Ogrzewanie przedniej szyby w naszych Mazdach

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Norreca » 1 gru 2015, 02:09

szyba by się przydała ;) <glupek2>
Obrazek
Klubowicz
 
Od: 10 sty 2013, 13:17
Posty: 1915 (84/101)
Skąd: Wiesbaden / Bydgoszcz
Auto: Była:
Mazda 3 BK Y6 ‘07 1.6
Mazda 3 BL R2 '10 2.2
Mazda MX-5 NC '08 2.0
Jest:
MPS BL3 '13 2.3

Postprzez sonykemot » 1 gru 2015, 10:09

Coś takiego tylko znalazłem
Załączniki
Bez tytułu.png
Forumowicz
 
Od: 3 gru 2014, 21:57
Posty: 83 (0/3)
Auto: Mazda 3

Postprzez dar1605 » 1 gru 2015, 10:57

Witam.
Mam aktualnie szybę podgrzewaną. Niestety już drugą.
Pierwsza padła jeszcze na gwarancji po ok. 2 latach – pojawiały się trzy pasy pionowe szer. ok. 10-15cm, które przestały grzać. Widać jak jest przymrozek, kawałki szyby zostają ze szronem.
Gwarancję uznali i wymienili na nową, niestety przy następnym sezonie zimowym w tej drugiej też pojawił się pas ok 15 cm. i drugi węższy, który nie grzeje. Nie wiem czy jest możliwość poprawienia jakiego styku na zasilaniu? Może macie jakieś pomysły?
Uszkodzone pasy znajduje się po stronie pasażera, reszta prawego panela grzeje.
Może i fajny gadżet ale trwałość w przypadku Mazdy słaba.

Pozdrawiam
Darek
Początkujący
 
Od: 15 lis 2010, 20:03
Posty: 24
Skąd: Lublin
Auto: Mazda 3 Energy 2.0
2017r.

Postprzez Norreca » 2 gru 2015, 10:19

Szyba w Aucie + Panel i wystarczy chyba jedynie zamontowac i podpiac wszystko.
Co do zywotnosci mi dziala juz ponad 5 lat i nie ma zadnych problemow.
Obrazek
Klubowicz
 
Od: 10 sty 2013, 13:17
Posty: 1915 (84/101)
Skąd: Wiesbaden / Bydgoszcz
Auto: Była:
Mazda 3 BK Y6 ‘07 1.6
Mazda 3 BL R2 '10 2.2
Mazda MX-5 NC '08 2.0
Jest:
MPS BL3 '13 2.3

Postprzez Razel » 10 lut 2016, 18:46

Muszę przyznać że jestem w szoku że jest jakiś dodatkowy przycisk :/ ja mam Mazdę 3 2,2 diesel i 185km i mam fabryczną podgrzewaną szybę a takiego przycisku nie mam. Co prawda nie znam dokładnej historii tego auta bo zostało ono zakupione we Francji ale po co ktoś miałby wkładać ogrzewaną szybę skoro by nie było opcji na panelu? Dodam że wszystkie szyby mają logo Mazdy z tą samą data a więc raczej zakładam że są od nowości.

Z drugiej strony tego rocznej kiepskiej zimy odniosłem wrażenie że ta szyba chyba też nie za bardzo działa:/ W instrukcji którą posiadam jest opisane ogrzewanie przedniej szyby i znaczek jak na zdjęciu wstawionym przez "el Duende" a więc dodatkowy :/ pytanie o co u mnie chodzi ktoś podmienił panel?
w weekend jeszcze sprawdzę bezpiecznik ale skoro nie mam włącznika to coś jest nie tak :( Ktoś pomoże znaleźć taki panel za nie wielkie pieniążki to chętnie bym sprawdził o co chodzi bo nic z tego nie rozumiem :(
Załączniki
CCF20160210_00000.jpg
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2013, 14:22
Posty: 43 (8/2)
Auto: Mazda 3, rok 2011, 2,2 Diesel

