Fabryczna nawigacja – pytania i porady

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez aleks-78 » 18 gru 2011, 15:04

witam!
sprowadziłem z Niemiec mazdę 3 2,2 150 km.
nawigacja jest ale oczywiście Polska została ominięta
(bo przecież mało niemieckich aut sprowadzamy)
potrzebny kontakt do magików którzy pomogą.
Z góry dziękuję.
aleks-78
 

Postprzez ZOOMik » 19 gru 2011, 00:42

Widać, że nie zadałeś sobie trudu przejrzenia istniejących wątków, bo w innym razie natrafiłbyś na ten, w którym to znajduje się odpowiedź na Twoje pytanie.
P.S.
Moda, proszę o dołączenie tego wątku do już istniejącego, wskazanego w linku.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez maestro » 7 lut 2012, 22:37

Witajcie, mam pytanie. Co to jest za wersja nawigacji przedstawiona na screenie i gdzie ja mozna kupic/wgrac?
Chodzi o Nowa Mazde 3.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sty 2012, 20:31
Posty: 410 (0/2)
Skąd: Trójmiasto
Auto: Mazda 3 2,2 MZR-CD (BL) 2009r.

Postprzez Paweł » 7 lut 2012, 22:53

To jest fabryczna nawigacja, która chyba nie była i nie jest oferowana w Polsce. Zwróć uwagę, że na kierownicy z prawej strony jest do niej dodatkowy przycisk NAV.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/893)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez maestro » 7 lut 2012, 22:58

Paweł napisał(a):To jest fabryczna nawigacja, która chyba nie była i nie jest oferowana w Polsce. Zwróć uwagę, że na kierownicy z prawej strony jest do niej dodatkowy przycisk NAV.


Dzięki bardzo! Właśnie nie wiedziałem co to jest za wersja bo widzialem nawigacje wbudowana i taka w komputerze.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sty 2012, 20:31
Posty: 410 (0/2)
Skąd: Trójmiasto
Auto: Mazda 3 2,2 MZR-CD (BL) 2009r.

Postprzez Paweł » 7 lut 2012, 23:32

Więcej informacji: viewtopic.php?f=113&t=98862
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/893)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez ZOOMik » 12 lut 2012, 23:26

Paweł napisał(a):To jest fabryczna nawigacja, która chyba nie była i nie jest oferowana w Polsce.

Nie mylisz się Pawle :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Criters » 15 mar 2012, 00:23

Witam

Posiadam Mazde Speed3 2010 wyposażoną w taką nawigację.. niestety ktoś wyciągną kartę SD z portu... orientujecie się czy ktoś w Polsce potrafi ten temat przegryźć ?? załatwić nową kartę albo skopiować...

Pozdrawiam
Criters
 

Postprzez ZOOMik » 15 mar 2012, 23:25

Rozwiązanie problemu masz opisane wyżej – możesz zamówić kartę w Polsce w ASO (drożej) lub kupić za granicą (taniej) – skontaktuj się na PW z Kolegą krl to Ci da namiary na sprzedawcę.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Criters » 18 mar 2012, 18:51

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)
Pozdrawiam
Criters
 

Postprzez godel1 » 18 mar 2012, 21:37

Witam wszystkich! Jestem od dzisiaj szczęśliwym posiadaczem M3 BL no i mam w niej cudownie bezużyteczną navi. Czytając różne tematy z hasłem "kamera" nie znalazłem niestety wątku a żeby wykorzystać wyświetlacz bezużytecznej navi na użyteczny wyświetlacz kamery cofania. W związku z moim wyśmienitym pomysłem oczywiście zdemontowałem nawigację i żadnego wejścia A/V niestety tam nie ma, czyli nie będzie to takie proste ale dostrzegłem w kostce od wyświetlacza (radia i nawiewu), który jest połączony taśmą z wyświetlaczem od navi 7 wolnych pinów może dałoby się coś wymyślić i wykorzystać ten wyświetlacz? Czy ktoś mądry mógłby się wypowiedzieć na ten temat? Z góry wielkie dzięki.
Początkujący
 
