nierówne obroty (dławienie)

Postprzez strus87 » 24 wrz 2016, 10:40

Witam, mam problem ze swoją Trójką, (BL 2009 2.0 MZR DISI SPORT 151KM Manual) jestem z Krakowa i nie udało mi się tu znaleźć nikogo kto by mi pomógł. Dlatego zwracam się do Was Drodzy forumowicze.
Problem polega na tym, że samochód dławi przy przyśpieszaniu wskazówka obrotomierza nie podnosi się płynnie ( szarpie) co czuć podczas przyspieszania przy około 4 tyś obr puszczając gaz jest taki krótki pisk opisałbym to jakby ktoś przejechał butem po lakierowanej podłodze trwa ułamek sekundy podczas przyspieszania też czasami go słychać, hamując silnikiem wskazówka obrotomierza również nie schodzi płynnie w dół (hamowanie jest nie równe, puszczam gaz i dopiero po ok sekundzie czuć jak silnik zaczyna hamować), szczególnie przy niskich obrotach, problem występuję ciągle rzadko się zdarza, że jest ok czasami jak Ją przeciągnę na autostradzie to jest chwila spokoju. komputer nie pokazuje błędów w ASO w Krk zdiagnozowali błąd sondy Lambda wymieniłem ja wraz ze świecami był też czyszczony katalizator Stwierdzili, że wszystko jest ok na następny dzień problem znowu się pojawił. po ok 4 tyś kilometrów na bagnecie poziom oleju pokazywał trochę po niżej min. filtr powietrza nowy. Spalanie ok 13l/100 wydaje mi się że trochę za dużo. końcówka wydechu czarna jak węgiel coś jakby sadza. po myjce parę kilometrów i znowu czarna. ost pojechałem z nią do mechanika twierdzi, że przeczyścił EGR ponoć był zasyfiony, problem nie ustąpił samochód ma najechane niecałe 70tyś nie mam już pomysłów, ktoś miał podobny problem??

Pozdrawiam serdecznie
Bartek
Początkujący
 
Od: 22 lip 2016, 23:57
Posty: 2
Auto: Mazda 3 BL 2009 2.0 MZR DISI 151KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323