinie tzw. niezależnych jednostek testowych (TUV, JD-Power). Posiadam ją dopiero 5 miesięcy (3.500 km) i na szczęście nie są to jakieś problemy (odpukać !) funkcjonalne lub tzw. "walk home failures", ale ich charakter i liczba zdecydowały, że już dzisiaj mogę stwierdzić z pełną odpowiedzialnością, że jest to moja pierwsza i ostatnia mazda w życiu ...
Jak sięgam pamięcią do wszystkich użytkowanych przeze mnie samochodów jest to jedno (jeśli nie jedyne) z największych moich rozczarowań motoryzacyjnych. Szkoda tylko, że to rozczarowanie kosztowało mnie ponad 70.000 PLN. Nawet moją wysłużoną Astrę II, którą jeździłem od nowości przez 12 lat (140.000 km) wspominam chyba najlepiej – nie mam tutaj żadnego interesu, aby podawać niewiarygodne informacje, ale z Oplem mimo, iż tak wielu ludzi na narzeka na tą markę, nie miałem praktycznie żadnych problemów (poza korozją tylnych błotników, która ujawniła się po 10-tym roku użytkowania).
Aby mój test i opinie były wyczerpujące, a wywody konkretne, to moją mazdą planuję przejechać jeszcze co najmniej rok lub/i min. 10.000 km, ponieważ jestem prawie pewien, że kolejne "kwiatki" mają szansę "zakwitnąć" w tym samochodzie wraz z dłuższym przebiegiem – wówczas z pewnością wszystko opiszę w najdrobniejszych szczegółach w osobnym wątku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 paź 2010, 10:41
Posty: 38 (0/4)
Skąd: Górny Śląsk
Auto: CX-30 Skyactive-G 2.0 (150 KM) Kanjo RM 2021

Postprzez Bari » 5 mar 2011, 22:04

Powiem szczerze, że jestem wielce zdziwiony tym co tu czytam... Moja madzia jest z lipca ubiegłego roku najechane ponad 14.000km i nie mam zastrzeżeń co do wnętrza. Nic mi nie skrzypi, nic mi nie przeszkadza, fotel jest ok, półka jest ok. Jedna rzecz to podsufitka którą mi zrobili chłopaki w ASO w 5 minut i jest cisza, a od tamtej pory przejechałem 7.000km. Nie wiem czy trafiłem na taki model czy wszystko przede mną. Ale czytając historie innych użytkowników jestem zaniepokojony, że niedługo dotknie to również mnie. Jest to moja pierwsza mazda i póki co jestem w niej zakochany;) a jeździłem różnymi samochodami (nowe z salonu) Póki co mazda mnie nie zawiodła i mam nadzieję, że nadal tak będzie bo chce pozostać wierny marce

Kolego Bromba widzę, że jesteś z trójmiasta. Ja prawie cały czas siedzę w Gdańsku i jak chcesz to możemy się spotkać i sam się przekonasz jak moja mazda wygląda i jaka jest w środku (fotel, półka) po przejechaniu kilkunastu tysięcy km
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2010, 17:16
Posty: 113
Skąd: Radom/Gdańsk
Auto: Mazda3 BL 1.6 MZR Excl 10'

Postprzez bromba » 6 mar 2011, 12:42

Bari ja mam najechane 28tys km więc co nie co mogę powiedzieć. Samochód generalnie OK. Ma wady jak wszystkie teraz, np. kiepski lakier, rysuje sie strasznie, sa odpryski, ciekawe jak z korozją. Niestety ekolodzy nas załatwili, wodne lakiery i ekologiczne lakiernie to przekleństwo. Punto z 1996, ktore miałem 7 lat miało pancerny lakier, zero rdzy.
Jeśli chodzi o bezawaryjność to jest OK i mam nadzieję, że tak pozostanie.
Martwi mnie tylko ten fotel, może mam pechowy egzemplarz. Sprawdzałem w innych markach (8 popularnych, różnych modelach) i w kilku, 2-3 egzemplarzach były luzy w fotelu, ale minimalne. W wiekszosci fotele sztywne, zero luzów. Co więcej w moich 3 starych samochodach, jak je sprzedawalem, fotele były w lepszym stanie. Diler ma się odezwać, żeby sie umówić na sprawdzenie i naprawę. Zobaczymy co powie, mam nadzieję, że załatwi to pozytywnie, w przciwnym wypadku Mazda będzie miała u mnie duży minus. Fotel jest ważnym elementem bezpieczeństwa i tu nie powinno żadnych wątpliwości. Wszelkie luzy obniżają znacznie jego wytrzymałość w krytycznym momencie.
Początkujący
 