Od: 18 mar 2012, 20:49
Posty: 10
Auto: 6 mps 06. (FL) 2.3 l Turbo

Postprzez Tytan » 20 mar 2012, 14:39

Dlaczego od razu bezużyteczną ? Czyżby kolega kupił nawigację bez karty ?. Przecież nawet jeśli nie masz map naszego pięknego kraju to w dalszym ciągu jest bardzo użyteczna u wszystkich naszych zachodnich i części południowych sąsiadów (oczywiście jeśli masz odpowiednią kartę). No chyba, że kolega nigdy nie jeździ za granicę. Ponadto nie bagatelny jest fakt, że M3 z fabryczną nawigacją ma dużo lepszy(wyższa rozdzielczość), większy (4,1 cala, zwykły 3,5 cala) kolorowy (zwykły jest monochromatyczny) wyświetlacz. O takich sprawach jak kompas czy (podobno)lepsza anatena radiowa nawet nie wspominam. W każdym razie gratuluję zakupu :)

p.s. Zapewniam, że przy odsprzedaży kolega również nie będzie żalował, że ma fabryczną nawigację <oczko>
Japan – the best producer in the world !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2011, 13:59
Posty: 200 (1/3)
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: Mazda 3 BL HB 1,6 MZ-CD Sand Speed

Postprzez godel1 » 21 mar 2012, 19:59

Mimo wszystko chciałbym się dowiedzieć czy da się to podłączyć, ponieważ zawsze chciałem posiadać kamerę cofania i mam cichą nadzieje że ktoś mi podpowie jak to zrobić albo chociaż gdzie się udać.
Początkujący
 
Od: 18 mar 2012, 20:49
Posty: 10
Auto: 6 mps 06. (FL) 2.3 l Turbo

Postprzez maestro » 21 mar 2012, 22:50

godel1 napisał(a):Mimo wszystko chciałbym się dowiedzieć czy da się to podłączyć, ponieważ zawsze chciałem posiadać kamerę cofania i mam cichą nadzieje że ktoś mi podpowie jak to zrobić albo chociaż gdzie się udać.

Widziałem kamere cofania w Mazdzie 3 o w tej: http://otomoto.pl/mazda-3-xenony-naviga ... 86160.html
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 sty 2012, 20:31
Posty: 410 (0/2)
Skąd: Trójmiasto
Auto: Mazda 3 2,2 MZR-CD (BL) 2009r.

Postprzez Tytan » 22 mar 2012, 09:38

godel1 napisał(a):Mimo wszystko chciałbym się dowiedzieć czy da się to podłączyć, ponieważ zawsze chciałem posiadać kamerę cofania i mam cichą nadzieje że ktoś mi podpowie jak to zrobić albo chociaż gdzie się udać.


W tym celu trzeba rozeznać (najlepiej w serwisie) jak jest to zrealizowane w CX-7 bo z tego co się orientuję ma taki sam wyświetlacz i system nawigacji co M3 a przy tym posiada także kamerę cofania.
Japan – the best producer in the world !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2011, 13:59
Posty: 200 (1/3)
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: Mazda 3 BL HB 1,6 MZ-CD Sand Speed

Postprzez ZOOMik » 23 mar 2012, 01:22

godel1 napisał(a):Witam wszystkich! Jestem od dzisiaj szczęśliwym posiadaczem M3 BL no i mam w niej cudownie bezużyteczną navi. Czytając różne tematy z hasłem "kamera" nie znalazłem niestety wątku a żeby wykorzystać wyświetlacz bezużytecznej navi na użyteczny wyświetlacz kamery cofania. W związku z moim wyśmienitym pomysłem oczywiście zdemontowałem nawigację i żadnego wejścia A/V niestety tam nie ma, czyli nie będzie to takie proste ale dostrzegłem w kostce od wyświetlacza (radia i nawiewu), który jest połączony taśmą z wyświetlaczem od navi 7 wolnych pinów może dałoby się coś wymyślić i wykorzystać ten wyświetlacz? Czy ktoś mądry mógłby się wypowiedzieć na ten temat? Z góry wielkie dzięki.

Witaj,
Na temat fabrycznej navi już się wcześniej wypowiadałem i w negatywnej ocenie nie jestem odosobniony. Jeśli nie zamierzasz jej używać a chcesz jedynie wykorzystać wyświetlacz do kamery cofania to osobiście nie widzę w tym większego sensu, tym bardziej, że realizacja tego w prosty sposób łatwa raczej nie będzie. Jak potrzebujesz tego typu wyposażenia to już lepiej "pójść na całość" i sprawić sobie dobrą jednostkę multimedialną w miejsce fabrycznego radia – ja planuję właśnie takie rozwiązanie, ale jeszcze nie wybrałem sprzętu.

