Kolizja, wystrzelone poduszki.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Mati67r » 4 mar 2021, 00:41

Witam niecały miesiąc temu koleś wpadł mi autem przed maskę , wleciał w prawy przód. Podłużnica zwinęła się o jakieś 10cm. Jechałem sam a wystrzeliła poduszka pasażera a chyba nie powinna jak nikogo nie było ?.( Auto od nowości u mnie bez wcześniejszych szkód)
Niestety ASO za dużo chce za naprawę a ubezpieczenie nie chce tego pokryć.

Więc robie to na własną rękę. I takie pytanie co należy wymienić przy wystrzale poduszek ?
Poduszki, pasy z napinaczami i deska to wiem. Ale czy tez przedni czujnik zderzeniowy, taśma kierownicy, i moduł airbag ? ??

Może ktoś ma te potrzebne części na sprzedaż z auta nie wystrzelonego ? Nie chciał bym regenerowanych.
Początkujący
 
Od: 4 mar 2021, 00:30
Posty: 2
Auto: Mazda 3 bo 2009

Postprzez hak64 » 4 mar 2021, 01:16

Mati67r napisał(a):Niestety ASO za dużo chce za naprawę a ubezpieczenie nie chce tego pokryć.

Co znaczy nie chce? Ubezpieczyciel ma obowiązek naprawienia szkody (zrekompensowania kosztu naprawy), o ile ten koszt nie przekracza wartości auta przed szkodą. W takim bowiem przypadku (orzeczenie szkody całkowitej) ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie w kwocie stanowiącej różnicę pomiędzy wartością auta przed szkodą, a wartością wraku. Orzeczenie szkody całkowitej nie przekreśla możliwości naprawy pojazdu, trzeba jednak ograniczyć koszt tej naprawy do kwoty nieco niższej niż wartość auta przed zdarzeniem. Potrzebne części najtaniej kupisz z angola. Skoro jednak masz uszkodzone elementy konstrukcyjne (podłużnica), obawiasz się części regenerowanych, to lepiej odpuść sobie temat naprawy i sprzedaj auto w stanie uszkodzonym, chyba że wycena jest wyjątkowo niekorzystna. Tym jednak się nie pochwaliłeś.
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2015, 10:08
Posty: 448 (2/23)
Auto: Mercedes 300SE

Postprzez Mati67r » 4 mar 2021, 10:17

ASO wyceniło naprawę na 35 tys zł a ubezpieczenie wartość auta na 20. Z czego wypłacili mi 15 tys zł , nie jest źle ale będę się odwoływał. Auto już kończę robić. Został mi własne temat poduszek. Podłużnice wystarczyło wyciąć na zgrzewach i wstawić nowy odcinek. Wszystko pomierzone i jest prosto. Z zewnątrz już wszystko gotowe.
Podpowie ktoś mi tylko co wymienić w systemie airbag ? I gdzie szukać części ? ASO raczej odpada.
Początkujący
 
Od: 4 mar 2021, 00:30
Posty: 2
Auto: Mazda 3 bo 2009

Postprzez Teq » 13 kwi 2021, 13:53

Mati67r napisał(a):Więc robie to na własną rękę. I takie pytanie co należy wymienić przy wystrzale poduszek ?
Poduszki, pasy z napinaczami i deska to wiem. Ale czy tez przedni czujnik zderzeniowy, taśma kierownicy, i moduł airbag ? ??
Może ktoś ma te potrzebne części na sprzedaż z auta nie wystrzelonego ? Nie chciał bym regenerowanych.

Cześć, przerabiałem taki sam temat jeśli chodzi o wymianę poduszek. Wszystko zrobiłem sam, łącznie z wymianą deski. Mam film jak to się robi. Reszta to drobiazg. Nie potrzeba specjalistycznych narzędzi. Do wymiany są: poduszka kierowcy, poduszka pasażera, pasy kierowcy i pasażera, sterownik airbag w środkowym tunelu no i oczywiście deska rozdzielcza. Jeśli chodzi o sterownik to na razie nie wymieniałem. Podjadę na dniach do kumpla, który postara się go kompem ogarnąć. Wszystko da się ogarnąć w jeden dzień. WAŻNE: nie kupuj nic od Anglika bo nie pasuje, ewentualnie tylko poduszka kierowcy. Nie kupuj nic regenerowanego. Na pewno będziesz miał problem z kupnem deski, ja szukałem prawie rok. Jak masz pytania to pisz – pomogę.
Początkujący
 
Od: 15 sty 2020, 11:09
Posty: 13
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 BL 1.6 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323