Postprzez e-tomek » 10 lut 2016, 20:03

Ale cyrk Razel. A do działania podgrzewania potrzebujesz przycisku, tak samo jak podgrzewanie tylnej i lusterek, automatycznie to się nie załącza.
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2012, 17:03
Posty: 1213 (2/27)
Auto: Mazda 6 2018

Postprzez Razel » 10 lut 2016, 20:11

no z tego co tu piszecie to na to wychodzi :/ czyli jakiś frajer podmienił mi panel? albo 2 opcja szyba była wymieniana i zamiast zwykłej jest podgrzewana (ale w to nie bardzo mi się chce wierzyć )
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2013, 14:22
Posty: 43 (8/2)
Auto: Mazda 3, rok 2011, 2,2 Diesel

Postprzez KMBak » 10 lut 2016, 20:29

Jest do szyby dedykowany przycisk, który włącza prąd w tych zatopionych drucikach. Innej opcji nie ma. W innym wypadku jest tylko nawiew z klimy pod dedykowanym przyciskiem.
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez Razel » 10 lut 2016, 20:31

no to już się dowiedziałem ale pytanie czy tam jest podłączenie w kostce? jak np kupie takie coś http://allegro.pl/mazda3-bl-2009-panel- ... 53492.html

to będzie działać jak podłącze tylko te kostki co są teraz?
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2013, 14:22
Posty: 43 (8/2)
Auto: Mazda 3, rok 2011, 2,2 Diesel

Postprzez e-tomek » 10 lut 2016, 20:50

A jaki masz obecnie panel? – "taki sam", tylko bez przycisku podgrzewania przedniej szyby?

Zależy którą masz opcję:
1) zainstalowana podgrzewana szyba, zamiast zwykłej i brak opcji podgrzewania przedniej szyby w Twoim samochodzie od nowości
2) zainstalowany zły panel, a podgrzewanie szyby istnieje.

Bo jeśli opcja 1 to samo podłączenie tego panelu nic nie da, bo pewnie od szyby też wychodzą odpowiednie "wyjścia", żeby to wszystko działało, a jeśli ich nie ma, to kicha.

Jeśli opcja druga, i wszystkie "wyjścia" od szyby są – no to jest szansa, tylko kto i po co tak się zabawiał?
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2012, 17:03
Posty: 1213 (2/27)
Auto: Mazda 6 2018

Postprzez Razel » 10 lut 2016, 20:54

A jaki masz obecnie panel? – "taki sam", tylko bez przycisku podgrzewania przedniej szyby?

Zależy którą masz opcję:
1) zainstalowana podgrzewana szyba, zamiast zwykłej i brak opcji podgrzewania przedniej szyby w Twoim samochodzie od nowości
2) zainstalowany zły panel, a podgrzewanie szyby istnieje.

Bo jeśli opcja 1 to samo podłączenie tego panelu nic nie da, bo pewnie od szyby też wychodzą odpowiednie "wyjścia", żeby to wszystko działało, a jeśli ich nie ma, to kicha.

Jeśli opcja druga, i wszystkie "wyjścia" od szyby są – no to jest szansa, tylko kto i po co tak się zabawiał?


no skoro na przedniej szybie są delikatne paski pionowe to na pewno jest ona ogrzewana. Panel mam bez opcja załączenia ogrzewania szyby, jak było od nowości nie wiem pisałem wyżej że auto kupiłem na francuskich blachach. I tak jak napisałem wyżej wszystkie szyby są z logiem mazdy z tego samego rocznika a więc chyba nie wymieniane, czy panel ktoś wymienił nie wiem ale jak jest szyba to chyba warto sprawdzić to za 50zł nie sądzisz?