Tytan napisał(a):Ponadto nie bagatelny jest fakt, że M3 z fabryczną nawigacją ma dużo lepszy(wyższa rozdzielczość), większy (4,1 cala, zwykły 3,5 cala) kolorowy (zwykły jest monochromatyczny) wyświetlacz.

Nie przesadza trochę Kolega? Te atrybuty wyświetlacza są istotne z punktu widzenia navi, ale nie mają żadnego znaczenia ani dla funkcjonalności ani też estetyki MID.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Tytan » 23 mar 2012, 13:07

Tutaj nie mogę się jednak zgodzić bo walory estetyczne wyświetlacza kolorowego z systemem nawigacji sa nieporównywalnie wyższe od zwykłego (zwłaszcza w nocy). A przecież jest to równocześnie wyświetlacz komputera pokładowego i o ile go nie wyłączymy cały czas wyświetla Nam istotne informację i cały czas mamy go przed oczami. Wiem co piszę, bo jeździłem M3 w obu wariantach i niech mnie ktoś poprawi ale to jest niebo a ziemia. Szczerze powiem, że M3 ze zwykłym wyświetlaczem trąci trochę mychą na tle konkurencji z kolorowymi ekranami. Przykład to choćby nowy Focus czy Civic.
Z resztą nie jestem odosobniony podobną opinię wyrazili Panowie z serwisu, którzy dopiero w moim egzemplarzu zobaczyli jak na żywo wygląda M3 z takim wyświetlaczem.
Może Kolega również będzie miał kiedyś okazję przejechać się taką wersją M3 i wtedy sam się przekona jakie są jego walory.

p.s. Każdy, kto ma instrukcję do M3 BL może sam porównać te wyświetlacze. Nawet na samych rysunkach w tej instrukcji widać gołym okiem różnice w ich rozdzielczości i przedstawianiu informacji.
Japan – the best producer in the world !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2011, 13:59
Posty: 200 (1/3)
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: Mazda 3 BL HB 1,6 MZ-CD Sand Speed

Postprzez ZOOMik » 27 mar 2012, 00:23

Przewaga techniczna wyświetlacza od navi jest oczywista – nie ma co do tego wątpliwości. Nie wyolbrzymiałbym jednak znaczenia wspomnianych walorów w stosunku do pełnionej przezeń funkcji komputera pokładowego i informacji, które są na nim podawane. Niczego istotnego nie utracimy, no dobra, może z tą estetyką trochę przesadziłem – ciut ucierpi. Tyle, że czym się tu „jarać” skoro po sąsiedzku masz czerwony LED-owy wyświetlacz, który nijak nie przystaje ani do tego „zwykłego” ani tym bardzie tego od navi. Dziś, współczesne auta mają coraz częściej jeden duży kolorowy, wielofunkcyjny wyświetlacz wysokiej rozdzielczości…gdybyśmy chcieli rozwinąć dyskusję co w nowej trójce „trąci myszką” to do co najmniej jeszcze paru innych rzeczy można by się przyczepić :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Tomek79 » 27 mar 2012, 07:58

Tytan napisał(a):(...) trąci trochę mychą (...)


no, no, no, moja Madzia nie capi mychą <rotfl>

Poza tym, również zamontowałbym stację multimedialną z tą jednak różnicą, że musi ona być dedykowana dla Mazdy bo te wszystkie "adaptery" wyglądają jak przeszczepy, chciaż sama stacja np. Pioneera na pewno ma moc.
Ja wybieram sprzęty, a Żona kolorki :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2010, 19:45
Posty: 185 (0/3)
Skąd: Oleśnica/Thurgau
Auto: Mazda 3 2.0 DISI i-stop excl+ HTB – 2010r.
Lada Niva 21214 1.7i – 2012r.

Postprzez ZOOMik » 27 mar 2012, 08:08

Tomek79 napisał(a):musi ona być dedykowana dla Mazdy

Są również dedykowane pod konkretne modele.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323