zawieszony alarm lub imobilaizer

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez arenaxxl » 12 gru 2010, 23:34

padl mi akumulator doszczetnie a po ponownym naladowaniu i podpieciu klem zaczely migac kierunki i kontrolka z klodeczka na desce. auto odpala ale gasnie po jakims czasie. jest jakis sposob na zresetowanie alarmu lub imobilaizera? bo jakos nie po drodze mi laweta zawozic na serwisu, skasuja jak za zboze;–)
Początkujący
 
Od: 29 lip 2010, 15:33
Posty: 24
Auto: mps3 2010

Postprzez myManArm » 13 gru 2010, 12:25

Nie pomoge, ale zapytam – jak to możliwe, że tak szybko aku zdechło totalnie?
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2008, 16:52
Posty: 107
Skąd: Olsztyn
Auto: Mazda3 BL 1.6 2009

Postprzez pluck » 13 gru 2010, 16:11

zoomik pisał: korzystajcie z ASSISTANCE! Oni zapłacą za lawetę...
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 mar 2010, 00:25
Posty: 93
Auto: M3 BL Excl+

Postprzez Markopolo13 » 13 gru 2010, 22:19

zoomik pisał: korzystajcie z ASSISTANCE! Oni zapłacą za lawetę...


Przecież masz ubezpieczenie, a swoją drogą to też mnie interesuje jak to się stało z tym akumulatorem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 paź 2010, 10:19
Posty: 44
Skąd: Katowice
Auto: Mazda3 BL 1.6 MZR Excl 10'
Czarna Perła

Postprzez arenaxxl » 13 gru 2010, 22:58

stal tydzien w garazu i palily sie chyba wszystkie mozliwe lampki;–) albo mi gdzies ucieka prad. do serwisu zawsze moge zaholowac :| ale myslalem ze jest jakis tajemniczy guzik albo sposob zeby to zresetowac :|
Początkujący
 
Od: 29 lip 2010, 15:33
Posty: 24
Auto: mps3 2010

Postprzez ZOOMik » 14 gru 2010, 01:04

Dokładnie…nowe auto, na gwarancji (assistance), więc nic nie zapłacisz – niech go zabierają do ASO, bo prawdopodobnie bez tego i tak się nie obejdzie. Jak chcesz to zacznij od wykonania telefonu do serwisu, ale wątpię by w ten sposób pomogli.
Po podpięciu naładowanego aku włączył się alarm (migające kierunki) bo zapewne w momencie rozładowania był uzbrojony – to akurat normalne. Natomiast już anormalne jest to, że nie daje się on wyłączyć a powinien, podobnie jak to, że kontrolka immobilisera (z kłódką) nie gaśnie, lecz miga – wygląda to niestety na jakąś usterkę.
Ja miałem troszkę inne doświadczenia „z prądem”…raz rozładował mi się aku, ale całkiem „nie umarł” – auto dało się normalnie otworzyć a jak włączyłem zapłon to wszystkie możliwe kontrolki się zapaliły po czym zgasł jeden xenon i elektronika się zawiesiła (nie można go było wyłączyć przyciskiem Start/Stop). Pomogło dopiero przytrzymanie go wciśniętego – coś jak „brutalne” wyłączanie laptopa. Ostatecznie auto udało się resztkami energii odpalić od razu „z pierwszego wciśnięcia”, że się tak wyrażę. Tak przy okazji tematu warto nadmienić iż nie należy doprowadzać do takich skrajności, bo to zdrowe dla baterii nie jest, no ale tak się złożyło, że akurat nie miałem wtedy innego wyjścia – musiałem zostawić autko na jakiś czas.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez arenaxxl » 14 gru 2010, 01:45

wlasnie nie byl uzbrojony bo stal otwarty <co?> z kontrolka juz wiem ze jest ok. ma migac, dopiero przy przekreceniu kluczyka gasnie. ale czemu nie wyje syrena? z drugiej strony nie widzialem jej nigdzie i tak sie zastanawiam czy jest tam wogole jakikolwiek alarm
Początkujący
 
Od: 29 lip 2010, 15:33
Posty: 24
Auto: mps3 2010

Postprzez ZOOMik » 14 gru 2010, 14:46

Alarm jest, bo w wersje Sport i Mps wyposażane są w niego fabrycznie – zresztą przy zamykaniu/otwieraniu auto informuje Cię o aktywacji/dezaktywacji mignięciem kierunkowskazów. W tym Twoim przypadku syrena nie wyje, bo i nie musi, wszak otwierasz/zamykasz auto „autoryzowanym kluczem”. Nieustające miganie kierunkowskazów i gaśnięcie silnika to wystarczające objawy świadczące o tym, że coś jednak jest nie tak, więc nie kombinuj tylko zwróć się do ASO a już „po wszystkim” poinformuj nas, jaki był tego finał.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323