Od: 21 kwi 2010, 16:36
Posty: 14
Skąd: Trójmiasto

Postprzez Bari » 6 mar 2011, 14:31

Ciekawy jestem jak rozwiążą ten problem u Ciebie. Ostatnio myłem samochód i dziękować Bogu lakier jest na razie ok (nie ma odprysków ani rys) chociaż stoi pod chmurką. No ale wszystko zobaczymy z czasem jak się będzie to wszystko sprawować. Mam nadzieję, że mam szczęśliwy egzemplarz:) Miałem fiata uno salonu przez 8 lat i zrobione nim 180tyś i zero awarii, a przecież opinia o fiacie z lat 90 jest jaka jest. Jak już wrócisz z ASO to napisz nam jak co i jak zrobili.
Powodzenia i życzę jak najmniej niespodzianek(tych niemiłych) w trójeczce
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 maja 2010, 17:16
Posty: 113
Skąd: Radom/Gdańsk
Auto: Mazda3 BL 1.6 MZR Excl 10'

Postprzez ZOOMik » 12 mar 2011, 23:50

bromba napisał(a):Martwi mnie tylko ten fotel, może mam pechowy egzemplarz.

Tak, masz pecha...męcz serwis dopóki Ci nie naprawią tego fotela, tym bardziej, że jak słusznie zauważyłeś, zagraża to bezpieczeństwu jazdy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez ZOOMik » 8 lis 2012, 01:23

maestro napisał(a):Czy komuś może "piszczy"/skrzypi nieraz przedni fotel kierowcy ?

Skąd dochodzą te piski/skrzypienie – z oparcia fotela (spod pleców) czy może z dolnej/bocznej części pojawiając się w czasie jazdy?
Są mi znane co najmniej trzy rodzaje możliwych źródeł tej przypadłości, które nie wykluczone, że mogą występować równocześnie – jedno dotyczy wyłącznie BL z części rocznika 2009, drugie trapi różne modele Mazd w tym 3BL a trzecie wyłącznie te ze skórzaną tapicerką. Są jeszcze inne usterki związane z fotelem, ale to już inna historia ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez maestro » 8 lis 2012, 07:29

ZOOMik napisał(a):
maestro napisał(a):Czy komuś może "piszczy"/skrzypi nieraz przedni fotel kierowcy ?

Skąd dochodzą te piski/skrzypienie – z oparcia fotela (spod pleców) czy może z dolnej/bocznej części pojawiając się w czasie jazdy?
Są mi znane co najmniej trzy rodzaje możliwych źródeł tej przypadłości, które nie wykluczone, że mogą występować równocześnie – jedno dotyczy wyłącznie BL z części rocznika 2009, drugie trapi różne modele Mazd w tym 3BL a trzecie wyłącznie te ze skórzaną tapicerką. Są jeszcze inne usterki związane z fotelem, ale to już inna historia ;)

Fotel kierowcy gdzieś tam na dole gdzie siedzimy "tyłkiem" i jak sie pokrecimy w lewo/prawo (albo ostro bierzemy ostry zakret i skrecamy razemz fotelem) to skrzypi, tapicerka materiałowa.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sty 2012, 20:31
Posty: 410 (0/2)
Skąd: Trójmiasto
Auto: Mazda 3 2,2 MZR-CD (BL) 2009r.

Postprzez radzi89 » 8 lis 2012, 09:37

Masz jeszcze gwarancje? Znam Pana któremu dwa razy wymieniono fotel w BL :)
Rafal
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2009, 11:45
Posty: 4700 (22/49)
Skąd: Szczecin
Auto: BMW E30
Porsche 911 4S – 996.2
Porsche 911 4S – 991.2
Porsche Macan T

Postprzez maestro » 8 lis 2012, 16:37

radzi89, gwarancja się skończyła w czerwcu :–(
A nie wiecie czy w Motoconsul w Bolszewie sobie poradzą z tym fotelem ?
Czy lepiej do ASO czy zostawić w spokoju fotel ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sty 2012, 20:31
Posty: 410 (0/2)
Skąd: Trójmiasto
Auto: Mazda 3 2,2 MZR-CD (BL) 2009r.

