Kontrolka check engine i tryb awaryjny

Postprzez Barmon1989 » 4 sie 2020, 10:43


Witam wszystkich. Jestem posiadaczem mazdy 3 1,6 diesel 109 km. Od pewnego czasu mam problem z pojawiajacymi kontrolkami na desce. Po wizycie u jednego z mechaników wyskoczyły trzy błędy, pierwszy o filtrze cząstek stałych, drugi o EGR, a trzeci o czujniku ciśnienia różnicowego. Pierwsze co mechanik doradził to aby przepalić dpf. Wzielismy auto na szybszą jazdę z podłączanym kompem gdzie usuwał błędy bo auto ciągle przechodzilo w tryb awaryjny. Temat pomógł tylko na chwile. Co istotne auto nie za bardzo chciało łączyć się z interfejsem w celu podejrzenia szczegółowych parametrów, jedynie inny prosty skaner wywalił że jsa błędy które wcześniej podałem. Niestety wizyta u innego mechanika zakonczyla się podobnie, że jest za dużo niewiadomych. Również nie mógł się połączyć z autem, jeydnie skaner. Obaj rozlozyli ręce ale powiedzieli aby zacząć od czyszczenia filtra DPF. Jeden z nich przekierowal mnie do serwisu gdzie takie czynności wykonuja profesjonalnie i tam również mieli problem aby komputerem sprawdzić parametry. Zdecydowałem się w końcu na czyszczenie bo wszyscy tak sugerowali. Przebieg auta ok 276 tys więc stwierdziłem że byc może to jest przyczyna. Niestety po operacji czyszczenia filtra DPF serwis mnie poinformował że nie może zaadoptować informacji że filtr został tak jakby wymieniony i nie wiedzą dlaczego...po wyjechaniu z serwisu po 5 km znowu tryb awaryjny i zapalony check. Wróciłem i chłopaki rozłożyli ręce i nie wiadomo dlaczego auto nie chce się połączyć z kompem i że dalej wywala te same błędy przed tą całą operacja. nie wiem co dalej robić...kasy trochę już zostawiłem a dalej nie jest znana przyczyna. Pomóżcie
Początkujący
 
Od: 4 sie 2020, 08:28
Posty: 2

Postprzez cebularz » 4 sie 2020, 14:27

Jedź na porządną diagnostykę do Boscha.
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2019, 12:49
Posty: 37 (0/1)
Auto: Mazda 6 GJ 2.0 2015r
Mazda CX-5 2.5 2019r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323