Jak się dowiem jak wyciągnąć panel (już ktoś o to pytał ale brak odpowiedzi ) to chyba zaryzykuje :)
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2013, 14:22
Posty: 43 (8/2)
Auto: Mazda 3, rok 2011, 2,2 Diesel

Postprzez e-tomek » 10 lut 2016, 21:15

A w jaki sposób szyba "komunikuje się" z włącznikiem? – przecież muszą być jakieś wyjścia od szyby, to nie jest wi-fi ;) – i o to chodzi w opcji 1, że masz podgrzewaną szybę zainstalowaną, ale może nie być całej infrastruktury do przesyłu sygnału (wiesz jak to działa? – że od szyby wychodzi kostka, którą wpinasz w panel? – nie sądzę, że to takie bezpośrednie połącznie, bo jednak bezpiecznik w jakiś sposób pośredniczy, ale elektrykiem nie jestem – to tylko amatorskie gdybania), dlatego zamontowanie panelu może nic nie dać, bo będziesz miał podgrzewaną szybę, panel z przyciskiem, ale nie będziesz miał połączenia między szybą a przyciskiem (jeśli to auto nie było wyposażone w podgrzewaną szybę od nowości, to może nie być tej infrastruktury).
Nie wiadomo, czy masz złą szybę, czy zły panel.
Z drugiej strony to by było dziwne, że ktoś by instalował podgrzewaną (droższą) zamiast zwykłej.
No i wersję wyposażenia masz pewnie niezłą.
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2012, 17:03
Posty: 1213 (2/27)
Auto: Mazda 6 2018

Postprzez Razel » 10 lut 2016, 21:22

A w jaki sposób szyba "komunikuje się" z włącznikiem? – przecież muszą być jakieś wyjścia od szyby, to nie jest wi-fi ;) – i o to chodzi w opcji 1, że masz podgrzewaną szybę zainstalowaną, ale może nie być całej infrastruktury do przesyłu sygnału (wiesz jak to działa? – że od szyby wychodzi kostka, którą wpinasz w panel? – nie sądzę, że to takie bezpośrednie połącznie, bo jednak bezpiecznik w jakiś sposób pośredniczy, ale elektrykiem nie jestem – to tylko amatorskie gdybania), dlatego zamontowanie panelu może nic nie dać, bo będziesz miał podgrzewaną szybę, panel z przyciskiem, ale nie będziesz miał połączenia między szybą a przyciskiem (jeśli to auto nie było wyposażone w podgrzewaną szybę od nowości, to może nie być tej infrastruktury).
Nie wiadomo, czy masz złą szybę, czy zły panel.
Z drugiej strony to by było dziwne, że ktoś by instalował podgrzewaną (droższą) zamiast zwykłej.
No i wersję wyposażenia masz pewnie niezłą.


chyba najlepszym pomysłem będzie telefon do ASO i po VIN-ie pewnie mi powiedzą czy moja szyba jest ogrzewana :P Wersję mam chyba wyposażoną bardzo dobrze z tego co zauważyłem to brak ksenonów ale o to też pytałem w ASO i po VIN-ie nie było ich fabrycznie :P
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2013, 14:22
Posty: 43 (8/2)
Auto: Mazda 3, rok 2011, 2,2 Diesel

Postprzez frugo44 » 17 kwi 2019, 19:52

Witam!
W trakcie włączonego rozmrażania i nadmuchu na przednią szybę, chciałem zwiększyć temperaturę nawiewu. Niestety coś "pykło" i podgrzewanie przedniej szyby NIE DZIAŁA. Nawiew /klima/działa, ale niestety samo podgrzewanie szyby przedniej już nie. Sprawdziłem bezpieczniki /9-10/ – są OK .
Może ktoś już miał podobny przypadek. Gdzie może być przekaźnik od podgrzewania przedniej szyby ???
Początkujący
 
Od: 2 lip 2016, 11:22
Posty: 4
Auto: Mazda 3 1,6 2009

Postprzez lukasPL29 » 13 sty 2024, 19:11

Witam. Orientuje się ktoś może, do którego roku montowana była podgrzewana szyba w "trojkach"? Czy w trzeciej generacji np. z 2014 montowano podgrzewaną szybę?
Początkujący
 
Od: 27 lis 2015, 00:56
Posty: 3 (1/0)
Auto: Mazda 3 1.6 105KM 2005r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323