Postprzez KMBak » 8 lis 2012, 17:13

maestro napisał(a):radzi89, gwarancja się skończyła w czerwcu :–(


Czyli wszystko zgodnie z:
http://moto.onet.pl/1670734,1,awarie-w- ... ml?node=13
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez ZOOMik » 9 lis 2012, 00:58

maestro napisał(a):Fotel kierowcy gdzieś tam na dole gdzie siedzimy "tyłkiem" i jak sie pokrecimy w lewo/prawo (albo ostro bierzemy ostry zakret i skrecamy razemz fotelem) to skrzypi, tapicerka materiałowa.

Niestety powyższy opis nie do końca pasuje do tych usterek, które są mi znane, ale jeśli rzeczywiście źródło tego skrzypienia jest zlokalizowane "spod tapicerki siedziska" to najbliżej jest jej objawami do tej z piszczącym oparciem, gdzie hałasuje tak poliuretan ocierając się o stelaż a naprawa polega na owinięciu go cienkim materiałem wytłumiającym/izolującym. Czy to akurat jest przyczyną w Twoim przypadku na odległość nie sposób stwierdzić, ale potraktuj to jako pewien trop, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się samodzielnie z tym "walczyć" ;)

maestro napisał(a):Czy lepiej do ASO czy zostawić w spokoju fotel ?

To zależy jak bardzo Cię to irytuje i czy ewentualnie masz w pobliżu jakieś dobre ASO :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez radzi89 » 9 lis 2012, 01:21

Ja bym spróbował podjechać do tapicera samochodowego :)
Rafal
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2009, 11:45
Posty: 4700 (22/49)
Skąd: Szczecin
Auto: BMW E30
Porsche 911 4S – 996.2
Porsche 911 4S – 991.2
Porsche Macan T

Postprzez ZOOMik » 10 lis 2012, 00:44

Jeśli zna dobrego fachowca to może spróbować, ale nie ma żadnej gwarancji, że tapicer sobie z tym poradzi, bo też nie wiadomo tak naprawdę, gdzie tkwi przyczyna tego skrzypienia. Osobiście udałbym się mimo wszystko do ASO, bo oni te przypadki mają (a przynajmniej powinni) jako tako opanowane :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez KMBak » 24 sty 2013, 22:50

Ostatnio jeden z naszych kolegów dowiedział się:
myManArm napisał(a):Dodatkowo dowiedzialem sie ze jest akcja serwisowa na wypoziomowanie/dokrecenie przednich foteli.


Proszę o informację innych zorientowanych. Proszę też popytać jak kto przy okazji w ASO będzie.

Ja też się czegoś spróbuję dowiedzieć i wkleję. Dodam, że zaobserwowałem u siebie minimalny luzik fotela – czuje się to w momencie zatrzymania.
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez radzi89 » 25 sty 2013, 12:56

Wystarczy telefon d jakiegokolwiek ASO i się wszystkiego dowiesz :)
Rafal
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2009, 11:45
Posty: 4700 (22/49)
Skąd: Szczecin
Auto: BMW E30
Porsche 911 4S – 996.2
Porsche 911 4S – 991.2
Porsche Macan T

Postprzez KMBak » 25 sty 2013, 13:02

radzi89 napisał(a):Wystarczy telefon d jakiegokolwiek ASO i się wszystkiego dowiesz :)


O ile szczerze odpowiedzą. Chciałbym właśnie porównać te odpowiedzi.

A może ktoś dotrze do instrukcji serwisowej tej akcji?
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez maestro » 26 sty 2013, 01:15

Czy akcja serwisowa obejmuje autka po gwarancji ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sty 2012, 20:31
Posty: 410 (0/2)
Skąd: Trójmiasto
Auto: Mazda 3 2,2 MZR-CD (BL) 2009r.

Postprzez KMBak » 29 sty 2013, 09:56

ASO we Wrocławiu stwierdza:
"(...) na chwilę obecną nie ma żadnej akcji serwisowej dla samochodu Mazda 3 (BL)."


:|
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez mkrasz » 29 sty 2013, 22:50

Może o to chodziło:
http://parts.arlingtonmazda.com/documents/09-060-09-2239.pdf

Ale to akcja z 2010 roku....
Początkujący
 
Od: 10 lis 2012, 16:38
Posty: 18
Auto: Mazda 3 2.0 Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323