Problem z zamkiem klapy bagażnika

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez ZOOMik » 1 mar 2015, 00:26

Raczej nie będą – to są inne części.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez arcik9 » 1 mar 2015, 21:30

http://www.partsbase.org/mazda/mazda-3- ... -bwem624b0

ja znalazłem na powyższej stronie coś takiego, część cyfr się zgadza, ale tak jak zoomik pisze, wydaje mi się, że to są inne elementy.
Początkujący
 
Od: 28 sie 2014, 14:38
Posty: 10
Auto: Mazda 3 BL
1,6
2009r

Postprzez sonykemot » 4 mar 2015, 12:08

Gdyby ktoś miał możliwość to prosiłbym o zmierzenie wymiarów przycisku (głównie plastiku) do Mazdy 2.
Może ktos na drukarce 3d dałby rade cos takiego wystrugac :) chodzi mi o moj popękany plastik
Forumowicz
 
Od: 3 gru 2014, 21:57
Posty: 83 (0/3)
Auto: Mazda 3

Postprzez arcik9 » 5 mar 2015, 11:39

Właśnie przed chwilą rozebrałem klapę i...
przycisk jest sprawny, czyli w "stanie spoczynku" nie ma zwarcia na stykach po przyciśnięciu jest zwarcie.
Szukam dalej i oczywiście dam znać jak się u mnie temat zakończył <nauka>

Dopisano 5 mar 2015, 12:16:

Niestety bez rozwiązania.
Walczę z zamkiem klapy tylnej.
Okazało się, że przycisk działa raczej prawidłowo – gdy nic nie robię, na tych dwóch stykach od przycisku nie ma zwarcia, po naciśnięciu przycisku piny się zwierają.
Zaobserwowałem, że w momencie, gdy przycisk jest rozłączony i zamykam drzwi z pilota, zamykają się drzwi, zamek klapy nie reaguje.
W momencie gdy przycisk dalej jest rozłączony i otwieram drzwi z pilota także – to oczywiste, nic się nie dzieje – ale w momencie gdy wpinam kostkę od przycisku – zamek otwiera się.
Czy macie może jakieś rady co jeszcze można by sprawdzić?
Z góry dziękuję za pomoc.

Dopisano 5 mar 2015, 12:20:

Czy wie ktoś jak sprawdzić sam zamek?
Może tu leży problem.
Początkujący
 
Od: 28 sie 2014, 14:38
Posty: 10
Auto: Mazda 3 BL
1,6
2009r

Postprzez sonykemot » 5 mar 2015, 13:05

U mnie wszystko bylo podobnie. Tylko ja jeśli wpinałem kostkę od przycisku, to zamek się zamykał i pozniej nie chcial otworzyć.
Moja rada: sprobuj podłączyć jakiś inny włącznik 1-0 (ja użyłem przycisku ze zwykłej latarki)
U mnie taki sposób potwierdził że uszkodzony jest przycisk.
Jeśli test na innym styczniku nie da efektów, wtedy sie pomyśli :)
Forumowicz
 
Od: 3 gru 2014, 21:57
Posty: 83 (0/3)
Auto: Mazda 3

Postprzez arcik9 » 5 mar 2015, 16:25

Uff...
Po robocie.
U mnie też okazało się, że przycisk. Stwierdziłem to zwierając śrubokrętem piny w gnieździe, w które wpina się wtyczkę od przycisku. Po zwarciu zamek normalnie działał.
Dziwne było to, że miernikiem badając "na zwarcie" switch działał... u mnie skończyło się kilkugodzinną walką i wymianą ostatecznie mikrostycznika zabudowanego w obudowie przycisku, gdyż czyszczenie blaszek nic nie dało.
Kupiłem takowy w najbliższym elektronicznym za 1 PLN i wymieniłem – lutując kabelki od przycisku bezpośrednio do mikroswitcha, gdyż miał on za krótkie końcówki i nie dosięgały oryginalnych blaszek (tych pokazanych na zdjęciu sonykemota).
Dla zainteresowanych: wymiary kupionego mikroswitcha: szer: 3,5mm x 6mm wys: 4mm
Po wymianie wszystko hula. Zobaczymy jak długo.
P.S. ASO zażyczyło sobie 525 zł za przycisk...ale ja im nie dałem zarobić :D
Początkujący
 
Od: 28 sie 2014, 14:38
Posty: 10
Auto: Mazda 3 BL
1,6
2009r

Postprzez sonykemot » 5 mar 2015, 16:29

No i brawo! :D
Ja dalej szukam nawet samego plastiku...
Forumowicz
 
Od: 3 gru 2014, 21:57
Posty: 83 (0/3)
Auto: Mazda 3

Postprzez Domcio84 » 8 sty 2021, 20:28

Dziś miałem ciekawą sytuację, nie mogłem zamknąć samochodu z pilota ani z kluczyka. Już myślałem że dyżur zrobię przy aucie, bo otwartego nie zostawię.

Była ikona otwartych drzwi... ale wszystkie drzwi zamknięte. Po przekręceniu kluczyka dalej, wyświetliło się że drzwi bagażnika otwarte, ale był zamknięte, nie było luzu na klapie. Poruszałem tym dzyndzlem metalowym od zamka zamknąłem otworzyłem parę razy ikona znikła i się zamknęło.

Jak dotknąłem to mokry zamek był gdzieś ta woda płata figle? Ale zauważyłem że dzyndzel nie odskakuje idealnie za każdym razem, musze go poprawiać żeby drzwi się zamknęły same w sobie prawidłowo. Bo ten gumowy przycisk od otwierania działa prawidłowo, gdzie indziej wina leży.

No cóż 10 letnie auto nie takie idealne jak się wydawało. Pewnie cały zamek nadawał by się do wymiany.
Ale ta woda przez co przelatuje i się nie raz zbiera na dole, w kole zapasowym.

Woda w kole zapasowym 2-3 łyżki od zupy co się je, i woda tam gdzie jest lewarek no i zamek mokry od bagażnika. Sam zamek jest rozbieralny? Bo nowego już chyba się nie kupi?

Dziś zaszalałem i zdjąłem plastyki wszystkie z klapy bagażnika i zrobiłem oględziny. I było mokro na styku kostki od zamka. Ale nie widać żadnych zacieków ani rdzy od wody.

Porobiłem parę fotek i w koło lamp od pokrywy w środku jest meszek to grzyb od wilgoci?
IMG_5073.JPG


Bo czytałem o parujących lampach i zdarza się to ale jak jest cieplej niż teraz.
IMG_5093.JPG


I ten zielony mech jak by wykręcił i umył i coś uszczelnił może by nie leciało do zamka?
IMG_5078.JPG


Co to za białe?
IMG_5086.JPG


Zdejmę ten biały plastik i dostane się do środka zamka?
IMG_5087.JPG


Sam przycisk
IMG_5092.JPG


Uszczelka od wycieraczki widać czysta i sucha.
IMG_5102.JPG


Sam zamek widać coś włazi na niego od wody pewnie.
IMG_5107.JPG


I tam gdzie jest lewarek widać parę kropli wody, może od lampy bo skąd indziej?
IMG_5093.JPG
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2020, 23:15
Posty: 45 (4/1)
Auto: Mazda 3 II BL
77KW 105 KM
2010 r

Postprzez Domcio84 » 28 lut 2021, 22:12

Nie leci, uszczelniłem szybę od środka uszczelniaczem do szyb. Było rozklejenie na szerokości około 10 cm.
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2020, 23:15
Posty: 45 (4/1)
Auto: Mazda 3 II BL
77KW 105 KM
2010 r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323