Wymiana żarówki w schowku pasażera [RHD] – instrukcja

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez skimmer » 8 maja 2016, 18:58

Przejrzałem wiele relacji z wymiany żarówki w schowku pasażera i o mało nie urwałem sobie listwy :| kierując się wskazówkami do samochodów bez podanej lokalizacji produkcji Mazdy albo nie europejskiej lub z kierownicą po lewej stronie. Moja ma kierownicę po prawej stronie [UK].

Mazda 1.6 benzyna 2009 BL [105 PS] (77 kW)

Cała operacja polegała u mnie na odkręceniu śrubki, która jest w prawym górnym rogu – po otwarciu schowka. Jak na fotce.
Następnie wyjąłem go, ruszając w górę, w dół i ciągnąc do siebie.

Podążając za innymi instrukcjami, początkowo ściągałem listwę, która jest zaraz nad schowkiem. Jej najszersza strona [od drzwi] jest przykręcona do schowka i można ją odkręcić, dopiero po demontażu schowka [nie próbowałem, mówię tak z tego co widziałem]. Można jednak odczepić z zatrzasków większość tej listwy. Po odchyleniu jej widać kilka klipsów, które mogłyby trzymać schowek w miejscu, ale z mojego doświadczenia nie musiałem tego robić.

Schowek można przytrzymać na kolanach, odkręcić śrubkę trzymającą światło schowka, wymienić żarówkę. Złożyć z powrotem.
Przy składaniu plastik schowka musi zajść pod uszczelkę przy drzwiach. Wystarczy podważyć ją trochę palcami, wsunąć pod nią plastik, wsunąć schowek na miejsce i skręcić. Gotowe.

Drugie zdjęcie to żarówka T10, którą użyłem jako zamiennik dla żarówki w schowku i w światłach postojowych / parkingowych. Jest ona trochę za gruba do gniazda w schowku i możliwe, że będzie wysuwać się po jakimś czasie.
Z kolei w gnieździe świateł postojowych – styki u mnie są wysunięte tak daleko, że żarówka ta powodowała zwarcie. Zorientowałem się dopiero przy 3 bezpieczniku. Dałem jak najmniej taśmy izolacyjnej, w miejscu gdzie robiło się zwarcie, tak aby nic się tam nie przegrzewało i działa.


Kod: Zaznacz cały
Glove box light/bulb replacement, RHD, right hand drive, different approach to those presented on the web. Just unscrew circled screw and pull whole thing out.
Be carefule with this type of bulb as it might short circuit.
Załączniki
glovebox.jpg
schowek pasażera demontaż
404.jpg
zwarcie, metalowa obudowa, T10, W5W
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 31 sty 2016, 21:42
Posty: 25 (8/1)
Skąd: UK / Cheshire
Auto: Mazda3 2.0, [120 PS – 88 kW] [RHD] [Mk3 – – BM]

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323