Mazda 3 BL nie działające szyby żadne całkowicie

Postprzez neo80 » 7 kwi 2023, 18:25

Witam szanowne grono. Stałem się nie dawno użytkownikiem Mazda 3 BL 2010. W aucie jest tylko elektryka szyb przednich a że były to wymiany tylne drzwi i zakupiłem z elektryką to założyłem mimo że nie działała (podejżewałem że trza wymienić przełącznik w drzwiach kierowcy z dwu na cztero szybowy. Do tej pory wsio działało (no po za elektryczną z tyłu :D ). Zamówiłem przełącznik odłączyłem aku (po jeszcze wymieniałem kiere i nie chciałem dostać w ryj poduchą), przed odłączeniem opuściłem trochę szyby przednie, po wymianie kiery i przełącznika podłączyłem aku i tu moje zdziwienie – żadna szyba ani drgnie z żadnego przełącznika. Myślałem że to wina przełącznika więc podłączyłem stary i jeszcze większe zdziwienie dalej to samo – brak jakiejkolwiek reakcji. Lusterka sterowanie i składanie na obu przełącznikach prawidłowo. Aaa przełącznik który zamówiłem to chyba z anglika po ma po inne stronie składanie lusterek (jakby to komuś pomogło. Przewertowałem forum ale tutaj pisane że programowanie jak działają a u mnie nie działają. Posprawdzałem bezpieczniki przy drzwiach kierowcy i przy aku. Proszę o jakieś sugestie bo jestem w kropce.
Początkujący
 
Od: 7 kwi 2023, 17:48
Posty: 2
Auto: Mazda 3 BL 2010 1,6 benzin

Postprzez neo80 » 20 kwi 2023, 08:15

Dziwił mnie brak odpowiedzi wśród osób które o mazdach wiedzą wszystko więc zacząłem szukać. Okazało się że szedłem błędnym tropem odłączenia aku. Miernik w dłoń i dawaj. Jest zasilanie kostce ale po podłączenia brak zzasilania na przełączniku. Gówniane piny, ponaprawiałem i wsio wróciło do normy. Temat do zamknięcia, chyba że ktoś mi odpowie czy żeby wymienić tylne z ręcznych na elektryczne potrzebne coś więcej niż mechanizmy i przełączniki przód kierowcy i tył (czy instalacja jest przygotowana ?),czy to jednak nie takie proste.
Początkujący
 
Od: 7 kwi 2023, 17:48
Posty: 2
Auto: Mazda 3 BL 2010 1,6 benzin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323